نقش حنا روی دست | ۴۰ مدل متنوع و خاص طراحی حنا روی دست

دسته بندی : سلامت پوست و مو

نقش حنا روی دست | ۴۰ مدل متنوع و خاص طراحی حنا روی دست

در این نوشته از دلبرانه قصد داریم ۴۰ مدل بسیار زیبا و خاص نقش حنا روی دست را با شما به اشتراک بگذاریم ، مدل هایی که از صفحات اینستاگرام جمع آوری شده و همه گی دارای زیبایی و ظرافت خاصی هستند . همچنین در انتهای این نوشته یک بخش آموزشی برای طراحی با حنا روی دست داریم که تقدیم حضور شما میکنیم . با ما همراه باشید .

نقش حنا روی دست

نقش حنا روی دست (۱)
نقش حنا روی دست عروس

تزیین قسمت های مختلف بدن با حنا از گذشته تا کنون در میان زنان از ملیت ها و فرهنگ های مختلف مرسوم و معمول بوده است ، آنها با استفاده از گیاه حنای که گیاهی بسیر مفید برای پوست و مو است نقوشی زیبا روی بدن ، دست ، پا و … ایجاد میکردند تا زیبا و ماندگار شود.

نقش حنا روی دست (۲)
نقش حنا روی دست جدید

امروزه با رواج خالکوبی و دست گاه های پیچیده جدید برای نقش و نگار روی بدن شاید حنا گذاشتن به نظر کمی سخت و قدیم بیاید اما حنا و نقوش حنا تفاوت ها و مزایایی در مقایسه با خالکوبی دارند

نقش حنا روی دست (۳)
نقش حنا روی دست ساده

برای مثال اغلب طراحی هایی که با استفاده از خالکوبی روی بدن ایجاد میشوند برای همیشه یا مدت زمان بسیار طولانی روی بدن ماندگار هستند البته ممکن است اوایل آن برای شما جذاب باشد اما به گذشت زمان ممکن است شما از آن طرح ها خسته شوید و بخواهید مدل های جدیدی را امتحان کنید این موضوع به راحتی برای نقوش حنا ممکن است اما برای خالکوبی نه

نقش حنا روی دست (۴)
نقش حنا روی دست و پای عروس

حنا و حنا بندان در ایران به جز جنبه زیبایی دارای مفاهمی معنوی است ، حنا در میان ما ایرانی ها گیاهی پر برکت است و به همین دلیل است که شب قبل از عروسی معمولا طی مراسم حنابندان خانواده داماد برای عروس و برخی فرهنگ ها خانواده عروس برای داماد حنا میبرند و دست و پای عروس و داماد را حنا میگذارند و از آن حنا به مهمان ها هم تعارف میکنند .

نقش حنا روی دست (۵)
عکس نقش حنا روی دست

حنا مزیت دیگری نیز نسبت به خالکوبی دارد و آن خواص بی نظیر و شگفت انگیزی است که پزشکان طب سنتی برای تاثیر حنا روی پوست و مو برشمرده اند ، در صورتی که خیلی ها معتقند خالکوبی نه تنها برای پوست خواصی ندارد بلکه برای آن مضر نیز هست. اما با استفاده از حنا هم پوست خود را تزیین میکنید و هم آن را تقویت کرده و از آن نگه داری میکنید .

نقش حنا روی دست (۶)
نقوش حنا روی دست

دیگر این که برای خالکوبی دستگاه و تجهیزات حرفه ای لازم است همچنین برای انجام خالکوبی شما حتما باید به سراغ فردی متخصص بروید و هزینه قابل توجهی برای آن خرج کنید اما حنا گیاهی ارزان قیمت است و برای طراحی با حنا روی دست اصلا نیازی به مهارت و تخصص نیست حتی خود شما با کمترین مهارت و دیدن چند فیمل آموزشی کوتاه میتوانید زیبا ترین نقش و نگار ها را روی پوست خود یا نزدیکان خود ایجاد کنید از آن لذت ببرید و هر وقت خسته شدید نقش ونگار جدیدی ایجاد کنید بدون این که پوست خود آسیب زده باشید.

نقش حنا روی دست (۷)
نقش حنا بر روی دست

نقش حنا روی دست (۸)
نقش حنا روی دست

نقش حنا روی دست (۱۹)
نقش حنای روی دست

نقش حنا روی دست (۱۱)

طراحی حنا روی دست

نقش حنا روی دست (۱۲)
طراحی حنا روی دست عروس

نقش حنا روی دست (۱۳)
طراحی حنا روی دست ساده

نقش حنا روی دست (۱۴)
طراحی حنا روی دست در منزل

نقش حنا روی دست (۲۱)
طرح حنا روی دست

نقش حنا روی دست (۱۶)
طراحی حنا روی دست

نقش حنا روی دست (۱۰)

طراحی حنا روی دست با شابلون

نقش حنا روی دست (۲۸)
طرح حنا روی دست

نقش حنا روی دست (۳۳)
طرح حنا روی دست ساده

نقش حنا روی دست (۲۶)
طرح حنا روی دست ساده

نقش حنا روی دست (۳۶)

نقش حنا روی دست (۱۵)

نقش حنا روی دست (۱۷) نقش حنا روی دست (۱۸) نقش حنا روی دست (۲۰) نقش حنا روی دست (۲۲) نقش حنا روی دست (۲۳) نقش حنا روی دست (۲۴) نقش حنا روی دست (۲۵) نقش حنا روی دست (۲۷) نقش حنا روی دست (۲۹) نقش حنا روی دست (۳۰) نقش حنا روی دست (۳۱) نقش حنا روی دست (۳۲) نقش حنا روی دست (۳۴) نقش حنا روی دست (۳۵) نقش حنا روی دست (۳۷) نقش حنا روی دست (۳۸) نقش حنا روی دست (۳۹) نقش حنا روی دست (۴۰)

آموزش طراحی با حنا روی دست

با یک جست و جوی ساده در اینترنت با عبارت ” طراحی با حنا روی دست ” به انواع و اقسام نقش و نگار های زیبا خواهید رسید که به صورت گام به گام این طرح های دشوار را برای شما ساده خواهند کرد. در فیلم آموزشی زیر یکی از این نمونه ها را خواهید دید . امیدوارم مفید باشد .

همچنین بخوانید :

تزیین حنا عروس + ۵۰ مدل زیبا و متنوع حنا برای مراسم حنابندان

طرح حنا روی مچ دست | ۳۵ مدل نقش حنای شیک و ساده روی مچ دست

طرح حنا ساده | ۳۳ مدل نقش حنای ساده + آموزش طراحی حنا در خانه

حنا سفید | ۳۳ طرح حنای سفید روی دست و بدن + آموزش تهیه و طراحی با حنا سفید

مدل طراحی دست با حنا | طراحی با حنا هندی شیک و جذاب ۲۰۱۸

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم