نقاشی کودکانه تمساح ؛ ۲۰ طرح رنگ آمیزی تمساح مخصوص کودک

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم تعدادی از تصاویر نقاشی کودکانه تمساح ساده و سخت را خدمت شما ارائه نماییم.

همانطور که می دانید کودکان به نقاشی و رنگ آمیزی حیوانات علاقه بسیار زیادی دارند ؛از جمله این حیوانات تمساح می باشد.

چنانچه کودک شما هم به نقاشی و رنگ آمیزی این حیوان علاقه مند است پیشنهاد می کنیم تا انتهای این پست ما را همراهی کنید.

به دلیل اینکه مجموعه ای از عکس های با کیفیت بالا از نقاشی کودکانه تمساح برای پرینت و دانلود را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد پسند شما قرار گیرد … از همراهی شما سپاسگزاریم

تصاویر نقاشی و رنگ آمیزی تمساح برای کودکان

نقاشی کودکانه تمساح

زیستگاه طبیعی تمساح ها

توجه داشته باشید که معمولا تمساح‌ها در نواحی رودخانه‌ای به ویژه در برکه‌هایی که آب آن عمیق باشد زندگی می‌کنند و در واقع تا کنون هیچ شواهدی مبنی بر زیست حیوان تمساح در آب‌های شور به دست نیامده است.

نقاشی کودکانه تمساح (۱۱)

تغذیه تمساح

جالب است بدانید که تمساح‌ها معمولا در طول شب به شکار می‌پردازند و شب در اطراف رودخانه‌ها به منظور تامین غذای خود جستجو می‌کنند و از دسته غذا‌های مورد پسند تمساح‌ها می‌توان به ماهی، پرندگان و پستانداران اشاره کرد.

به طور کلی چندین سال پیش کشته شدن یک کودک ۵ ساله توسط تمساح گزارش شد و بهتر است بدانید که این حیوان برخلاف جثه‌ای که دارد نیاز به غذای زیادی نداشته و شاید در طول روز نیاز به ۵۰۰ گرم گوشت داشته باشد.

حیوان تمساح شکارش را پس از گرفتن به طور کامل با آرواره‌های قوی می‌فشارد و سپس آن را کاملا به داخل آب می‌برد یا اینکه آن را در جوار رودخانه یا برکه‌ای مخفی خواهد کرد.

نقاشی کودکانه تمساح (۱۲)

جفت گیری و زاد و ولد تمساح

توجه داشته باشید که معمولا تمساح‌های ایرانی بین ۵ الی ۱۰ سالگی بالغ می‌شوند، اما تعداد محدودی از آن‌ها به سن بلوغ خواهند رسید. پرندگان، شغال و حیوان روباه‌ها بزرگ‌ترین آفات بچه‌های تمساح محسوب می‌شوند.

در شروع فصل بارندگی تمساح ماده هنگام شب در حاشیه شنی رودخانه گودالی به عمق تقریبی نیم متر حفر می‌کند و درون آن حدود ۲۰ تا ۶۰ تخم خواهد گذاشت و سپس روی آن را با شن می‌پوشاند و این تخم‌ها هر کدام دارای ۵.۶ سانتی نتر طول و ۴ سانتی متر عرض می‌باشد.

پس از تخم گذاری تمساح ماده معمولا اغلب اوقات خود را برای محافظت از تخم هایش می‌گذراند و پس از حدود ۶۰ روز که نوزاد از تخم بیرون آمد مادر برای اینکه احتمالا شن‌های روی تخم برای نوزاد‌ها سخت و سنگین نباشد به کمک آن‌ها می‌شتابد و لازم به توضیح است بدانید که این گونه از حیوانات تنها خزنده‌های ایرانی محسوب می‌شوند که تا این اندازه از نوزادان خود مراقبت به عمل می‌آورند.

نقاشی کودکانه تمساح (۱۳)

واقعیت‌های جالب در مورد تمساح ها

همانطور که متوجه شدید کروکودیل‌ها از دسته دوزیستانی هستند که تعجب و حیرت اغلب افراد را بر می‌انگیزند و در این مطلب سعی داریم تا به بیان برخی از واقعیت‌های جالب و شگفت انگیز در مورد این حیوان بپردازیم:

نقاشی کودکانه تمساح (۱۴)

تمساح با وجود اینکه دندان دارد، اما هرگز غذای خود را نمی‌جوید

یکی از جالب‌ترین واقعیت‌ها در مورد این حیوان این است که آن‌ها اغلب ۲۴ دندان بسیار تیز و البته ترسناک دارند، اما هرگز طعمه خود را نمی‌جویند و تنها در موارد بسیار نادر ممکن است از دندان‌های خود جهت خرد کردن غذا استفاده کنند.

آن‌ها اغلب از دندان هایشان به منظور نگه داشتن غذا در دهان استفاده می‌کنند و در اغلب مواقع غذایشان را درسته نمی‌بلعند.

نقاشی کودکانه تمساح (۱۵)

دم تمساح بسیار قدرمند است

شاید جالب باشد بدانید که دم این حیوان بسیار شگفت انگیز است، زیرا تمساح‌ها قادر هستند با استفاده از این عضو با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت شنا کنند.

همچنین می‌توانند به مدت حداکثر ۳ ساعت روی دم خود به صورت عمودی بایستند.

البته بایستی اشاره کنیم که همین دم در فضای خشک هیچ کاربردی برای کروکودیل‌ها ندارد و در اکثر مواقع به منظور انجام حرکات کوتاه از آن استفاده می‌شود.

نقاشی کودکانه تمساح (۱۶)

تمساح‌ها اندازه گوناگونی دارند

به طور کلی اندازه تمساح‌ها با هم متفاوت است، زیرا آن‌ها دارای نمونه‌های کوتوله می‌باشند که کوچک‌ترین سایز کروکودیل به حساب می‌آید و بزرگ‌ترین نوع آن نیز در آب‌های شور زندگی می‌کند.

تمساح‌های کوتوله در واقع دارای ۱.۵ متر اندازه هستن و در بیشترین و بزرگ‌ترین اندازه ممکن ۱.۹ متر درازا برایشان ثبت شده است، اما سایز کروکودیل‌های غول پیکر از ۶.۳۰ شروع می‌شود و تا ۷ متر نیز ادامه خواهد داشت و وزن آن‌ها معمولا بین یکهزار تا یکهزار و دویست کیلوگرم می‌باشد

نقاشی کودکانه تمساح (۱۷)

تمساح قلب بزرگی دارد

توجه داشته باشید که بر خلاف سایر حیوانات قلب تمساح‌ها همانند ارگان سه جداره و همانند خزنده‌ها رفتار می‌کند. فعالیت‌های این حیوان اغلب بر روی عملکرد قلب او تاثیری ندارد و به همین خاطر است که می‌تواند برای ساعات طولانی زیر آب بماند.

نقاشی کودکانه تمساح (۱۸)

تمساح چرا دهان خود را باز نگه می‌دارد؟

بهتر است بدانید که دهان باز کروکودیل نشانه خشم یا عصبانیت آن نیست. این صحنه اغلب در روز‌های تابستان مشاهده می‌شود و علل آن می‌تواند گرمای هوا باشد.

این موجود برای خنک نگه داشتن دمای داخلی بدن خود دهانش را باز نگه می‌دارد، زیرا دارای غدد مولد عرق نمی‌باشد.

نقاشی کودکانه تمساح (۱۹)

آیا می‌توان دهان تمساح را لمس کرد؟

بهتر است بدانید این حیوان زمانی که دهان خود را می‌بندد انسان می‌تواند با دست خالی آن را بسته نگه دارد، زیرا عضله‌هایی به این حیوان کمک می‌کنند تا دهان خود را باز نگه دارد و در حالت بسته بودن بسیار ضعیف خواهد شد و امکان باز کردن دوباره برایش دشوار خواهد بود

نقاشی کودکانه تمساح (۲۰)

تمساح قادر به بیرون آوردن زبان خود نیست

توجه داشته باشید که زبان این حیوان به سقف دهانش چسبیده یعنی درست برعکس سایر حیوانات که زبانشان در کف دهانشان قرار دارد و به همین خاطر قادر به خارج کردن زبان خود نیستند.

نقاشی کودکانه تمساح (۱)

عکس نقاشی کودکانه تمساح

نقاشی کودکانه تمساح (۲)

نقاشی کودکانه تمساح فانتزی

نقاشی کودکانه تمساح (۳)

نقاشی کودکانه تمساح بامزه

نقاشی کودکانه تمساح (۴)

نقاشی کودکانه تمساح ساده

نقاشی کودکانه تمساح (۵)

نقاشی تمساح برای کودکان

نقاشی کودکانه تمساح (۶)

نقاشی کودکانه تمساح (۷)

نقاشی کودکانه تمساح (۸)

نقاشی کودکانه تمساح (۹)

نقاشی کودکانه تمساح (۱۰)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.