با عجایب هفت‌گانه اروپا بیشتر آشنا شوید

با عجایب هفت‌گانه اروپا بیشتر آشنا شوید

عجایب اروپا

colorful-world-monuments-background_23-2147493634

عجایب هفت‌گانه اروپا

اروپا گنجینه‌های تاریخی زیادی دارد که درانتظارِ کشف‌شدن توسط شما نشسته‌اند. ما در اینجا هفت‌تا از بهترین یادگار‌های تاریخی اروپا که درطولِ زمان اعجاب‌برانگیز بوده‌اند را انتخاب کرده‌ایم تا به شما معرفی کنیم. قطعا شناختن این عجایب در تور اروپا به کار شما خواهد آمد.

۱. برج ایفل، پاریس، فرانسه

برج ایفل که در سال ۱۸۸۹ توسط گوستاو ایفل آلمانی‌الاصل برای نمایشگاه بین‌المللی‌ای که به‌ یادبود صدمین سالگرد انقلاب فرانسه برگزار شده بود، ساخته شد. ساخت دو سال و دو ماه و پنج روزهٔ برج ایفل فی‌الواقع یک دستاورد مهم در تاریخ معماری و فناوری بود. برج ایفل که تا مدت‌ها نماد مهندسی فرانسه و انقلاب صنعتی بود با موفقیتی چشمگیر روبرو شد.

این برج در آغاز بنا بود تنها ۲۰ سال برپا باشد، اما با آزمایش‌های علمی‌ای که گوستاو ایفل مشوق آن‌ها بود، برج ایفل به یک برج رادیویی بدل شد و برجا ماند. برج ایفل اولین سیگنال‌های رادیویی‌اش را از برج پانتئون در سال ۱۸۹۸ پخش کرد، سپس در سال ۱۹۰۳ نوبت به رادیوی جنگ رسید و در سال ۱۹۲۵، ایفل پخش‌کنندهٔ امواج رادیوی عمومی بود.

اگر قصد بازدید از پاریس و برج ایفل و دیگر دیدنی‌های فرانسه را دارید، به صفحهٔ تور فرانسه بروید، تورهای مختلف را بررسی کرده و ارزان‌ترین تور فرانسه را انتخاب کنید.

برج ایفل، پاریس، فرانسه

۲. ساگرادا فامیلیا، بارسلون، اسپانیا

کلیسای ساگرادا فامیلیا کلیسایی است عظیم که ساخت آن از ۱۹ مارس ۱۸۸۲ توسط فرانسیسکو د پاولا دل ویلار (۱۸۲۸ تا ۱۹۰۱) شروع کرد. سپس از سال ۱۸۸۳ گائودی تا پایان زندگی‌اش در سال ۱۹۲۶ ساخت این کلیسا را ادامه داد.

این ساختمان که در وسط شهر بارسلون است و درطول سالیان به یکی از نمادهای این شهر بدل شده است سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر و دانشجوی معماری و زائرین از کشورهای مختلف است.

اگر قصد بازدید از بارسلون و کلیسای ساگرادا فامیلیا و دیگر دیدنی‌های اسپانیا را دارید، به صفحهٔ تور اسپانیا بروید، تورهای مختلف را بررسی کرده و ارزان‌ترین تور اسپانیا را انتخاب کنید.

ساگرادا فامیلیا، بارسلون، اسپانیا

۳. تاور بریج، لندن، انگلیس

تاور بریج که به‌معنای پلِ برج است در سال‌های ۱۸۸۶ تا ۱۸۹۴ ساخته شد و ترکیبی از پل اهرمی و معلق است که از روی رودخانه تمز لندن می‌گذرد. تاور بریج نزدیک به سازهٔ برج لندن است و نامش را نیز از همین ساختمان گرفته است.

باید دقت داشته باشید که خلاف باور عموم، آهنگ کودکانهٔ «London Bridge Is Falling Down» ربطی به تاور بریج ندارد و مربوط به پل‌های دیگر لندن است.

اگر قصد بازدید از لندن و تاور بریج و دیگر دیدنی‌های انگلیس را دارید، به صفحهٔ تور انگلیس یا تور اروپا بروید، تورهای مختلف را بررسی کرده و ارزان‌ترین تور انگلیس را انتخاب کنید.

تاور بریج، لندن، انگلیس

۴. کولوسئوم، رم، ایتالیا

کولوسئوم که باعنوان آمفی‌تئاتر فلاویو نیز شناخته می‌شود، آمفی‌تئاتری بیضی‌شکل است که در مرکز شهر رم، پایتخت ایتالیا، واقع شده است. این سازه که از شن و ماسه و سنگ ساخته شده است، بزرگ‌ترین آمفی‌تئاتر امپراتوری روم بوده است و به‌عنوان یکی از عظیم‌ترین کارهای معماری و مهندسی رومی تلقی می‌شود.

حال اگر می‌خواهید از کلوسئوم و رم و دیگر دیدنی‌های ایتالیا دیدن کنید، به صفحهٔ تور ایتالیا بروید، تورهای مختلف را بررسی کرده و ارزان‌ترین تور ایتالیا را انتخاب کنید.

کولوسئوم، رم، ایتالیا

۵. میدان بزرگ، بروکسل، بلژیک

میدان بزرگ بروکسل با آن معماری پرتصنع باروک و خانه‌های کارگری گوتیکش، یکی از زیباترین میدان‌های اروپا است. این میدان که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، دراصل برای دادوستد بازرگانان در قرن ۱۳ میلادی ساخته شد. میدان بزرگ بروکسل یکی از آن جاهایی است که می‌توانید مهمان‌نوازی بلژیکی‌ها را در کافه‌های روی تراس و رستوران‌های کنار خیابان حس کنید. این میدان همچنین محل برگزاری کنسرت‌ها و رویدادهای بسیاری، همچون نمایشگاه گل، درطول سال است.

اگر قصد بازدید از بروکسل و میدان بزرگ این شهر و دیگر دیدنی‌های بلژیک را دارید، به صفحهٔ تور اروپا بروید، تورهای مختلف را بررسی کرده و ارزان‌ترین تور اروپا را انتخاب کنید.

میدان بزرگ، بروکسل، بلژیک

۶. پل لوئیس اول، پورتو، پرتغال

این پل به‌راستی نماد شهر پورتو است. پیشنهاد می‌کنیم که با قایق به زیر این پل فوق‌العاده بروید یا پیاده این اثر عظیم مهندسی را تحسین کنید. این پل که توسط یک مهندس به‌نام تئوفیلو سِیرینگ ساخته شده است که شاگرد گوستاو ایفل، سازندهٔ برج ایفل، بوده است. پل لوئیس اول ۳۹۵ متر طول و ۸ متر عرض دارد. قوس این پل بزرگ‌ترین قوس فلزی در پل‌ها به‌شمار می‌رود.

حال اگر می‌خواهید از پل لوئیس اول و پورتو و دیگر دیدنی‌های پرتغال دیدن کنید، به صفحهٔ تور پرتغال بروید، تورهای مختلف را بررسی کرده و ارزان‌ترین تور پرتغال را انتخاب کنید.

پل لوئیس اول، پورتو، پرتغال

۷. آکروپولیس، آتن، یونان

کفش‌های ورزشی‌تان را بپوشید و از تپهٔ مقدس آکروپولیس بالا بروید تا بهترین نمونهٔ پرستشگاه‌های یونان باستان را ببینید که به خدای این معبد، آتنا، تقدیم شده است. برای اینکه تصور بهتر و جامع‌ترین از آکروپولیس و تاریخ آن داشته باشید باید به موزهٔ آکروپولیس بروید تا خود شاهد بیش از ۳۰۰۰ شیء دست‌ساز از این مجموعه باشید. به‌قطع آکروپولیس سرشناس‌ترین جاذبهٔ یونان و لیست میراث جهانی یونسکو است.

اگر قصد دارید از آکروپولیس و آتن و دیگر دیدنی‌های یونان دیدن کنید، به صفحهٔ تور یونان بروید، تورهای مختلف را بررسی کرده و ارزان‌ترین تور یونان را انتخاب کنید.

آکروپولیس، آتن، یونان

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم