نقاشی خرس قطبی واقعی و فانتزی برای رنگ آمیزی کودکان

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم تعداد ۳۳ عکس نقاشی خرس قطبی با کیفیت عالی مخصوص کودکان را خدمت شما ارائه نماییم.

شاید رنگ آمیزی یا کشیدن نقاشی خرس قطبی برای کودکان خوشایند باشد و به آن ابراز علاقه نمایند.

اگر کودک شما هم اینچنین است و می خواهید به او تصاویری از نقاشی خرس قطبی را ارائه کنید تا انتهای این پست ما را دنبال کنید.

در ادامه مجموعه ای از تصاویر با کیفیت برای دانلود و پرینت با این موضوع را برای شما جمع آوری کرده ایم.

امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گیرد … از همراهی شما سپاسگزاریم

تصاویر نقاشی خرس قطبی برای کودکان سنین مختلف

نقاشی خرس قطبی

نکته جالب درباره خرس قطبی این است که موهای بدن این حیوان سفید، نیست بلکه شفاف و بی رنگ است و بر اثر انعکاس نور، سفید به نظر می رسد.

این خرس ها به دلیل تیزهوشی و جثه بزرگ خود، تقریبآً هیچ دشمن طبیعی ندارند و تنها اسکیموهای باهوش قادر به شکار آن ها هستند.

نقاشی خرس قطبی (۲۸)

آشنایی بیشتر با خرس قطبی:

خرس قطبی خرس بزرگی است که معمولاً در قطب شمال زندگی می‌کند.این خرس معمولاً به عنوان خرس سفید یا خرس شمالی نیز شناخته می‌شود.با توجه به گرم شدن زمین این موجودات در حال از بین رفتن هستند.

نقاشی خرس قطبی (۲۹)

مشخصات فیزیکی خرس قطبی

دندان خرس تیز نیست و مانند سایر گوشتخواران برای بریدن گوشت طراحی نشده‌است. مثلا در بیشتر گوشتخواران، دندان نیش بزرگ است و برای کشتن طعمه کاربرد دارد. درخرس‌ها این دندان‌ها نسبتاً کوچکند و خرس‌ها از آن به عنوان ابزاری برای دفاع استفاده می‌کنند. دندان آسیای خرس مسطح و پهن است تا بتواند غذاهای گیاهی را خرد کرده و بکوبد.

نقاشی خرس قطبی (۳۰)

هریک از دست وپاهای خرس، ۵ چنگال تیز و بلند دارد که جمع نمی‌شود (برعکس گربه). این دست و پاها برای بالا رفتن از درخت و شکافتن خانه موریانه و کندوی عسل، یافتن وکندن ریشه گیاهان و گرفتن طعمه بکار می‌رود.

راه رفتن خرس هابا راه رفتن بسیاری از گوشتخواران تفاوت دارد و گویی روی پنجهٔ پا راه می‌روند که برای افزایش سرعت، کارآمد است. خرس‌ها مثل انسان روی پا هم راه می‌روند.

موی خرس بلند و زمخت است. رنگ موی آنها بسته به این که از چه نوع خرسی باشند می‌تواند تقریبا هر رنگی داشته باشد. مثلا سفید، بور، کرم، تمام سیاه، تمام قهوه‌ای، …

امید به زندگی خرس‌ها دقیقا معلوم نیست. به نظر می‌رسد ۲۵ تا ۴۰ سال باشد. خرس‌های وحشی که در جنگل هستند نسبت به خرس‌هایی که در باغ وحش هستند در سنین پایین تری می‌میرند.

نقاشی خرس قطبی (۳۱)

رنگشان از سفید در خرس قطبی تا قهوه‌ای و سیاه در سایر گونه‌ها متفاوت است. دندانهای آسیای بالا با سطخ زیاد اما برجستگیهای روی آنها کند و صاف می‌باشد.
این حیوان وحشی انواع گوناگونی دارد که غالبا گوشت‌خوار هستند اما از برخی خوراکی‌های گیاهی نیز تغذیه می‌کنند. محل زندگی خرس‌ها بسته به انواع آنها بسیار گوناگون و از جنگل و کوه گرفته تا سرزمین‌های قطبی گسترده‌است.

خرس‌های قطبی بوی غذا را از فاصله صد مایلی در هوای آزاد و همچنین از فاصله سه متری در زیر برف تشخیص می‌دهد. این حیوان بسیاری از وقت خود را در زیر آب سپری می‌کند. آنها در بعضی از کشورها رسماً به عنوان پستانداران دریایی طبقه بندی می‌شوند.

نقاشی خرس قطبی (۳۲)

انواع خرس

  • خرس خاکستری
  • خرس قطبی
  • خرس پاندا
  • خرس قهوه‌ای
  • خرس سیاه
  • خرس سیاه آسیایی
  • خرس سیاه آمریکایی
  • خرس عینکی
  • خرس تنبل
  • خرس آفتاب

نقاشی خرس قطبی (۱)

مشخصات ظاهری خرس قطبی

رنگ خرس قطبی ، سفید شیری است و بینی و دهان و چشمانش سیاه هستند. در یک روز آفتابی با یک دوربین معمولی از فاصله ۱۰ کیلومتری می توان بینی او را دید و اگر او را در جایی غیر از قطب نگهداری کنند، رنگ موهایش کم کم خاکستری می شود.

خرس قطبی نرِ بالغ حدود ۲۶۰ سانتیمتر قد و ۴۵۰ کیلوگرم وزن، و ماده آن حدود دو متر قد و ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد.

نقاشی خرس قطبی (۲)

نکاتی در مورد توله خرس قطبی

توله ی او هنگام تولد چندان بزرگتر از یک موش صحرایی نیست و فقط حدود نیم کیلوگرم وزن دارد. توله های خرس قطبی دندان ندارند و پوستشان بدون مو است و به مراقبت مداوم مادرشان نیازمندند. آنها پس از سه ماه که برای نخستین بار از لانه شان بیرون می آیند حدود ۱۳ کیلوگرم وزن پیدا کرده اند. شیر خرس قطبی ۹ برابر از شیر گاو چربتر است و سبب رشد سریع توله ها می شود.

نقاشی خرس قطبی (۳)

خرس قطبی شناگر ماهری است و می تواند با سرعت ۱۰ کیلومتر در ساعت شنا کند. موهای میان تهی خرس قطبی او را در شنا کردن و همین طور در برابر سرمای قطب کمک می کند. خرس قطبی در شکار خوک آبی مهارت خاصی دارد. او می گردد و سوراخی را که خوک برای رفتن به داخل آب روی یخ ایجاد کرده پیدا می کند و بعد با حوصله منتظر می ماند تا خوک برای نفس کشیدن به سوراخ برگردد . در این موقع به راحتی او را شکار می کند. لازم به ذکر است که بومیان قطب شمال از پوست و گوشت خرس قطبی استفاده می کنند.

نقاشی خرس قطبی (۴)

نقاشی خرس قطبی (۵)

نقاشی خرس قطبی (۶)

نقاشی خرس قطبی (۷)

نقاشی خرس قطبی (۸)

نقاشی خرس قطبی (۹)

نقاشی خرس قطبی (۱۰)

نقاشی خرس قطبی (۱۱)

نقاشی خرس قطبی (۱۲)

نقاشی خرس قطبی (۱۳)

نقاشی خرس قطبی (۱۴)

نقاشی خرس قطبی (۱۵)

نقاشی خرس قطبی (۱۶)

نقاشی خرس قطبی (۱۷)

نقاشی خرس قطبی (۱۸)

نقاشی خرس قطبی (۱۹)

نقاشی خرس قطبی (۲۰)

نقاشی خرس قطبی (۲۱)

نقاشی خرس قطبی (۲۲)

نقاشی خرس قطبی (۲۳)

نقاشی خرس قطبی (۲۴)

نقاشی خرس قطبی (۲۵)

نقاشی خرس قطبی (۲۶)

نقاشی خرس قطبی (۲۷)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.