انشا در مورد پرچم ایران ؛ ۶ انشا کوتاه و ادبی درباره پرچم ایران عزیز

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم تعداد انشا در مورد پرچم ایران برای پایه های مختلف تحصیلی را خدمت شما درج نماییم.

اگر به دنبال انشا با موضوع پرچم ایران هستید که از آن ایده بگیرید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این پست ما را همراهی کنید.

در ادامه تعداد ۶ انشا در مورد پرچم ایران کوتاه و طولانی را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گیرد … از همراهی شما سپاسگزاریم …

انشا کوتاه و بلند درباره پرچم ایران برای سنین مختلف

انشا در مورد پرچم ایران

انشا شماره ۱ :

انشا درباره پرچم ایران

پرچم کشور عزیزم را در آغوش می‌گیرم و به آن می‌اندیشم. به مردم کشور عزیزم فکر می‌کنم و روزهایی که مردم مهربان کشورم شکایت شانه‌های خسته شان را به امید التیامی فریاد زدند، صدایشان در هیاهوی غوغاسالارانی گم شد که از هرچیز برای منفعت خویش، فتنه و آشوب راه می‌اندازند.

معیشت سخت دستفروش کتک خورده کنار خیابان مصیبتی است خاموش که دیدنش تاب و توان می‌ستاند، اما بسیار دیده‌ام دستفروشانی که پرچم سه رنگ کشورشان را بوسیده و بر سر می‌گذارند.

خستگی کارگری که ماه‌ها حسرت یک ماه حقوقش را به خانه برده است اما پرچم سه رنگ کشورش در اهتزاز در آبی آسمان وطن امید را در دلش زنده می‌گذارد و پرچم کشورشان را بر دیده می‌گذارند:

  • در جشن‌ها
  • راهپیمایی‌ها
  • ۲۲ بهمن‌ها و روزهای دیگر

اکنون گرگ‌هایی در لباس میش به نام همان دستفروش و کارگر و کارمند باصفای ایرانی همچون گله‌ای تشنه خون شبانه و در تاریکی پشت نقاب تزویر به خیابان می‌ریزند و آتش می‌زنند و می‌کشند و پرچم‌ها را به آتش می‌کشند.

همان پرچم سبز و سفید و قرمز

همان عزیز

همان میراث گذشتگان

همان یادگار شهیدان

اکنون ماییم با همان شانه‌های خسته، با همان دل‌های شکسته با همان ناخشنودی از ریا و دروغ و اختلاس

اما با عزمی‌جزم برای ایستادن در زیر سایه پرچم مقدس سه رنگ

برای ایران عزیز.

انشا درباره پرچم ایران

انشا شماره ۲ :

انشا پرچم ایران برای پایه چهارم

پرچم هر کشور مانند شناسنامه ای است که نشان دهنده هویت و ملیت آن کشور است. همه مان ایرانی هستیم و خون وغیرت ایرانی در رگ هایمان جریان دارد. به وجود کشور عزیزمان ایران افتخار می کنیم زیرا تنها کشور پارسی زبان در زیر سقف این آسمان بزرگ هستیم که با انواع و اقسام گویش ها و لهجه ها و دین و مذهب در صلح و آرامش زندگی می کنیم. دست در دست یکدیگر پله های رشد و ترقی را طی می کنیم و به امید فردا و آینده ای درخشان تر تلاش می کنیم. با غرور پرچم کشورمان ایران را در آغوش می گیریم تا از هویت خویش دفاع کنیم. پرچمان از سه رنگ زیبای سبز و سفید و سرخ تشکیل شده که هر کدام معنا و مفهومی دارند.

نتیجه گیری

با در دست گرفتن این پرچم سعی می کنیم تا نشان دهنده هویت و آرمان های کشورمان باشیم. رشادت ها و دلاوری های زیادی برای حفظ آب و خاک این مرز و بوم و هویت این پرچم زیبا انجام شده است. برای شکرگزاری و قدردانی از این نعمات بزرگ با در دست گرفتن این پرچم سوگند یاد می کنیم که تا آخرین قطره خون خود برای حفظ عظمت کشور عزیزمان ایران تلاش کنیم».

و در پایان

در نهایت امیدواریم انشاهایی که درباره پرچم کشور عزیزمان ایران خواندید، مورد توجه تان قرار گرفته باشد. لطفا در بخش نظرات زیر برای ما بنویسید که کدام انشاء را بیشتر از سایرین دوست داشتید.

انشا در مورد تاریخ پرچم ایران

انشا شماره ۳ :

انشا در مورد تاریخ پرچم ایران

نخستین اشاره در تاریخ اساطیر ایران به وجود پرچم، به قیام کاوه آهنگر علیه ظلم و ستم آژی‌دهاک (ضحاک) برمی‌گردد. در آن هنگام، کاوه برای آن که مردم را علیه ضحاک بشوراند، پیش‌بند چرمی خود را بر سر چوبی کرد و آن را بالا گرفت تا مردم گرد او جمع شوند.

سپس کاخ فرمانروای خونخوار را در هم کوبید و فریدون را بر تخت شاهی نشانید. فریدون نیز پس از آنکه فرمان داد تا پاره چرم پیش‌بند کاوه را با دیباهای زرد و سرخ و بنفش آراستند و در و گوهر به آن افزودند، آن را درفش شاهی خواند و بدین سان درفش کاویانی پدید آمد.

نخستین رنگ‌های پرچم ایران زرد و سرخ و بنفش بود، بدون آنکه نشانه‌ای ویژه بر روی آن وجود داشته باشد.

درفش کاویان صرفاً افسانه نبوده و به استناد تاریخ تا پیش از حمله تازیان به ایران، به ویژه در زمان ساسانیان و هخامنشیان، پرچم ملی و نظامی ایران را درفش کاویان می‌گفتند؛

محمدبن جریر طبری در کتاب تاریخ خود به نام الامم و الملوک می‌نویسد: درفش کاویان از پوست پلنگ درست شده، به درازای دوازده ارش که اگر هر ارش را که فاصله بین نوک انگشتان دست تا بندگاه آرنج است، ۶۰ سانتی متر به حساب آوریم، تقریباً پنج متر عرض و هفت متر طول می‌شود. ابوالحسن مسعودی نیز در مروج اهب به همین موضوع اشاره می‌کند.

به روایت بیشتر کتاب‌های تاریخی، درفش کاویان زمان ساسانیان از پوست شیر یا پلنگ ساخته شده بود، بدون آنکه نقش جانوری بر روی آن باشد. هر پادشاهی که به قدرت می‌رسید، تعدادی جواهر بر آن می‌افزود.

به هنگام حمله اعراب به ایران، در جنگی که در اطراف شهر نهاوند درگرفت، درفش کاویان به دست آنان افتاد و چون آن را همراه با فرش مشهور «بهارستان» نزد عمر بن خطاب، خلیفه مسلمانان، بردند، وی از بسیاری گوهرها، درها و جواهراتی که به درفش آویخته شده بود، دچار شگفتی شد و به نوشته فضل الله حسینی قزوینی در کتاب المعجم: «… سپس بفرمود تا آن گوهرها را برداشتند و آن پوست را سوزانیدند.

انشا تحقیقی درباره پرچم ایران

انشا شماره ۴:

انشا تحقیقی درباره پرچم ایران

پرچم هر کشور نماد هویت ملی آن است.

پرچم جمهوری اسلامی ایران دارای سه رنگ (سبز، سفید، قرمز) است که در وسط آن کلمه مقدس «الله» نقش یافته و در اطراف، شعار مقدس «الله اکبر» زینت بخش آن است.

رنگ سبز پرچم، نشانه آبادانی است و منعکس کننده آرمان‌های ملت بزرگ ایران است برای داشتن کشوری آباد و توسعه یافته. همچنین این رنگ نشانه دین مبین اسلام که دین ۹۹% مردم ایران است، می‌باشد.

رنگ سفید پرچم، بیانگر صلح طلبی ملت بزرگ ایران است، ملت مسلمان ایران تحت تاثیر تعلیمات دین مبین اسلام، صلح و آرامش را برای تمام همنوعان خود می‌خواهد.

رنگ قرمز پرچم، نشانه صلابت و پایداری ملت مسلمان ایران در برابر تجاوزکاران و ستمکاران است، ملت مسلمان ایران همچنانکه در عمل نیز نشان داده است در دفاع از حقوق مرز وبوم و اعتقادات خویش تا پای جان می‌ایستد.

کلمه الله در میان پرچم و شعار الله اکبر نیز منعکس کننده هویت و آرمان‌های ملت ایران است که در سایه این نام‌های مقدس و دین مبین اسلام تجلی می‌یابد.
از پرچم جمهوری اسلامی ایران صرفاً در موارد ذیل می‌توان استفاده کرد:

محل‌های دولتی و وابسته به دولت.

مجموعه‌ها و میدان‌های ورزشی؛ صرفاً در مسابقات رسمی.

نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج و محل اقامت روسای مأموریت‌ها.

تزیین خیابان‌های محل عبور روسای کشورهای خارجی در مسافرت‌های رسمی.

محل‌های برگزاری کنفرانس‌ها در صورتی که جنبه بین المللی یا دولتی داشته باشد.

در تشییع جنازه رسمی، تابوت را با پرچم جمهوری اسلامی ایران می‌پوشاند.

طراح اصلی پرچم جمهوری اسلامی ایران، دکتر حمید ندیمی است.

انشا کوتاه با موضوع پرچم ایران

انشا شماره ۵ :

انشا کوتاه با موضوع پرچم ایران

پرچم هر کشوری، نشانه ای از هویت ملی آن کشور است. پرچم کشور عزیزمان، جمهوری اسلامی ایران از سه رنگ سبز و سفید و قرمز تشکیل شده است.

در وسط این پرچم کلمه مقدس «الله» به چشم می خورد و اطراف آن نیز با شعار مقدس «الله اکبر» مزین شده است.

هر رنگ پرچم یک مفهوم خاص دارد. رنگ سبز نشانه آبادانی و منعکس کننده آرمان های بزرگ ملت عزیزمان است. در واقع سبز نماد توسعه و کشوری آباد است.

رنگ سفید پرچم بیانگر صلح طلبی مردم عزیزمان ایران است.

مردم کشور عزیزمان ایران همراه در سرتاسر تاریخ خواهان صلح و آرامش برای تمام هم نوعان خود بوده اند.

رنگ قرمز پرچم نشانه ای از صلابت و پایرداری امت مسلمان ایران است که در برابر ظلم و تجاوز ستمگر به پا می خیزند.

ملت ایران همراه در طول تاریخ نشان داده اند که برای دفع از این مرز و بوم و حقوق خود تا پای جان می ایستند.

کلمه الله و شعار الله اکبر در پرچم کشورمان نیز بیان گر هویت و آرمان های ملتمان است.

باید برای قدردانی از نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون تلاش کنیم و سوگند یاد کنیم که برای دفاع از کشور و هویت مان تا پای جان می ایستیم.

انشا کودکانه در مورد پرچم ایران

انشا شماره ۶ :

انشا کودکانه در مورد پرچم ایران

پرچم ایران باعث غرور و سربلندی من است.

ابتدا باید به ایرانی بودن خود افتخار و همچنین به تاریخ کهنی که این سرزمین زیبا داریم سرمان را با غرور بلند کنیم.

ایران کشوری اسلامی در قاره آسیا واقع شده و از پرچمی به سه رنگ سبز و قرمز و سفید تشکیل شده است.

هر یک از رنگ‌ها در این پرچم مقدس نشانه‌های خاص خود را دارد. رنگ سبز به عنوان نشان اسلام، رنگ سفید نشان صلح و سرخ نشان رشادت و دلاوری تفسیر می‌شود.

ایران فقط یه کشور نیست یه فرهنگه یه تمدنه یه هویته یه ملته

ایران یه گربه خوابیده تو غرب آسیا نیست یه شیر بیداره

همچنین خاک ایران با وجود ثروت طبیعی خدادادی یکی از خاک‌های با ارزش جهان است که نفت و گاز بسیار در آن دیده می‌شود.

ایران بناها و یادگاری‌هایی را از زمان‌های کهن به جای گذاشته که از نظر خلق جهان بی‌نظیر و پدیده یا معجزه‌ای باور نکردنی و زیبا است.

به طور مثال در همین شهر خودمان بناهایی مانند نارین قلعه، مسجد جامع، امامزاده سیدعلی (ع) و…

در شهر‌های دیگر هم که می‌نگریم بناهایی همچون تخت جمشید، پل قزوین، سی و سه پل، غار علیصدر، عالی قاپو و… چشم جهانیان را به خود خیره کرده است.

اینها همه از لطف خداوند بزرگ و متعال است که همیشه کشور ما آباد و سربلند و تا ابد در برابر کشورهایی مانند اسرائیل و آمریکا پیروز و موفق خواهد بود.

ما وظیفه داریم برای قدردانی از این نعمات بزرگ تا آخرین قطره خون بکوشیم و سوگند یاد می‌کنیم، در این راه لحظه‌ای از پای ننشینیم تا همیشه این کشور با عظمت بماند.

در این جاست که با خود فریاد می‌زنم:

چو ایران نباشد تن مباد

بدین بوم و بر زنده یک تن مباد


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.