راهنمای انتخاب شهر برای تحصیل در کانادا

راهنمای انتخاب شهر برای تحصیل در کانادا

کانادا یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت است و شهرهای تورنتو، ونکوور و مونترال از جمله شهرهای بسیار پرطرفدار این کشور می باشند. شما در کانادا این امکان را دارید که بعد از ۵ سال اقامت موقت، درخواست اقامت دائم بدهید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ایران کانادا در ارتباط باشید.

یکی از پرطرفدارترین کشورها برای تحصیل دانشجویان بین المللی، کانادا بوده که با توجه به گستردگی این کشور، تجربه های مختلفی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد تا از مزایای مهاجرت کانادا بهره مند شوند. از آن جایی که هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در مقایسه با کشورهایی نظیر انگلیس، ایالات متحده و استرالیا مقرون به صرفه می باشد، اما همچنان هزینه تحصیل و زندگی در کانادا در مقایسه با سایر کشورها بالا به شمار می رود. ابتکار جالب شورای وزارت آموزش و پرورش کانادا، طراحی نوعی نرم افزار آنلاین برای دانشجویان بین المللی بوده است. دانشجویان با استفاده از این نرم افزار می توانند هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف کانادا را محاسبه نموده و در ارتباط با مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش اطلاعات جامعی کسب نمایند.

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

با وجود این که برای گرفتن ویزای کانادا، باید حداقل ۱۰.۰۰۰ دلار کانادا در حساب خود داشته باشید، اما با این حال این مبلغ تنها بخشی از هزینه های زندگی در کانادا بوده و این هزینه با توجه به شهر اقامت و هزینه های زندگی در آن شهر متفاوت می باشد. بدیهی است که زندگی در شهرهای بزرگ بسیار پر هزینه تر از زندگی در شهرهای کوچک می باشد.

شاید بتوان دانشگاه لث بریج را به عنوان راحت ترین دانشگاه کانادا برای پذیرش در نظر گرفت. چرا که نرخ پذیرش در این دانشگاه ۹۳ % بوده و سالانه چیزی نزدیک به ۸۴۰۰ هزار دانشجو می پذیرد. از این حیث شرایط ورود برای دانشجویان بین المللی را سهولت می بخشد. دانشگاه لث بریج در استان آلبرتا و در شهر لث بریج واقع شده و دانشگاهی علمی و تحقیقاتی به شمار می رود. این دانشگاه در سال ۱۹۶۷ تأسیس و دارای ۷ دانشکده می باشد. دانشگاه لث بریج در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ۳۵ رشته تحصیلی و در مقطع کارشناسی در ۹۴ رشته دانشجو می پذیرد. این دانشگاه در بین تمامی دانشگاه های جهان دارای رتبه ۱۲۷۸ و در میان دانشگاه های کانادا رتبه ۳۳ را به خود اختصاص می دهد.

تورنتو پایتخت استان انتاریو است. این شهر یکی از شهرهای خوب و مورد توجه مهاجران می باشد. این شهر به دلیل وجود دانشگاه های معتبر و بین المللی دنیا در کانادا رتبه نخست را برای ادامه تحصیل دارد و در رتبه ۳۴ جهان قرار دارد. به دلیل ویژگی های زیادی که برای زندگی و تحصیل دارد مهاجران معمولا این شهر را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. از ویژگی های این شهر می توان به این موارد اشاره کرد:

  1. وجود حمل و نقل عمومی و ارزان
  2. وجود قیمت های مختلف از پایین ترین قیمت تا بالاترین قیمت برای اجاره مسکن برای دانشجویان.
  3. هزینه های تحصیلی مناسب تر نسبت با کشورهای هم رده خود در دنیا نظیر استرالیا، آمریکا و انگلیس.
  4. وجود شغل های دانشجویی برای دانشجویان نظیر شغل های مترجمی، تولید محتوا، نگهبان شیفت شب و …

که همه این ها باعث شده تورنتو یکی از شهرهای مورد استقبال دانشجویان برای ادامه تحصیل معرفی شود.

رتبه دوم در بین بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل، به مونترال تعلق گرفته است. وجود دانشگاه هایی همچون دانشگاه مک گیل و دانشگاه مونترال که یکی از بهترین دانشگاه های کانادا محسوب می شوند، باعث شده دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در این شهر شوند. موارد دیگری هم باعث شده این شهر برای دانشجویان مورد استقبال قرار گیرد که این موارد به شرح زیر می باشند:

  1. اجاره بهای پایین مسکن های دانشجویی.
  2. نرخ پایین جرم و جنایت و امنیت بالای زندگی در این شهر.
  3. وجود آزمایشگاه های پیشرفته برای دانشجویان رشته های تحقیقاتی.
  4. وجود دانشگاه های معتبر در این شهر.
  5. فرصت های شغلی خوب در زمینه هایی همچون علوم اجتماعی، هوافضا، فناوری های سلامت و بیگ دیتا.

که همه این موارد باعث شده این شهر سالانه حدود ۳۵۰ هزار دانشجو که در زمینه های مختلفی همچون تجربی و تحقیقاتی فعالیت می کنند را پذیرا باشد.

 

 


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.