راهنمای خرید فرتوکار و گاز مبله با بهترین قیمت در نزدیکترین مکان

راهنمای خرید فرتوکار

امروزه آشپزی های مدرن و یادگیری غذاهای جدید نیاز به وسایل متنوعی در آشپزخانه ها را به وجود آورده است ، دوتا از پرکاربردترین این وسایل ها فرتوکار و گازفردار یا گاز مبله هستند که اگر به درستی با قابلیت های این دو محصول و توضیحات و امکانات آنها آشنا باشید ، میتوانید از نزدیکترین مکان با بهترین قیمت گازفردار یا فرتوکار خود را سفارش دهید :

  گاز فردار ( گاز مبله )

اجاق های گاز از زمان های قدیمتا به حال یکی از لوازم ضروری برای آشپزخانه به حساب می آیند. امروزه با تولید اجاق های گاز در شکل ها ،طرح ها و با امکانات مختلف انتخاب را برای کاربران سخت تر از گذشته کرده است. و گاها افراد در هنگام خرید دچار سردرگمی می شوند ، اجاق گاز های مبله مدل هایی هستند که با داشتن یک حالت کامل و پایه روی زمین قرار می گیرند. و این نوع از اجاق گاز ها معمولا دارای فر و در برخی مدل ها تنها یک گنجه برای قرار گیری لوازم دارند. این نوع از اجاق گاز ها در گذشته بسیار پر کاربرد بودند. و در اکثر خانه ها دیده می شدند. اما در زندگی امروزی به دلیل فضای کمتر در آشپزخانه کمتر از این مدل استففاده می شود. اما باز هم افراد زیادی هستند که به خرید این نوع از اجاق گاز ها علاقه مندند. و می خواهند صفحه گاز و قسمت فر دستگاه را در یک وسیله داشته باشند.

نکات مهمی که در هنگام خرید اجاق گاز مبله باید بدان توجه کنید:

 1. جنس بدنه

یکی از ابتدایی ترین فاکتور ها در هنگام خرید اجاق گاز جنس بدنه ی ان هاست. که در دو حالت لعابی و استیل در بازار موجود است. اجاق گاز های استیلی همانطور که از نام آن مشخص است. جنس بدنه از استیل ضد زنگ است. که از مقاومت بیشتر و طول عمر بالاتری برخوردار است. و حالت لعابی از لعاب حرارت دیده درست شده است. و این مدل برای افرادی که می خواهند یک رنگ خاص را داشته باشند. گزینه ی مناسبی است. چرا که در رنگ های مختلف در بازار موجود است. و به نسبت اجاق های استیل تمیز کردن آن راحت تر است.

 1. جنس صفحه

علاوه بر جنس بدنه چیزی که اهمیت دارد صفحه اجاق گاز است. که صفحه های اجاق گاز در سه نوع استیل ، شیشه و لعاب دار موجود هستند. این سه مدل تنها در زیبایی اجاق گاز تاثیر دارند. و کارکرد آن ها تقریبا یکسان است. با این تفاوت که استیل به نسبت دو مدل دیگر از مقاومت و کیفیت بالا تری برخوردار است. و انتخاب این گزینه به سلیقه و شرایط کاربران بستگی دارد.

 1. تعداد شعله

با توجه به تعداد افراد خانواده و نیاز کاربران اجاق های گازهای مبله در تعداد ۳ تا ۷ شعله متغیر هستند. البته در برخی از اجاق های گازی برای رفع نیاز کاربران می توان هر دو نوع شعله ی گازی و برقی را به طور همزمان روی یک اجاق گاز داشت. و حتی برخی از اجاق گاز ها وجود دارند که روی شعله بزرگ دو ولوم برای تنظیم حرارت گنجانده شده است. و شما می توانید با تتوجه به نیاز خود یکی را انتخاب نمایید.

 1. صفحه نمایش

در برخی از اجاق های جدیدی که تولید شده است. یک صفحه نمایش برای کم به آشپزان گنجانده شده است. این صفحه نمایش برای نمایش وضعیت ،ساعت دستگاه و در برخی از مدل های پیشرفته برای کنترل سیستم فر ،دیدن خطاهای اجاق گاز ،تنظیم آلارم پخت ،کنترل درجه حرارت شعله ها و… است. بنابراین برای یک آشپزی حرفه ای و جلوگیری از شوخته شدن غذا های اجاق گاز های صفحه نمایش دار می توانند گزینه ی ایداآلی باشند.

 1. فندک اتوماتیک

در اجاق گاز های قدیمی شعله ها معمولا با کیریت و یا یک فندک جدا گانه روشن می شد. اما در مدل های جدید هنگام فشار ولوم ها فندک شروع به کار کرده و با چرخش ولوم و رها شدن گاز شعله روشن می شود. اما در مدل های مدرن تر فندک اتومات جایگزین شده است. که با چرخش ولوم به طور خودکار عمل کرده  و شعله را روشن می نماید.

 1. ترموکوبل

یکی از عوامل ضروری در اجاق های گازی ترموکوبل است. ترموکوبل ها برای مواقعی طراحی شده اند که به دلایل مختلف از قبیل باد یا سر رفتن غذا در صورت خاموش شدن شعله این سیستم جریان گاز را قطع نموده و مانع نشت گاز به محیط می شود. و یک قطعه بسیار عالی برای بالا بردن ایمنی اجاق گاز به حساب می آید.

 1. مشخصات فر

اجاق گاز های مبله معمولا دارای یک قسمت فردار در بخش پایینی خود هستند. .و در واقع یک فر سر خود دارند. اگر نسبت به تهیه ی یک اجاق گاز مبله اقدام می کنید. باید قسمت فر آن را نیز در نظر بگیرید. و با توجه به نیاز خود به نکاتی همچون تعداد طبقات ،جوجه گردان ،حالت متحرک یا ثابت بودن طبقه ها ، میزان دمای خروجی و… توجه نمایید.

فر توکار

فرها جزء لوازم ضروری برای هر آشپزخانه ای هستند. که در طرح ها و مدل های مختلف در بازار موجود می باشند.یکی از انواع مدل فر ها فر تو کار است. که همانطور که از نام آن پیداست. با حالتی تو کار در داخل کابینت ها جای می گیرند. حال یکی از سوالاتی که برای افراد پیش می آید این است که چه نوع فر تو کاری بخرند :

ابعاد و ظرفیت

یکی از ابتدایی ترین فاکتورها برای انتخاب فر توکار اندازه و ابعاد است. چرا که هر آشپزخانه ای دارای حالت و اندازه های مختص به خود می باشد. معمولا اغلب فر های تو کار دارای اندازه ی مشخص و به قول استانداردی هستند که معمولا طول و عرضی برابر ۶۰ سانتی متر دارند. البته فر های تو کار در اندازه های بزرگتر نیز در بازار موجود است. و در مورد ظرفیت دستگاه نیز باید گفت که معمولا فرهای تو کار گنجایشی معادل ۵۵ تا ۷۵ لیتر را دارا می باشند. و شما باید با توجه به استفاده ی خود از فر و میزان غذا های مورد نظر که می خواهید در فر خود قرار دهید. گنجایش مورد نظر خود را انتخاب می کنید.

انواع فر توکار

اگر تصمیم به تهیه فر تو کار دارید باید در ابتدا با انواع فر تو کار موجود در بازار آشنایی داشته باشید. فر های تو کار انواع مختلفی دارند و هر کدام نیز دارای مزایا و معایب مختلف هستند که دانستن آن ها برای یک خرید مطمئن خالی از لطف نیست. انواع فر تو کار شامل ۱.فر توکار برقی ۲.فر توکار گازی ۳. فر توکار گاز و برق می باشند.

فر توکار برقی

فر تو کار برقی یکی از فر های توکار محبوب به نسبت سایر فر های تو کار است. از ویژگی های محبوب این نوع از فر ها می توان به جریان یکنواخت حرارت در آن ها ،ایمنی بیشتر، عدم نیاز به لوله کشی گاز و… است. المنت های موجود در بالا و پایین دستگاه حرارت را به طور یکسان در تمامی فضای فر به جریان در می آورد. و سبب پخت سریع و بهتر غذا می شود. البته باید گفت که این مدل به نسبت مدل های دیگر گرانتر است.

فر تو کار گازی

یکی دیگر از انواع فر های تو کار مدل گازی آن است که همانگونه که از نام آن مشخص است. منبع انرژی آن از گاز شهری تا مین می شود.و در هنگام خرید باید از وجود لوله کشی گاز در جایی که می خواهید فر توکار را نصب کنید مطمئن شوید. این نوع از فر ها به دلیل استفاده از انرژی گاز در کشور ما به صرفه تر هستند. و به نسبت قیمت پایین تری دارند. البته باید گفت که از آن جایی که تامین حرارت داخلی با شعله است. مانند فر برقی دمای یکنواخت ندارد. و غذا به طور کامل پخته نخواهد شد.

فر توکار گاز و برق

فر تو کار گازی برقی نیز یکی از مدل های فر های تو کار به شمار می رود. که از ترکیب دو نوع فر توکار گازی و فر توکار برقی ساخته شده است. این نوع از فر تو کار چون از گاز و برق برای حرارت دهی به طور همزمان استفاده می کند در نتیجه یک نتیجه عالی از پخت غذا را ارائه خواهد داد.

تمیز کردن فر توکار

شاید برای شما حالت تمیز کاری فر تو کار در ابتدا چیز مهمی نباشد. اما باید گفت که تمیز کردن فر خود یک مسئله چالش برانگیز و سخت است. چرا که فر ها از آن دسته لوازمی هستند که به طور مستقیم با لکه های چربی و باقی مانده مواد غذایی در ارتباط هستند. پس بهترین راه خرید فر تو کار با قابلیت تمیز کننده خودکار است. در فر های دارای قابلیت تمیز کننده خودکار دمای فر به ۵۰۰ درجه رسیده و لکه های چربی و باقی مانده مواد غذایی را به خاکستر تبدیل کرده و شما تنها با یک دستمال نمناک می توانید سطح داخلی فر خود را تمیز کنید. این قابلیت بیشتر در فر های توکار برقی قابل مشاهده است.

سایر ویژگی های مهم در انتخاب فر توکار

 1. قابلیت یخ زدایی
 2. مجهز بودن به فن سیرکولیشن به جهت تسریع در فرآیند پخت
 3. سنسور پخت غذا
 4. حسگر پخت گوشت
 5. وجود شلف و ریل تلسکوپی
 6. قفل ایمنی کودک

اما از کجا تهیه کنیم و چه برندی ؟!

فرتوکار و گاز مبله

حالا که با مزیت های یک فرتوکار و گاز مبله خوب آشنا شدید باید از برندی معتبر که دارای گارانتی معتبر میباشد ، فرتوکار و گاز مبله خود را خریداری نمایید . پیشنهاد ما فرتوکار و گاز مبله برند معتبر سورند پلاس بخاطر فعالیت اختصاصی در زمینه فرتوکار و گاز مبله با لایسنس بین المللی و گارانتی معتبر می باشد .

شما میتوانید تمام وسایل سورند پلاس را از طریق وبسایت SorendPlus.com  مشاهده نمایید و از نزدیکترین نمایندگی در شهرستان خود محصولات را تهیه نمایید.

این مطلب تبلیغاتی است و محتوای آن توسط سفارش دهنده تهیه شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.