درب ضد سرقت خارجی بهتر است یا درب ضد سرقت ایرانی ؟

درب ضد سرقت سهند درب

درب ضد سرقت یک نوع درب بسیار مستحکم و با ساختاری مهندسی شده است که عملکرد بسیار خوبی در محافظت از ساختمان در برابر ورود سارقان دارد. در حال حاضر شرکت‌ها و کارگاه‌های مختلفی در کشور وجود دارند که برخی از آنها در حوزه تولید درب‌های ایرانی و برخی نیز در زمینه واردات درب خارجی فعال هستند. به همین خاطر رقابت نزدیکی میان درب‌های تولید داخل و درب‌های وارداتی در زمینه حجم فروش وجود دارد. برخی از متخصصان این حوزه معتقدند که درب‌های ضد سرقت خارجی عملکرد بهتری دارند و برخی نیز با استناد به عوامل مختلف ادعا می‌کنند که درب‌ ضد سرقت ایرانی جایگزین خوبی برای درب‌های ضد سرقتی هستند که در خارج از کشور تولید و به بازار داخل وارد می‌شوند. ما در این مقاله با بررسی این درب‌ها از جنبه‌های مختلف پاسخ این سوال را خواهیم داد که درب ضد سرقت خارجی بهتر است یا نمونه تولید داخل آن؟

درب ضد سرقت خارجی چیست؟

منظور از درب ضد سرقت خارجی درب‌هایی است که تمام مراحل تولید آنها در کشور دیگری انجام شده و محصول به صورت آماده برای فروش به بازار داخلی عرضه شده است. در حال حاضر عمده محصولات خارجی که در بازار فروش درب و پنجره به عنوان درب‌های وارداتی به مشتریان معرفی می‌شوند ساخت دو کشور ترکیه و چین هستند.

درب‌های ترک از نظر کیفیت چندین درجه بهتر از محصولات چینی بوده و کارایی و عمر مفید طولانی‌تری دارند. درب‌های ضد سرقت ترک بر اساس استانداردهای اروپایی تولید شده و به همین خاطر می‌توان به آنها لقب بهترین محصولات موجود در بازار داخلی را داد. این درب‌ها علاوه بر کیفیت بالا، به نسبت از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند. در تک تک جزئیات این محصولات، تمام اصول تولید رعایت شده و آنچه که به عنوان خروجی از کارخانه‌های معروف کشور ترکیه به سراسر جهان ارسال می‌شود؛ دربی مستحکم و مقاوم است که تمام مشخصات یک محصول استاندارد و محافظ را دارد. در تولید این درب‌ها علاوه بر ساختار یا استراکچر درب، در انتخاب یراق‌آلات نیز دقت فراوانی می‌شود. در حال حاضر روی بیشتر درب‌های ترک قفل‌هایی نصب می‌شوند که تولید برند کالی یا کاله بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

اما درب‌های چینی، کیفیت‌های مختلفی دارند. برخی از این محصولات از نظر کیفی قابل رقابت با نمونه‌های ترک هستند و برخی نیز به حدی ضعیف طراحی و تولید می‌شوند که می‌توان به آنها لقب ارزان‌ترین و بدترین نوع درب ضد سرقت خارجی را داد. البته تعداد محصولات دسته اول در بازار به شدت کم است و اگر درب چینی گزینه اصلی خرید شما باشد باید شانس بیاورید که بتوانید یک درب با کلیه شاخص‌های استاندارد را پیدا کنید. پس اگر قیمت درب در اولویت خرید شما نیست و بیشتر تمایل دارید یک درب ضد سرقت خارجی باکیفیت خریداری کنید؛ بین این دو گزینه حتما به سراغ نمونه‌های ترک بروید.

درب ضد سرقت

مقایسه بین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی

برای مقایسه این دو محصول ابتدا باید بدانیم که منظور از درب ضد سرقت خارجی، درب‌هایی هستند که در کشور ترکیه تولید می‌شوند یا درب‌های چینی؟ به همین خاطر این مقایسه از دو جهت قابل بررسی است.

  • درب ایرانی در مقایسه با درب ترک

اکثر محصولاتی که تحت عنوان درب ضد سرقت ایرانی در بازار به مشتریان پیشنهاد می‌شوند در واقع همان درب‌هایی هستند که ساختار اولیه‌شان در کشور ترکیه تولید و برای مونتاژ و سوار شدن روی چهارچوب وارد کشور شده و در کارگاه‌ها و کارخانه‌های داخلی سایر مراحل تولید روی آنها انجام می‌شود. بنابراین درب‌های ایرانی همان درب‌های ترکی هستند که در داخل مونتاژ شده‌اند. در بیشتر موارد چهارچوب فلزی این درب‌ها نیز داخل کشور تولید می‌شود. با وجود اینکه این درب‌ها از نظر کیفیت ساخت تقریبا مشابه محصولات ترک هستند؛ اما از نظر قیمتی، درب ضد سرقت ایرانی کمی ارزان‌تر از تولیدات ساخت کشور ترکیه بوده و از این منظر گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر محسوب می‌شوند.

بنابراین اگر بودجه کافی برای خرید درب ضد سرقت خارجی ساخت کارخانه‌های ترک را ندارید اما کیفیت برای‌تان مهم است؛ سعی کنید به سراغ تولیدات باکیفیت درب ضد سرقت ایرانی بروید. در حال حاضر کارخانه‌ها و کارگاه‌های متعددی در کشورمان در حال مونتاژ و عرضه درب‌های ضد سرقتی بوده که از نظر شاخص‌های استاندارد قابل رقابت با بهترین نمونه‌های خارجی هستند؛ فقط کافیست در انتخاب مجموعه‌ای که قصد خرید از آن را دارید دقت کنید.

 

  • درب ایرانی در مقایسه با درب چینی

همانطور که در بخش‌های قبلی به آن اشاره شد؛ متاسفانه اکثر درب‌های چینی موجود در بازار از کیفیت بالایی برخوردار نیستند و به همین جهت نمی‌توان مقایسه دقیقی بین آنها و درب‌های تولید داخل انجام داد. این کیفیت پایین سبب شده که محصولات چینی جزء ارزان‌ترین درب‌های ضد سرقتی باشند که می‌توانید برای ساختمان خود تهیه کنید.

درب ضد سرقت

چند نکته مهم در مورد درب‌های ضد سرقت خارجی

گرچه کیفیت بالای برخی از تولیدات خارجی ممکن است شما را در برابر خرید این درب‌ها وسوسه کند؛ اما برای جلوگیری از زیان ناشی از انتخاب نادرست، حتما هنگام خرید درب ضد سرقت خارجی به نکاتی که در ادامه توضیح می‌دهیم توجه کنید:

  • برای خرید به فروشگاه یا توزیع‌کنندگان معتبری مراجعه کنید که از اعتبار محصولات پیشنهادی آن مطمئن هستید.
  • اگر مقدور است دربی که انتخاب کردید را قبل از خرید حتما از نزدیک بررسی کنید. با این کار می‌توانید نسبت به کیفیت جنس بدنه، میزان ضخامت درب، کیفیت روکش، قفل و یراق‌آلات و حتی وزن درب اطمینان حاصل کنید.
  • حتما از فروشنده بخواهید که در صورت وجود، ضمانت کالا را نیز به شما ارائه دهد.
  • معمولا روی بدنه درب‌ها برند تولیدکننده حک شده است. وجود این نشانه دلیل بر اصالت کالاست.
  • در مورد نحوه نصب و هزینه آن نیز در زمان خرید با فروشنده به توافق برسید.
  • برخی از فروشگاه‌ها هزینه حمل جداگانه بابت ارسال محصول دریافت می‌کنند. بنابراین در این مورد نیز حتما در زمان خرید از فروشنده سوال کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.