بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

بیش از بیست سال است که متقاضیان بین المللی رویای تحصیل در کشور کانادا را دارند و اما تا چند سال پیش این کار به دلیل بالا بودن هزینه های تحصیل برای اکثریت امکان پذیر نبود. از این رو، دولت و سازمان ها تصمیم گرفتند تا بورسیه‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار دهند. ممکن است سوالات زیادی در رابطه با بورسیه تحصیلی وجود داشته باشد مثل این که چگونه می‌توان درخواست بورسیه کرد؟ آیا بورسیه به همه تعلق می‌گیرد؟ بهترین دانشگاه‌های کانادا برای بورسیه کدامند؟ پاسخ به این سوالات در طول مقاله آورده شده است، پس با ما همراه باشید.

تحصیل در کانادا

دلایل زیادی باعث شده تا تحصیل در کانادا مورد توجه متقاضیان بین المللی از سراسر دنیا قرار بگیرد. سیستم آموزشی این کشور، استفاده از فناوری های نوین آموزشی و همچنین شیوه تدریس مباحث درسی دانشگاه‌های کانادا را در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار داده است. هر چند که ممکن است هزینه‌های آموزش در این کشور بالا باشد؛ اما دانشجویان فرصت دریافت بورسیه تحصیلی و کاهش هزینه‌های خود را از این طریق خواهند داشت.

دریافت بورسیه به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که یکی از آن‌ها مقطع تحصیلی دانشجویان می باشد. بورسیه در کشور کانادا به دو صورت جزئی و کامل تقسیم می‌شود که بورسیه جزئی بخش کوچکی از هزینه‌ها را پوشش خواهد داد. اولویت دریافت بورسیه و کمک هزینه با آن دسته از داوطلبانی است که در سطح بالای علمی قرار دارند. حداقل شرایط لازم برای دریافت بورسیه داشتن رزومه قوی، مقالات علمی، معدل بالا و همچنین مدرک زبان با نمرات بالا می‌باشد.

بهترین دانشگاه های کانادا برای بورسیه

همان طور که به آن اشاره کردیم، بهترین روش برای تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا دریافت بورسیه تحصیلی است. دانشگاه‌های زیادی وجود دارند که این فرصت طلایی را فراهم کرده‌اند که بهترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

  • دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یک مؤسسه تحقیقاتی عمومی است که به دلیل برنامه‌های تحقیقاتی و آموزشی خود در سطح جهان شناخته شده است. دانشگاه McGill یک دانشگاه محبوب در کانادا است که سالانه با ارائه بورس تحصیلی به دانشجویان بین المللی بر اساس شایستگی آن‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

  • دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در بین ۵ دانشگاه برتر کانادا قرار داشته و یک موسسه برجسته پژوهشی است که دارای شهرت زیادی در رشته‌های علوم انسانی، علوم پایه، هنر، تجارت، مهندسی و علوم بهداشتی است. دانشگاه آلبرتا یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا است که سالانه بورس‌های تحصیلی بیش از ۲۸ میلیون دلاری را برای حمایت از دانشجویان کارشناسی ارائه می‌دهد.

  • دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی به زبان فرانسوی است که مکانی مناسب برای دانشجویان با استعداد و خلاق می‌باشد. دانشگاه مونترال به عنوان یکی از دانشگاه‌های محبوب در کانادا، سالانه بیش از ۵۰۰۰ کمک هزینه و بورس تحصیلی را ارائه می‌دهد.

  • دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا به عنوان بزرگترین دانشگاه دو زبانه (فرانسوی و انگلیسی) در جهان شناخته شده است. دانشگاه اتاوا دارای بورس تحصیلی و کمک های مالی متنوعی برای دانشجویان بین المللی و بومی خود است. بورس تحصیلی به صورت سالانه ارائه شده و بر اساس نیاز مالی و پیشرفت تحصیلی دانشجویان می‌باشد.

  • دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری در بین دانشگاه‌های برتر کانادا و جهان قرار دارد. این موسسه آموزش عالی از ۱۴ دانشکده و بیش از ۸۵ موسسه تحقیقاتی تشکیل شده است. دانشگاه کلگری جهت جذب دانشجویان با استعداد بورسیه‌های تحصیلی جذابی را ارائه می‌دهد.

  • دانشگاه کوئین

کمتر کسی است که اسم دانشگاه کوئین را نشنیده باشد. دانشگاه کوئین یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای بورسیه های است. بورسیه و کمک هزینه تحصیلی این مرکز برای دانشجویان تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس است.

  • دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه در کانادا و یکی از بهترین دانشگاه های جهان است. این دانشگاه طیف گسترده‌ای از برنامه‌های بورس تحصیلی را در مجموع به ارزش ۲۰ میلیون دلار به دانشجویانی که دارای پیشرفت تحصیلی هستند، اعطا می کند.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه در میان ۳ دانشگاه برتر کانادا و ۲۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. دانشگاه بریتیش کلمبیا سالانه ۳۰ میلیون دلار بورسیه و کمک هزینه مالی را جهت پیشرفت تحصیلی دانشجویان برجسته بین المللی در نظر گرفته است. تحصیل در این دانشگاه با شانس دریافت بورس همراه خواهد بود.

  • دانشگاه دالهاوزی

مانند سایر دانشگاه های ذکر شده، این دانشگاه نیز در سطح بین المللی شناخته شده است. دانشگاه دالهاوزی سالانه انواع مختلفی بورسیه تحصیلی را به ارزش بیش از ۵ میلیون دلار ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی و بومی در صورت داشتن شرایط لازم واجد شرایط دریافت بورس خواهند بود.

اعزام دانشجو به کانادا با لتسگویونی

تحصیل در دانشگاه‌های این کشور راهی مطمئن برای مهاجرت به کانادا بوده و همین موضوع توجه ایرانیان را به خود جلب کرده است. موسسه اعزام دانشجوی لتسگویونی با سال‌ها تجربه در امر مهاجرت تحصیلی، می‌کوشد تا با توجه به شرایط متقاضیان به آن‌ها در رسیدن به اهدافشان کمک کند. کارشناسان لتسگو یونی به متقاضیان راهنمایی های کاربردی در مورد جمع آوری مدارک لازم برای اپلای، گرفتن پذیرش تحصیلی، نگارش انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی می‌کنند. می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر به وب سایت letsgouni مراجعه کنید.

منبع: https://letsgouni.com/blog/university-of-canada


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.