شاهرخ خان بزرگترین ستاره فیلم های بالیوود

شاهرخ خان یا “سلطان خان” آن گونه که او را در هند می‌نامند، مردی است که در سینمای هند در نقش تبه‌کاران خشن و همچنین عاشقان دل‌خسته بسیار موفق بوده است. او که پنجاه ساله است موفق‌ترین بازیگر سینمای بالیوود به حساب می‌آید.

شاهرخ خان

شاهرخ خان موفقیت شغلی خود را با نقشی در یک فیلم بالیوودی آغاز کرد. او در خانواده‌ای بسیار عادی در دهلی نو زندگی می‌کرد تا این که در مومبای (بمبئی سابق) به کار بازیگری روی آورد. این مرد ۵۰ ساله که موفق‌ترین بازیگر هند است، امروز بازیگر، تهیه کننده و مجری فعالی است. هند با تولید بیش از ۲۰۰۰ فیلم در سال یکی از موفق‌ترین کشورهای جهان در زمینه صنعت فیلم سازی است.

شاهرخ خان

پیروزی با ایفای نقش‌های رمانتیک

شاهرخ خان در آغاز در نقش تبه‌کاران به صحنه آمد، اما پیروزی بزرگ خود را با ایفای نقش‌های رمانتیک به دست آورد. او در دهه ۱۹۹۰ میلادی با فیلم “داماد عاشق عروس را می‌برد” که فیلمی رمانتیکِ کمدی موزیکال، به کارگردانی آدیتیا چوپرا بود، به شهرت رسید. این فیلم که در سال ۱۹۹۵ ساخته شد، رکورد فیلم‌های هندی را با بیشترین زمان اکران شکست.

شاهرخ خان

محبوب‌ترین زوج فیلم‌های بالیوود

کاجول موخرجی ۲۲ سال است که شاهرخ خان را در فیلم‌هایش همراهی می‌کند. کاجول برنده شش جایزه از فستیوال فیلم فیر در هند است. این دو محبوب‌ترین و موفق‌ترین زوج تاریخ فیلم‌سازی هند هستند. کلیه فیلم‌های معروف و رکوردشکن کاجول در مقابل شاهرخ خان بوده‌‌اند. این دو از این‌که یکدیگر را یافته‌اند بسیار خوشحال‌اند.

شاهرخ خان

وقتی بالیوود به دیدار‌هالیوود می‌رود

فیلم “من خان هستم” تولید شده در شرکت تولید فیلم خان در سال ۲۰۱۰ ساخته و موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم بالیوود در خارج از هند شد. فیلم “من خان هستم” در آمریکا فیلم‌برداری شد و به موضوع اسلام هراسی پس از رخداد تروریستی یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی در آمریکا می‌پردازد. شاهرخ خان در این فیلم نقش یک مرد مسلمان به نام رضوان خان را بازی می‌کند.

شاهرخ خان

ورود به فهرست فوربس

شاهرخ خان همراه همکار بازیگرش آکشی کومار موفق به ورود در فهرست فوربس شده است. البته “سلطان خان” با درآمدی معادل ۳۳ میلیون دلار از همکار خود پیشی دارد. درآمد او اما بسیار کم‌تر از جنیفر لارنس، هنرپیشه ۲۵ ساله‌هالیوود است که در سال گذشته ۴۶ میلیون دلار به دست آورده است.


ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. محمد می گوید

    سلام شاهرخ خان. من عاشقتونم. دیشب خواب شما را دیدم که به ایران و به خانه ای ما آمدید با خود گفتم شاهرخ خان نمیاد خونه ای تو چون اون بزرگ و معروف است. ماش شمارتان را داشتم. شاهرخ خان شما همه را مجنون کردید به خصوص من

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.