سایه ابرو بهتر است یا میکرو بیلدینگ

سایه ابرو بهتر است یا میکرو بیلدینگ

اغلب خانم‌ها معمولاً درباره کم پشت بودن یا ریزش ابروهای خود گلایه دارند و به دنبال روشی برای مرتب و پر کردن آن‌ها هستند؛ چرا که فرم ابرو در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد. پس کاملا حق می‌دهیم اگر شما نیز در پی پیدا کردن یک راهکار مناسب جهت خوش فرم و زیباتر کردن ابروهای خود باشید.

خوشبختانه امروزه ابزار و وسایل آرایش ابرو مانند ماژیک، مداد و…یا روش‌هایی مانند میکروبلیدینگ، سایه و فیبروز و… وجود دارند، که برای حالت دهی به ابروها استفاده می‌شوند. به همین دلیل اگر که در مورد فرم و حجم ابروهای خود دغدغه دارید و یا میخواهید بدانید بهترین روش‌ زیبایی مانند میکروبلیدینگ ابرو چیست ، این مطلب را از دست ندهید.

در این مقاله قصد داریم شرح دهیم که سایه ابرو بهتر است یا میکرو بیلدینگ ، اما برای این کار ابتدا باید شما عزیزان را با عوارض و مزایایی که این دو دارند و به صورت کلی تعاریف آن‌ها آشنا کنیم تا بهتر بتوانید متوجه تفاوت سایه ابرو با میکروبلیدینگ شوید. پس با ما همراه باشید.

سایه ابرو چیست

سایه ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

سایه ابرو یکی از قدیمی‌ترین روش‌های زیباسازی ابرو است که به عنوان تاتو موقت نیز شناخته می‌شود اما از تاتو کمی مدرن‌تر است. البته این به معنای داشتن مزایایی بیشتر از تاتو نیست و در تنها در این روش تاتو به روشی طبیعی‌تر انجام می‌گیرد. با این تفاوت که سایه ابرو حتی ماندگاری کم‌تری نیز نسبت به تاتو موقت ابرو دارد.

در این روش که به وسیله یک فرد متخصص انجام می‌شوند، پوست زیرین تارهای ابرو به وسیله ابزار مخصوص رنگ شده و یک فرم زیباتری به خود می‌گیرند. شکلی که ابرو پس از انجام این روش به خود می‌گیرد، مانند زمانی است که از یک سایه ابرو مناسب جهت زیباتر شدن ابروها استفاده شده باشد.

عوارض سایه ابرو چیست ؟

حال که اطلاع دارید سایه ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود ، بهتر است با عوارض آن و مشکلاتی که ممکن است پس از انجام این کار برای شما ایجاد شود نیز آشنا باشید.

از رو در این قسمت قصد داریم برای شما شرح دهیم که عوارض سایه ابرو چیست که با دانستن این موارد بتوانید در انتخاب خود دقت بیشتری کرده و با خیالی آسوده‌تر نسبت به انجام آن اقدام کنید.

برخی عوارض سایه ابرو عبارتند از:

 • ریزش موهای ابرو و عدم رشد مجدد آن‌ها
 • وجود آلودگی و میکروب بر روی سوزن انجام سایه ابرو
 • ایجاد گوشت اضافی
 • امکان انتقال عفونت‌هایی مانند ایدز، هپاتیت، سل، تبخال و …
 • تغییر رنگ پوست
 • تحریک بیماری‌های زمینه‌ای

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

حال نوبت آن است که برای شما شرح دهیم میکروبلیدینگ ابرو چیست و چگونه انجام می‌شود. این روش که یکی از جدیدترین متدها برای پر کردن و اصلاح فرم ابروها می‌باشد، ماندگاری نسبتاً طولانی‌تری نسبت به سایه ابرو دارد.

به صورت کلی این روش در مقایسه با سایر متدهایی که برای فرم دهی ابرو استفاده می‌شود، ماندگارتر و طبیعی‌تر می‌باشد. اما تصمیم قطعی درباره انجام این کار را باید با این آگاهی بگیرید که میکروبلیدینگ ابرو کمی تهاجمی است و خراش‌های بسیار کوچکی بر روی پوست ایجاد می‌کند و در نهایت این خراش‌ها هستند که به وسیله رنگ‌ پر می‌شوند تا سبب حالت دهی به ابرو بشوند.

عوارض میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

برای انجام هر عمل زیبایی باید عوارض و مشکلاتی که پس از آن ممکن است برای شما ایجاد شوند را در نظر بگیرید و با علم بر آن موارد، تصمیم بگیرید. میکروبلیدینگ ابرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و برای انجام آن بهتر است ابتدا درباره عوارض میکروبلیدینگ ابرو آگاهی داشته باشید.

برخی عوارض میکروبلیدینگ ابرو عبارتند از:

 • بروز خارش پوستی
 • چروک شدن پوست ابرو
 • احتمال بروز عفونت
 • امکان انتقال بیماری های عفونی از جمله HIV، هپاتیت B و C و بیماری های باکتریایی پوستی
 • قرمزی و احساس درد خفیف در ابروها
 • احتمال ایجاد کلوئید
 • برش های ایجاد شده ناهماهنگ در دو ابرو
 • ترمیم دیرهنگام پوست

مقایسه سایه ابرو و میکروبلدینگ

امروزه نظر اغلب کارشناسان عدم انجام این روش‌های موقت و دائمی که برای فرم دهی به ابرو انجام می‌شوند، می‌باشد. چرا که با توجه به عوارض این روش‌ها، اگر از یک ماژیک ابرو خوب برای حالت‌دهی به ابروهایتان استفاده کنید، علاوه بر زیبایی با مشکلات این روش‌ها نیز رو به رو نخواهید شد.

مقایسه سایه ابرو و میکروبلدینگ

اما به هر حالت در این قسمت قصد داریم که برای شما عزیزان شرح دهیم سایه ابرو بهتر است یا میکرو بیلدینگ و کدام یک برای فرم دهی به ابروهایتان نسبت به دیگری مناسب‌تر هستند.

سایه ابرو بهتر است یا میکرو بیلدینگ
خصوصیات و عوارض احتمالی سایه ابرو میکروبلیدینگ
تنوع در رنگ‌ تنوع محدود رنگ‌های بسیار متنوع
ماندگاری کم و موقت بالا و تقریبا دائم
احتمال ایجاد عفونت بسیار کم متداول
میزان بالا بودن درد قابل تحمل درد بسیار
تغییر رنگ پوست بالا و متداول کم و نایاب
ایجاد ریزش مو محتمل بسیار بعید
ایجاد زخم و خون ریزی بسیار بعید کاملاً قابل پیش بینی

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
 1. سحر می گوید

  ممنون که انقدر بی پرده درباره عوارض میکروبلیدینگ ابرو هم گفتید – همه سایت ها شدن تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.