تبلیغات

 
 

چیکار کنم اشتهام زیاد بشه ؟؟ (۱۵ راه افزایش اشتها)

دسته بندی : پزشکی و سلامت

برای زیاد شدن اشتها چه کنیم؟ (روش های افزایش اشتها)

کودک شما بی اشتهاست ؟ خودتان کم اشتها و ضعیف شده اید؟ دوست دارید وزن اضافه کنید اما اشتهای غذا خوردن ندارید ؟ دوست دارید بدون قرص و مکمل و با روش های طبیعی اشتها یتان افزایش پیدا کند ؟ ما در این پست راجع به روش های خانگی و طبیعی برای افزایش اشتها صحبت خواهیم کرد. در اکثر مواقع، مریضی ها و یا مصرف دارو در کاهش وزن و اشتها نقش دارد، که با زیاد شدن اشتها و غذا خوردن می توان آن را از بین ببرید. برای رسیدن به وزن دلخواه و نگه داشتن وزن باید از غذای بیشتری استفاده کنید. گفتن آن راحت بوده اما برای افرادی که اشتها ندارند سخت می باشد.

تازگی اشتهام خیلی کم شده چیکار کنم ؟

روش های افزایش اشتها (۱)

 

برای زیاد شدن اشتها غذا بیشتر بخورید

۱. از کالری زیادی استفاده کنید.

اگر دوست دارید وزنتان بیشتر شود، باید روزانه از کالری زیادی استفاده کنید. افزایش وزن و کم کم وزن گرفتن، سالم ترین روش برای اضافه وزن می باشد. مقدار کالری روزانه شما بستگی مواردی همچون: جنسیت و وزن دارد. با پزشک خود درباره آن مشورت کنید. از غذاهایی که کالری متراکمی دارند مصرف کنید. یعنی اینکه نسبت به حجم غذا کالری زیادی به شما دهد. مانند آجیل نسبت به خیار کالری بالایی دارد.

افزایش اشتهای کودک

۲. کالری سالم استفاده کنید.

شما نیازمند کالری بالایی برای افزایش وزن دارید، باید از مواد مغذی استفاده کنید که کالری بدن را تامین کند. مواد غذایی ها کالری خوبی دارند، اما استفاده از مواد غذایی با کالری و مواد مغذی کم، برای بدن سالم نمی باشد. از مصرف دسر، نوشیدنی، شیرینی پرهیز کنید. قند و چربی هم در چاق شدن تاثیر دارد و یکی از روش های وزن گرفتن می باشد، اما نباید به آن اعتماد کرد چون که ارزش غذایی پایینی دارد.

زیاد شدن اشتهای کودک

۳. مصرف چربی سالم را بیشتر کنید.

چربی حاوی کالری بیشتری از پروتین و کربوهیدارت دارد. مصرف چربی سالم در افزایش وزن و چاق شدن کمک می کند.

منابع خوب چربی:

  • آجیل
  • آووکادو
  • زیتون
  • ماهی های چرب

علاوه بر افزایش کالری مصرفی، این چربی به سلامت قلب کمک می کند.

افزایش اشتها با ویتامین 

۴. از پروتین زیاد استفاده کنید.

پروتین یک ماده مغذی مهم می باشد. اگر می خواهید وزن خود را ثابت نگه دارید و وزنتان بیشتر شود باید از پروتین کافی استفاده کنید. پروتین باعث پشتیبانی توده عضلانی و کمک به توده چربی بدن می شود. زمانی که شما وزن خود را از دست می دهید و یا دچار کمبود وزن می شوید، توده عضلانی از دست خواهید داد. با استفاده از مقدار مناسب پروتین این مشکل را حل کنید. پروتین باعث سیری  می شود. اگر هدف شما افزایش کالری می باشد، پروتین باعث می شود که شما کمتر احساس گرسنگی کنید.

افزایش اشتها در کودکان

۵. غلات کامل استفاده کنید.

غلات کالری زیادی ندارد اما در رژیم بسیار مهم می باشد. از غلات کامل استفاده کنید. غلات کامل حاوی سبوس و رویان می باشند. غلات کامل کالری زیاد در کنار فیبر فراوان سلامتی را به شما هدیه می دهد. مواد غذایی کالری دار را به همراه غلات کامل میل کنید، زیرا کالری شما را زیاد می کند.

غلات کامل شامل این موارد است :

  • برنج قهوه ای،
  • جو،
  • نان سبوسدار

زیاد شدن اشتهای بچه ها

چیکارک کنم اشتهام زیاد بشه

 

۶. میوه و سبزیجات میل کنید.

مواد غذایی گفته شده کالری زیادی ندارند، اما حاوی ویتامین و مواد معدنی بالایی می باشند و برای بدن نیز ضروری می باشد. برای افزایش کالری همراه مواد غذایی خود از روغن زیتون و یا سس پر چرب استفاده کنید.

افزایش اشتها طبیعی

۷. در اکثر مواقع چیزی میل کنید.

یکی دیگر از راه های افزایش وزن میان وعده می باشد. زیاده مین وعده خوردن باعث زیاد شدن گرسنگی شما می شود.این روش به افرادی که اشتها ندارند کمک فراوان می کند. مصرف غذا با حجم کم نیز راحت تر از غذا با حجم بالا می باشد.

افزایش اشتهای بزگسالان 

۸. زمانی که میل به خوردن ندارید، نوشیدنی میل کنید.

اگر به خوردن غذا اشتها ندارید، در همچنین مواقعی از نوشیدنی هایی که کالری بالایی دارند استفاده کنید. از نوشیدنی که حاوی مواد مغذی و کالری هستند مصرف کنید، نه از نوشیدنی که فقط کالری دارد مثل نوشابه.

چیکار کنم اشتهام زیاد بشه 

۹. مواد غذایی تفخ دار استفاده نکنید.

اکثر میوه ها باعث می شود گاز تولید شود و غذا خوردن برای شما سخت باشد. هنگامی که شما از این مواد غذایی استفاده می کنید، احساس نفخ کردن و پر شدن به شما دست می دهد و باعث سیر شدن شما می شود.

افزایش اشتهای با روش های خانگی 

۱۰. قبل از هر وعده غذایی کمی راه بروید.

اگر مشکل غذا خوردن و یا در تحریک کردن اشتها مشکل دارید، قبل از هر وعده چند دقیقه پیاده روی کنید. داشتن تحرک باعث می شود شما احساس گرسنگی کنید. می توانید یک پیاده روی ۱۵ الی ۲۰ دقیقه ای داشته باشید.

برای افزایش اشتها چی بخورم 

راه افزایش اشتها

 

۱۱. قبل یا هنگام راه رفتن چیزی میل نکنید.

اگر شما کم اشتها هستید، بهتر است ۳۰ دقیقه قبل از غذا و یا به همراه آن چیزی ننوشید. اگر قبل از غذا نوشیدنی میل کنید، معده شما پر و به مغز فرمان داده می شود که شما سیر شده اید.نوشیدن و خوردن هم زمان باعث می شود که معده شما پر و احساس سیری کنید.

چی بخورم اشتهام زیاد بشه 

۱۲. مواد غذایی راحت و مورد علاقه خود را انتخاب و مصرف کنید.

اگر اشتها ندارید چیزی بخورید، از مواد غذایی که دوست دارید استفاده کنید. اکثر مواد غذایی که به آن علاقه دارید، چربی دارند و مصرف کالری روزانه را بالا می برد.چیزهایی که دوست دارید بپزید و میل کنید. اگر آن غذا سالم نباشد، باز کالری روزانه شما را افزایش می دهد.

برای افزایش اشتها چی خوبه ؟

۱۳. کمتر ورزش های هوازی انجام دهید.

ورزش های هوازی کالری شما را می سوزاند و باعث از دست دادن وزن شود. از ورزش های هوازی سبک بهره ببرید تا سلامت قلب شما تضمین شود. ورزش هایی چون پیاده روی، شنا و یوگا را انجام دهید. به هیچ عنوان ورزش را از زندگیتان حذف نکنید، بلکه ورزش های هوازی سبک وارد زندگی تان کنید.

برای افزایش اشتها چیکار کنم ؟

۱۴. استرس خود را کنترل کنید.

استرس باعث می شود شما افزایش وزن نامناسب داشته باشید. اکثر افرادی زمانی که استرس دارند اشتها خود را در چنین مواقعی از دست می دهند. اگر فردی می باشید که با استرس اشتهای خود را از دست می دهید، استرس خود را کم کنید. اگر استرس شما بر روی اشتهای شما تاثیر فراوانی گذاشت به پزشک مراجعه کنید.

برای زیاد شدن اشتها چیکار باید کرد؟

۱۵. مولتی ویتامین استفاده کنید.

اگر تغذیه شما ضعیف است و اشتها ندارید، روزانه مولتی ویتامین مصرف کنید. مولتی ویتامین را جایگزین غذا نکنید، زیرا استفاده از آن مواد مغذی شما را تامین خواهد کرد. مولتی ویتامین برای تمام گروه سنی وجود دارد و از مولتی ویتامینی مصرف کنید که مناسب سنتان باشد.

برای کم اشتهایی چه راه هایی وجود دارد ؟

اشتهام خیلی کم شده چیکار کنم

 

بیشتر بخوانید : 

چیکار کنم اشتهام کم بشه ؟؟ (۱۳ روش کاهش اشتها)

افزایش وزن کودک و توصیه های غذایی مفید

کبد چرب | علت، علائم و درمان کبد چرب با روش های طبیعی

برای درمان خشکی مو و پوست سر چه کنیم ؟؟

رژیم خام خواری | چطور رژیم خام خواری بگیرم+مواد غذایی مجاز

گیاه خواری بله یا خیر ؟؟ عوارض رژیم لاغری گیاه خواری

اشتراک گذاری مطلب

*

code

بهینه سازی : دلبرانه


اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم
کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است و کپی برداری فقط باذکر منبع با لینک مربوطه بلامانع است
Copyright delbaraneh.com © 2019- Allrights Reserved.