۵ روش پیدا کردن هدف واقعی در زندگی مان

پیدا کردن هدف واقعی در زندگی مان

در دنیای پر مشغله امروز تا کمی از خود غافل می شویم می بینیم درگیر کارهای روزمره شده و لحظات خود را لا به لای شلوغی ها و همهمه ها سپری می کنیم و هر شب با این فکر که “چه بر سر همه لحظه های امروزم آمد” به خواب می رویم.

گاهی نیز برای فرار از این روزمرگی و پیدا کردن سر رشته ای برای آویزان شدن ممکن است دست به دامان فال حافظ و مرور کتاب های مختلف یا تماشای سخنرانی های انگیزشی شویم.

اما ایراد کار واقعا کجاست و چرا بسیاری از ما بعد از مدتی به این نتیجه می رسیم که در یک زندگی تکراری و بی هدف گیر افتاده ایم و مدام از خودمان می پرسیم “ماموریت و هدف واقعی من در زندگی چیست؟” و یا “چگونه می توانم از این احساس بی هدفی رها شده و روزهای خود را هدفمند بگذرانم؟”

اگر شما نیز در این دایره سردرگمی گرفتار شده اید و چنین سوالاتی از خودتان می پرسید، ما در ادامه به ۵ کلید مهم برای کشف ماموریت واقعی زندگی و تمرکز روی آن چه واقعا برای شما مهم است اشاره کرده ایم، با ما همراه باشید.

۱. صداها را ساکت کنید

برای کشف ماموریت واقعی زندگی خود ابتدا باید سر و صداها را فیلتر کنید زیرا همه افراد در طول زندگی خود بی وقفه توسط عوامل حواس پرت کننده بمباران می شوند که توجه آن ها را از مهم ترین چیزهای زندگی پرت می کند.

به عنوان مثال برخی افراد در حالت معمول روزی ۱۵۰ مرتبه گوشی خود را چک کرده و برخی دیگر به طور متوسط روزانه بیش از ۱۰ ساعت صرف رسانه های مختلف می کنند.

طبیعی است تا زمانی که دائما به این دنیای بیش از حد مجازی متصل باشید تمرکز روی آن چه واقعا مهم است برای شما دشوار خواهد شد.

بنابراین قطع عمدی این سر و صداها و حواس پرتی ها یکی از کلیدهای اصلی و مهم کشف ماموریت واقعی زندگی می باشد.

خوشبختانه با خلاص شدن از این هیاهوها یا کاهش فعالیت های بی اهمیت و زمان بر در برنامه روزانه می توانید فضایی در زندگی تان ایجاد کنید تا بفهمید چه کسی هستید و دوست دارید چه تفاوتی در دنیا ایجاد کنید.

۲. برای خودسازی خود تلاش کنید

خودسازی گامی مهم در کشف رسالت واقعی زندگی است. افراد مختلف بی شک نقاط قوت، موهبت ها و شخصیت های متفاوتی دارند و نیاز است هر فرد با شخصیت منحصر به فرد خود بیشتر و بیشتر آشنا شود.

اگر به دنبال خودسازی و خودشناسی هستید، دقت کنید که همزمان با کشف نقاط قوت ذاتی، روی آن ها کار کرده و رشد دهید.

زمانی که از نقاط قوت ذاتی خود در امور مختلف استفاده می کنید، می توانید تاثیر بیشتری ایجاد کنید و موفقیت های شما هدفمند به نظر خواهد رسید زیرا اعمال شما با ذات حقیقی تان هماهنگ است.

همان طور که برای خودشناسی خود تلاش می کنید، مهم است به آن چه قلب شما به سوی آن جذب می شود نیز توجه داشته باشید.

به چه چیزی علاقه دارید؟ آیا نسبت به افرادی که از مسئله خاصی رنج می برند احساس دلسوزی شدیدی دارید و مصمم هستید که به تسکین دردهای آن ها کمک کنید؟ آیا قصد دارید مشکل خاصی را در جهان برطرف کنید؟ واقعا چه چیزی به شما انرژی می دهد؟

۳. از منطقه راحتی خود خارج شوید و به دیگران خدمتی ارائه دهید

در صورتی که هر روز خود را صرف کارهای روزمره کنید احتمالا خیلی زود دچار حس بی انگیزگی خواهید شد.

اگر در حال حاضر در زندگی روزمره خود احساس هدفمندی ندارید، این حس خود به خود از بین نخواهد رفت و لازم است برای برطرف شدن آن، تغییراتی در زندگی خود داده و از منطقه راحتی خود خارج شوید.

نکته مهم این که برای بهترین نسخه خود شدن و داشتن بهترین زندگی ممکن، نه یک بار بلکه بارها و بارها باید از منطقه راحتی خود خارج شده و به طور منظم آزمایش و اقدام کنید تا بفهمید چه چیزی برای تان بسیار مهم است، دوست دارید وارد چه مسیری شوید و می خواهید چه تفاوتی در جهان ایجاد کنید.

تا زمانی که از منطقه امن خود خارج نشده و اقدامی انجام ندهید احتمالا همچنان سردرگم خواهید بود. در حالی که با این کار نه تنها احساس رضایت خواهید داشت بلکه چیزهای زیادی درباره خود یاد می گیرید.

شما یاد می گیرید که چگونه بهترین تفاوت ها را ایجاد کنید و به تدریج شروع به کشف ماموریت واقعی خود در زندگی خواهید کرد.

۴. یاد بگیرید بزرگ فکر کنید

بسیاری اوقات مردم به دلیل افکار کوچک خود از داشتن زندگی ایده آل محروم می شوند.

یک لحظه به این فکر کنید که اگر مادر ترزا به خودش می گفت “من فقط یک نفر هستم و واقعا نمی توانم به فقرا کمک کنم” یا والت دیزنی به خودش می گفت “رویای من دیوانگی است، مردم هرگز به دنیای دیزنی نمی آیند” واقعا چه اتفاقی می افتاد؟

شما در صورتی بهترین، پر معناترین و کامل ترین زندگی را تجربه خواهید کرد که روی افکار خود کار کنید، در این صورت است که در نهایت روزی واقعا می توانید روی جهان تاثیر بگذارید.

توصیه ما به شما این است که روی افکار و توانایی های خود برای بزرگ اندیشیدن کار کنید. در یادگیری از افرادی که قبلا کارهایی انجام داده اند که آرزوی شما است غوطه ور شوید و اطراف خود را با آدم هایی پر کنید که به شما انگیزه می دهند تا بهترین تغییر را در جهان ایجاد کنید.

۵. هر روز یک قدم کوچک بردارید

برای کشف ماموریت و هدف خود در زندگی نیازی نیست از همان ابتدا قدم های دشوار بردارید یا به جزیره ای دور افتاده سفر کنید، مجبور نیستید همین فردا صبح وارد دفتر رئیس خود شده و نامه استعفای خود را به او بدهید یا در حالی که می بینید حساب پس اندازتان به سرعت خالی می شود یک فرایند خودسازی را آغاز کنید.

شما می توانید این مسیر را با برداشتن یک قدم کوچک در هر روز و از روال عادی زندگی خود شروع کنید تا بتوانید تغییرات بزرگ ایجاد کنید. هر روز از خود بپرسید “امروز چه کاری می توانم انجام دهم تا روز کسی را کمی بهتر کنم؟”

منبع : lifehack


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.