رنگ آمیزی لاک پشت ؛ ۲۱ عکس رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه بامزه

در این نوشته از دلبرانه می خواهیم چندین عکس رنگ آمیزی لاک پشت ساده و سخت را خدمت شما ارائه نماییم.

چنانچه برای کودک خود به دنبال نمونه و مدل برای رنگ آمیزی این حیوان هستید ما را تا انتها دنبال کنید.

مجموعه ای از تصاویر با کیفیت از رنگ آمیزی لاک پشت جهت چاپ و دانلود را برای شما جمع آوری و آماده کرده ایم.

امیدواریم که مورد پسند و رضایت شما قرار گیرد … از اینکه با ما همراه شدید از شما سپاسگزاریم …

تصاویر رنگ آمیزی لاک پشت برای کودکان سنین مختلف

رنگ آمیزی لاک پشت

معرفی ۵ نوع لاک پشت دریایی ساکن ایران را درا دامه مشاهده خواهید کرد.

لاک پشت پوزه عقابی

لاک پشت پوزه عقابی از لاک پشت های زیبای جنوب ایران محسوب میشه.

این لاک پشت جذاب و فوق العاده یکی از جاذبه های دنیای زیر آب هست و تو اطراف جزایر خلیج فارس پیدا میشه.

متاسفانه این گونه ی با ارزش تو رده ی بحرانی قرار گرفته اما امیدواریم که با جلوگیری و ممنوعیت صید به منظور صادرات لاک و گوشت این لاک پشت تو دنیا، شکار کردن این مخلوقات زیبا متوقف بشه و دوباره به حالت امن برگردن و مبادا منقرض بشن.

غذای این خوشگله هم اسفنج دریایی هست، با اون منقار دوست داشتنیش اسفنج های دریایی رو از لا به لای مرجان های دریایی شکار می کنه.

عکس رنگ آمیزی لاک پشت (۵)

 لاک پشت سبز

این لاک پشت خیلی تو دنیا معروفه. کلی انیمیشن در موردش درست شده و تو کلی از کارتون ها بوده. خلاصه نژاد دوست داشتنی ای هست. این گونه ی زیبا هم تو آب های جنوب ایران تو مناطقی از دریای عمان و خلیج فارس پیدا میشه.

این لاک پشت هم در معرض تهدید انقراض قرار داره اما وضعیتش خیلی بهتر از لاک پشت پوزه عقابی هست و کمتر نسبت بهش تهدید شده. اما با این حال باید قدر این مخلوقات زیبا رو دونست و سازمان محیط زیست ایران حواسش به این لاکی ها باشه.

جالبه بدونید تو ایران زیبای ما، بالای ۵۰ تا زیستگاه برای تخم گذاری لاک پشت های سبز وجود داره و برای اکوسیستم دریایی خلیج فارس و دریای عمان خیلی خیلی مفید هست.

غذاش هم جلبک و علف های دریایی هست.

رنگ آمیزی لاک پشت (۱)

لاک پشت چرمی

لاک پشت چرمی قیافه ش رو نگاه کنی فکر می کنی لباس چرمی پوشیده D: اصلا اون شکلی هم هست. یکی از گونه های زیبا.

تعدادشون نسبت به لاک پشت های زیبای پوزه عقابی و سبز تو ایران کمتره، همینطور نسبت به دو گونه ی معرفی شده کمتر در معرض آسیب قرار داره اما تو شرایط خیلی ایده آل هم زندگی نمی کنه. جنوبی های عزیز و مهربونمون هم هوای این لاک پشت ها رو دارن. سازمان محیط زیست هم تک و توک نظارت هایی داره اما اگه واقعا بخوایم این مخلوقات زیبا رو تو ایران سالم و سرحال نگه داریم نیاز به NGO های فعال دوستدار محیط زیست هست تا یه کوچولو به این لاکی ها کمک کنیم.

راستی ! اندازه ی ظاهری این لاک پشت خیلی بزرگتر از لاک پشت های دیگه ی دریایی هست.

غذای محبوبشون هم عروس های دریایی هست. غذای لذیذی براشون محسوب میشه.

رنگ آمیزی لاک پشت (۲)

لاک پشت سرخ

یکی دیگه از لاک پشت های زیبای دریایی ساکن آب های گرم جنوب ایران، لاک پشتِ سرخ هست. این گونه تو طبقه بندی آسیب پذیری قرار گرفته که نشون میده با اینکه وضعیت ایده آلی نداره اما از هر سه نوع گونه ی معرفی شده تو قسمت قبل یه نمه وضعش بهتره.

رژیم غذاییش رو همه چیز خوار معرفی کردن اما والا من ماهی قرمزهای شب عید رو هم که میگن همه چیز خواره ندیدم خیلی چیزا بخوره. غذای این لاک پشت از بی مهرگان کف دریا گرفته شقایق دریایی و عروس دریایی و ماهی های ریز و بعضی خوردنی هایی که داخل دریا پیدا میشن.

اما در عوض تهدیدهایی هم داره، مثل روباه. روباه ها خیلی علاقه دارن این لاک پشت رو شکار کنن. کوسه ها هم همینطور. شکارچی های زیادی بیرون خشکی هستن که این لاک پشت براشون لذیذه. تو دریا حتی یه نوع خرچنگ هم دوست داره اینا رو شکار کنه. فقط نمیدونم تو خشکی مورچه ها این وسط چی میگن! بنظرم این لاک پشت باید بیرون خشکی خیلی مراقب باشه! شاید داخل دریا جای خیلی مناسبتری باشه و بجز تخم ریزی، نباید برای چیز دیگه ای بیرون بیاد.

یه چیزی که جالبه بدونید، ماده ها هر سال تخم ریزی نمی کنن. ممکنه هر چند سال یه بار یا بعضا هر هفت هشت سال یه بار تخم ریزی کنن. تازه از اون ۱۰۰ ۱۲۰ تا تخم هم معلوم نیست چند تا لاک پشت سالم به دریا برسن و قبل از اینکه بزرگ بشن شکار نشن.

باید هوای این لاک پشت ها رو هم داشت.

رنگ آمیزی لاک پشت (۳)

لاک پشت ریدلی زیتونی

لاک این لاک پشت به رنگ سبز زیتونی هست. البته نه در همه ی موارد! خلاصه به این لاک پشت ها لاک پشت زیتونی میگن. ریدلی زیتونی. تو ایران خیلی دیده شده و تو سواحل خلیج فارس و دریای عمان هم زیستگاه های خودش رو داره. هر دو سه سال یه بار هم کلی لاک پشت زیتونی ریدلی هم تو سواحل ایران متولد میشن. خلاصه از ساکنین ایران هست منتها نمیدونم چرا تو فهرست های جهانی آماری از حیات این لاک پشت تو ایران وجود نداره. شاید خبر ندارن که این لاک پشت هم تو ایران زندگی می کنه.

این لاک پشت ها کاملا گوشتخوار هستن. تو زندگی اجتماعیشون تنهایی رو بیشتر دوست دارن. اما ماده ها وقتی می خوان تخم ریزی کنن گروهی میان سمت ساحل و تا چشم باز می کنه لاک پشت ماده می بینی که گروهی دارن حرکت می کنن.

از لحاظ وضعیت تهدیدشدگی هم مثل گونه ی قبلی که معرفی شد هستن. یعنی آسیب پذیر هستن. امیدواریم وضعیت همه ی این لاک پشت های دریایی دوباره سبز بشه و راحت به زندگیشون ادامه بدن. این نژاد برای پایداری و سلامت محیط زیست خیلی اهمیت داره.

رنگ آمیزی لاک پشت (۴)

لاک پشت امیز اوربیکیولاریس

نگاه به اسم سنگینش نندازین، این لاک پشت خیلی باحال تر از این حرفاست. تو دنیا بهش میگن لاک پشت برکه ای اروپایی. ولی خب تو ایران بومی آذربایجان شرقی و اردبیل و بخش هایی از گیلان هست، و همینطور بعضی جاهای دیگه به صورت پراکنده.

به جرئت می تونم بگم یکی از مهربون ترین و دوست داشتنی ترین لاک پشت های جهان هست.

نزارید ظاهرش شما رو گول بزنه ! خیلی دوست داشتنی و کمی هم بانمک و باهوش هست.

تو ایران این لاک پشت زیاد به فروش میره، البته اکثرش رو قاچاقی از طبیعت میارن و به مردم می فروشن. حالا کاری به این نداریم و تکلیف این وضعیت به عهده ی سازمان محیط زیست. اما اگه یه روزی این لاک پشت نازنین رو خواستید بخرید، قبلش حتما و حتما راهنمایی هایی که در موردش تو این وبلاگ قرار میدیم رو بخونید.

این لاک پشت به شدت گوشتخوار هست. غذاش تو طبیعت ماهی و غورباقه و حشرات هست. بهتون بگم اینو که خیلی از مارها از این لاک پشت وحشت دارن چون میدونن که اگه باهاش شوخی کنن تبدیل به غذای چرب و لذیذشون میشن. با این حال این لاک پشت ها با انسان ها بی نهایت مهربون هستن و به طور فوق العاده ای با آدم ها ارتباط برقرار می کنن.

شاید خیلی هاتون این لاک پشت رو داشته باشید، پس من راهنماییتون می کنم که چه چیز مناسب و راحتی میشه بهش داد. منتها یادتون باشه که قبل از خرید حتما در موردش تو این وبلاگ بخونید. البته خودم بیشتر اوقات ترجیح میدم بهش گوشت ماهی بدم، بعضی وقتا هم شکار زنده میدم مثل ماهی گوپی، یا میگوهای ریز.

رنگ آمیزی لاک پشت برای کودکان (۱)

لاک پشت خزری

اینم یکی دیگه از نژادهای لاک پشت برکه ای تو ایران هست. همونطور که از اسمش پیداست، تو خط ساحلی شمال ایران زندگی می کنه. تو سواحل دریای خزر یا دریای مازندران. البته جدا از خط ساحلی شمالی، تو نواحی غربی کشور و شمالغرب و جنوب غرب هم زیاد دیده شده. از نظر خلق و خو شباهت هایی با لاک پشت امیز اوربیکیولاریس که معرف حضورتون شد داره. تقریبا همچین رژیم غذایی ای هم داره. مراقبت هاش هم شبیه مورد قبلی هست.

این لاک پشت رفتار جنسیتی جالبی داره، اینکه جنسیتش تابع دمای محیط هست! خیلی شگفت انگیزه. اینا گنجینه های زیست بوم ایران هستن. دوستای شمالی مون خیلی هوای این مخلوقات مفید و زیبای خداوند که تو آفرینششون حکمت های زیادی وجود داره رو داشته باشن. اینا هویت های زیست بوم ایران هستن.

رنگ آمیزی لاک پشت برای کودکان (۲)

لاک پشت فراتی

این لاک پشت تو استان خوزستان زندگی می کنه. دلیل نام گذاری ش هم اینه که تو رود فرات و همینطور دجله تو عراق پیدا میشه. عاشق زندگی تو این دو تا رود مهم باستان هست. تو ایران هم ساکن خوزستان هست. لاک نرمی داره. شاید ظاهرش از نظر بعضی ها جذاب نباشه. بخاطر همین هم بهش کم توجهی می کنن. اگه باهاش بدرفتاری بشه خطر انقراضش بالا هست چون الان از نظر جمعیتی خیلی کم شدن. یجورایی باید چتر حمایتی روش باشه که نیست. چون تو خوزستان اینقدر مشکلات محیط زیستی وجود داره که دیگه نمیرسن به این لاک پشت. اما انشالله با درختکاری و زنده کردن تالاب ها و یه سری کارهای زیست محیطی و طبیعت دوستانه در خوزستان، با حل شدن مشکل محیط زیستی مثل گرد و خاک ها و … بعدش کمی هم توجه ها بره سمت این لاکی طفلکی.

لاک پشت های فراتی هم خجالتی هستن هم یه نمه ترسو هستن. جنوبی های عزیزمون تو خوزستان باید بین همدیگه تعریف کنن که این لاک پشت واقعی کاری با ماهی های صید شده ی شما نداره. گوشتخوار هستن اما خیلی کم غذا می خورن. نباید بکشنش. مشکلات خودش و آلودگی آب ها توسط فاضلاب های شهری جدا، کشتن این لاک پشت بخاطر یه اعتقاد غلط هم جدا ! خلاصه گناه دارن طفلیا، بی گناه هستن و نکشیدشون.

رنگ آمیزی لاک پشت برای کودکان (۳)

رنگ آمیزی لاک پشت کارتونی

رنگ آمیزی لاک پشت برای کودکان (۴)

رنگ آمیزی لاک پشت فانتزی

رنگ آمیزی لاک پشت برای کودکان (۵)

رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه

رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه (۱)

رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه (۲)

رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه (۳)

رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه (۴)

رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه (۵)

رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه (۶)

رنگ آمیزی لاک پشت کودکانه (۷)

عکس رنگ آمیزی لاک پشت (۱)

عکس رنگ آمیزی لاک پشت (۲)

عکس رنگ آمیزی لاک پشت (۳)

عکس رنگ آمیزی لاک پشت (۴)


ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.