درمان سردرد و کمردرد خانگی | آموزش درمان طبیعی بعضی درد های رایج در خانه

درمان سردرد و کمردرد خانگی | آموزش درمان طبیعی بعضی درد های رایج در خانه

درمان سردرد و کمردرد،روش خانگی درمان سردرد،روش خانگی درمان کمردرد،کمردرد و سردرد دردهایی از قبیل کمردرد، سردرد و حتی سردردهای میگرنی، دردهای شایعی هستند که در عین سادگی می‌توانند فعالیت روزمره ما را دچار اختلال کنند. برخی درمان‌های ساده، خانگی و در عین حال کم هزینه که مؤثر بودن‌شان به اثبات رسیده، می‌تواند در مدت زمان کوتاهی سلامتی و نشاط را به شما بازگرداند.

درمان خانگی سردرد و کمردرد

روش خانگی درمان سردرد

از میان درمان‌های طبیعی

برای معالجه برخی مشکلات رایجی که سلامتی ما را تهدید می‌کنند،

می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

درمان کمردرد

برخلاف تصور رایج برای رفع کمر درد، درمان با کمپرس آب سرد مفید است؛

به این طریق که باید به مدت ۲۰ دقیقه از کمپرس آب سرد استفاده کنید. شما می‌توانید یک کیسه یخ را در یک پارچه بپیچید و محل درد را کمپرس کنید. ماساژ با الکل راهکار دیگری است که درد شما را کاهش می‌دهد بهتر است مقداری الکل روی کمرتان بریزید و ماساژ دهید.

درمان سردرد

چای نعناع، پیشنهاد جالبی است

که متخصصان توصیه می‌کنند، به گفته آنها چای نعناع اثر بسیار آرامبخشی روی عضلات و کاهش درد آنها دارد. همچنین چای بابونه می‌تواند سردرد را تسکین دهد، البته از کمپرس سرد هم نباید غافل شد، قبل از هر کاری باید روی زمین دراز بکشید و یک کمپرس سرد را به مدت ۱۵ دقیقه روی محل درد بگذارید. استفاده از عسل و پیاز پیشنهاد دیگری است که به کمک شما می‌آید، تا با سردردتان خداحافظی کنید، شما باید ابتدا یک پیاز را رنده کنید و آن را با یک قاشق عسل ترکیب کنید، این دستور بخش‌های خاصی از مغز را دوباره فعال می‌کند و باعث رفع شدن سردرد می‌شود.

درمان میگرن

با نگه‌داشتن پوست موزهایی که می‌خورید می‌توانید به جنگ میگرن بروید،

برای رهایی از دردهای میگرنی باید مقداری الکل روی پوست موز بریزید و آن را به پیشانی بمالید، پوست موز همه سموم را جذب می‌کند و کمک می‌کند به طور طبیعی از شر میگرن خلاص شوید. کافئین، توصیه خوشمزه دیگری است که شما را از چنگال میگرن می‌رهاند، یک فنجان قهوه پررنگ سیاه (بدون شکر) به شما در تسکین درد میگرن کمک می‌کند.

از نقش کمپرس سرد و گرم در درمان این دسته از دردها هم نباید غافل شد،

برای بهره‌گیری از این روش ابتدا باید در یک اتاق تاریک ریلکس کنید و کمپرس سرد و گرم را به مدت ده دقیقه روی پیشانی قرار دهید. این روش به شما کمک می‌کند عضلات سرتان ریلکس شود و گردش خون بهبود پیدا کند.

بیشتر بخوانید :

آسیب کبدی ناشی از دارو چیست؟

اشتباهاتی که در حمام انجام می دهید

چرا مردان بیشتر از زن ها سرما می خورند


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.