نقاشی گوسفند ؛ ۲۵ عکس گوسفند برای نقاشی دخترانه و پسرانه

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم تعداد ۲۵ عکس از نقاشی گوسفند برای کودکان خدمت شما ارائه نماییم.

چنانچه برای کودک خود به دنبال طرح های نقاشی گوسفند برای ایده و رنگ آمیزی هستید تا انتهای این پست ما را همراهی کنید.

در ادامه مجموعه ای با کیفیت از تصاویر نقاشی این حیوان مناسب برای پرینت و دانلود را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده و رضایت شما قرار گیرد … از اینکه ما را انتخاب کردید از شما سپاسگزاریم …

تصاویر نقاشی گوسفند برای کودکان سنین مختلف

نقاشی گوسفند

گوسفند و انسان مدت هاست که به هم وابستگی نزدیکی دارند. مطالعات نشان می دهد که احتمالا گوسفند دومین یا سومین گونه ای بوده که توسط انسان اهلی شده است؛ سگ اولین گونه اهلی بوده ولی دقیقا مشخص نیست که دومین گونه بز بوده یا گوسفند.

فهمیدن اینکه اهلی کردن چگونه رخ داده مشکل است، ولی اهلی کردن گوسفند حدود ۹ هزار سال پیش در بین النهرین اتفاق افتاده. از تغییرات رفتاری که حین اهلی کردن اتفاق افتاده اطلاعات کمی وجود دارد، چون اسکلت باقی می ماند وحتی تغییرات پشم را می توان مشاهده کرد ولی اثری از تغییرات رفتاری در طول تاریخ باقی نمانده است.

نقاشی گوسفند (۲۵)

چکیده مطلب

گوسفندها به طور غریزی به صورت گله ای زندگی می کنند. آن ها از چیزی که بترسند فرار می کنند و برای امنیت بیشتر دور هم و در گله های بزرگ جمع می شوند. این تنها وسیله دفاع آن ها در مقابل حیوانات درنده است. شکار گوسفند در گله نسبت به شکار حیوان سرگردان، برای حیوانات درنده سخت تر است.

گوسفندها حیوانات بسیار اجتماعی هستند. در وضعیت چرا، آن ها نیاز دارند که گوسفندان دیگر را ببینند، آن ها همیشه با یکدیگر ارتباط دیداری دارند، این ارتباط هنگام حرکت و اداره ی گله از ایجاد استرس جلوگیری می کند.

پیوستگی اجتماعی در گروه، یعنی افراد گله چه میزان به یکدیگر نزدیک هستند. فاصله افراد در گله به عوامل مختلفی بستگی دارد. اثر سطح تحرک گله واثر ترکیب جنسیتی گله بر پیوستگی اجتماعی گروه در بخشی از این مقاله بررسی شده است.

نقاشی گوسفند (۱)

حواس گوسفند

حواس ابزاری است که جانداران برای عکس العمل به محیط اطراف، از آن استفاده می کنند.

گوسفندها و دیگر حیوانات از پنج حس سهم دارند: بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی و لامسه. به عنوان یک حیوان صید، گوسفندان باید حواس دقیقی داشته باشند تا بقایشان را تضمین کنند.

نقاشی گوسفند (۲)

بینایی گوسفندها

گوسفندها به حس بیناییشان بسیار وابسته هستند. دانشمندان فکر می کنند که موقعیت چشم های گوسفند به علت طبیعت صید بودن آن هاست. گوسفندها مردمک چشم بزرگی دارند که مستطیلی شکل است. موقعیت کره چشم در دو طرف سر وسعت دید بیشتری به گوسفند می دهد. میدان دید گدسفند ۱۹۱ تا ۳۰۶ درجه است که به میزان پشم صورت بستگی دارد.

عمق سه بعدی دید گوسفند به خصوص زمانی که با گله حرکت می کند، کم است؛ به همین دلیل آن ها اغلب برای شناسایی دقیق اجسام و اشیا ترجیح می دهند آن را از نزدیک امتحان کنند. دیدن جزئیات کوچک برای گوسفندها مشکل است.

برای چندین سال تصور می شد که گوسفندها و حیوانات اهلی دیگر نمی توانند رنگ ها را تشخیص دهند، اما امروزه ثابت شده که حیوانات اهلی گیرنده مخروطی که مخصوص دیدن رنگ است دارند. تحقیقات نشان می دهد که حیوانات اهلی قادر هستند بین رنگ ها تفاوت قائل شوند، هرچند درک آن ها از رنگ ها مثل انسان نیست.

نقاشی گوسفند (۳)

شنوایی گوسفندان

گوسفندان قدرت شنوایی فوق العاده ای دارند. آن ها می توانند باگوش هایشان صداهای کوچک را تقویت کنند.

گوسفندها از صداهای بلند می ترسند؛ مثل صدای نعره یا پارس سگ. آن ها در مقابل صداهای بلند و غیر طبیعی عصبی می شوند و مدیریتشان مشکل می شود.

این امر ناشی از ترشح هورمون های استرس زا است.

نقاشی گوسفند (۴)

بویایی گوسفندها

گوسفندها قدرت بویایی فوق العاده ای دارند. سیستم بویایی آن ها پیشرفته تر از انسان است.

آن ها می توانند بوی شکارچی را تشخیص دهند. قوچ ها می توانند با حس بویایی خود میش های فحل را تشخیص دهند. همچنین میش ها در شناسایی بره ی خود از حس بویایی استفاده می کنند.

گوسفند ها ترجیح می دهند برخلاف جهت جریان باد حرکت کنند تا بتوانند از قوه بویایی خود بهتر بهره ببرند.

نقاشی گوسفند (۵)

لامسه گوسفند

بیشتر بدن گوسفند با پشم و موهای ضخیم پوشیده شده است و تنها لب ها دهان و شاید  گوش های گوسفند می توانند خوب لمس کنند.

به همین خاطر در صورت استفاده از سیم الکتریکی در حصار، باید ارتفاع آن با ارتفاع پوزه ی گوسفند هماهنگ باشد.

گروه حیواناتی که  با یکدیگر ارتباط بدنی داشته باشند، آرام ترهستند.

نقاشی گوسفند (۶)

چشایی گوسفندان

گوسفندان می توانند مزه ها را تشخیص دهند و حس چشایی می تواند در رفتار آن ها نقش داشته باشد، اما ثابت نشده که می توانند طبق ذائقه خود جیره ی شان را تنظیم کنند؛ هرچند در چراگاه گیاهانی را که بهتر به نظر می رسند، جستجو می کنند.

نقاشی گوسفند (۷)

حافظه‌‌ گوسفند

اغلب گوسفند را به عنوان یک حیوان احمق می شناسند، ولی مطالعات نشان داده که  گوسفند ها حافظه‌ی فوق العاده ای دارند و چهره‌ها در ذهنشان باقی می‌ماند. آن‌ها چهره‌ی بیش از ۵۰ گوسفند را بیش از دو سال در حافظه‌ی خود نگه می‌دارند.

آن‌ها همچنین چهره‌ی انسان را به خاطر  می سپارند. گوسفندان می توانند صدای یک گوسفند را از دیگر گوسفندان  و صدای دوستانشان را از سایرین تشخیص دهند.

گوسفندان توانایی یادگیری مسیر را دارند. محققان استرالیایی در آزمایشی این موضوع را بررسی کرده اند. آن‌ها یک مسیر مارپیچ طراحی کردند و چند گوسفند را در آن رها ساختند.

در روز اول گوسفند‌ها به طور میانگین درزمان ۹۰ ثانیه به انتهای مارپیچ رسیدند، اما در روز سوم آن ها این زمان را به ۶۰ ثانیه کاهش دادند و اشتباه آن ها در پیچ‌ها کمتر شد. برای پی بردن به اینکه گوسفند این کار را از روی غریزه انجام می دهد یا از حافظه اش استفاده می کند، دارویی به گوسفند‌ها داده شد که حافظه را از کار می انداخت؛ گوسفندهایی که از دارو استفاده کردند نتوانستند مانند آن هایی که دارو مصرف نکرده بودند مسیر را طی کنند.

محققان بر این باورند که بعضی گوسفندان باهوش‌تر از سایرین هستند و برای تعیین ژن‌های باهوشی، نژادهای مختلف را آزمایش می‌کنند.

نقاشی گوسفند (۸)

عکس نقاشی گوسفند

نقاشی گوسفند (۹)

نقاشی گوسفند کودکانه

نقاشی گوسفند (۱۰)

نقاشی گوسفند ساده

نقاشی گوسفند (۱۱)

نقاشی گوسفند سخت

نقاشی گوسفند (۱۲)

نمونه نقاشی گوسفند

نقاشی گوسفند (۱۳)

نقاشی گوسفند (۱۴)

نقاشی گوسفند (۱۵)

نقاشی گوسفند (۱۶)

نقاشی گوسفند (۱۷)

نقاشی گوسفند (۱۸)

نقاشی گوسفند (۱۹)

نقاشی گوسفند (۲۰)

نقاشی گوسفند (۲۱)

نقاشی گوسفند (۲۲)

نقاشی گوسفند (۲۳)

نقاشی گوسفند (۲۴)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.