تبلیغات

 
 

چرا موهام میریزه ؟؟؟ ( علت و درمان ریزش مو )

چرا موهام میریزه ؟؟؟ ( علت و درمان ریزش مو )

در این نوشته راجع به درباره درمان ریزش مو صحبت خواهیم کرد و روش های پیشگیری از آن را به شما خواهیم گفت. آیا ریزش مو دارید ؟ ریزش مو در دختران و بانوان و در تمام سنین رخ می دهد ، این ریزش باعث ناراحت شدن می شود . علت ریزش مو آندروژنیک زنانه می باشد که باعث ریزش مو سر می شود . دلایل ریزش مو بخاطر مشکلات پزشکی ، ژنتیکی و نگهداری بد مو می باشد . باید تشخیص داد که علت ریزش مو شما چه می توان باشد و بعد آن را درمان کرد .

خدایا چرا انقدر موهام میریزه ؟ چیکار کنم؟

۲۷۵

 

علت ریزش مو چیست ؟؟

 

به پزشک متخصص بروید .

اکثر مشکلات پزشکی دائمی و موقت می باشد و باعث ریزش مو می شود . بیماری های باعث ریزش مو می شود :

۱- خود ایمنی

۲- دیابت و لوپوس

۳- عفونت شدید همراه با تب

۴- مشکل تیروئید

۵- استرس شدید

۶- عفونت پوست سر

۷- فقر آهن

۸- مشکلات موکنی

۹- کاهش زیاد وزن

۱۰- فقدان ویتامین D

چرا موهام داره میریزه  ؟

فرایند رشد مو چه شکلی است ؟

اکثر مشکلات پزشکی در ۳ روش زیر می باشد ، که می توان یکی از علت ریزش مو باشد که در مورد هر یک توضیح جداگانه ای داده است .

  • آناژن :

فاز آناژن دوره ای می باشد که مو رشد خود و فعالیت خود را دارد .

بیشترین مو در فازآناژن رشد می کند و احتمال ریزش نیز دارد .

  • کاتاژن :

فاز کاتاژن کوتاه بود یعنی ۲ هفته ای می باشد .

این فاز باعث ترمیم مو ها می شود .

در این فاز رشد موها کم می شود و خیلی خیلی کم موهای شما رشد می کند .

  • تلوژن :

این فاز برای استراحت مو می باشد و ۴ ماه زمان می برد .

بعد از گذشت ۴ ماه مو خود به خو باعث ریختن می شود و از حجم مو کم می شود .

اکثر افراد روزانه در همین فاز بین ۱۰۰ الی ۱۵۰ از تار موهای خود را از دست و از حجم آن ها کم می شود .

کسانی که مشکلات پزشکی دارند ، در فاز تلوژن می باشد و روزانه ۳۰۰ تار از موهای آن ها می ریزد .

 

چرا موهام میریزه ؟؟؟

بدانید که تلوژن موقتی است .

کسانی که مشکلات بیماری دارند ریزش مو آن ها در فاز تلوژن می باشد که این فاز قابل درمان می باشد . مو چند ماه در فاز تلوژن می ماند و بعد از چند ماه سریع باعث ریزش مو نخواهد شد و حتی شک روحی و عصبی نیز به شما وارد شود ، نیز باعث ریزش مو می شود و ریزش مو در این فاز بعد از چندین ماه نشان داده می شود .

دارو های خود را چک کنید .

اکثر داروها باعث ریزش موقتی می شود و بعد از قطع دارو دیگر موهای شما دچار ریزش نخواهد شد . دارو های زیر باعث ریزش مو شما خواهد بود و حتما قبل از استفاده حتما باید با پزشک درباره مصرف دارو و عوارض آن صحبت کنید .

۱- داروهای بلوک کننده بتا مانند آتنولول و متوپرولول

۲- داروهای حاوی لیتیوم و هپارین

۳- مشتقات آمفتامین باعث ریزش شما می باشد .

ژنتیک را در نظر بگیرید .

اگر افراد خانواده شما دچار ریزش مو و یا طاس هستند ، علت ریزش شما می تواند ژنتیک باشد . ژنتیک در زنان ۲۱ درصد می باشد . کسانی که ریزش موهای آن ها ژنتیکی می باشد امکان دارند که ریزش موهای آن ها و کم شدن آن ها با سنشان طابق نداشته باشد و با این ریزش حجم موهای آن ها کم می باشد .

ریزش مو می توان بخاطر تغییرات هورمونی باشد .

با تغییرات هورمونی بدن شما موهای شما شروع به ریزش می کند و این ریزش موقتی می باشد . با مراجعه به پزشک می توان فهمید داد که آیا هورمون شما تغییر کرده است یا خیر و اگر تغییر کرده باشد به شما اندازه تغییر آن را می گوید و همچنین برای آن درمانی را برای شما در نظر دارد . خانم های باردار و کسانی که زایمان کرده است ، بیشترین ریزش مو را دارند ، زیرا هورمون های آن ها تغییر می کند . همچنین خانم هایی که دچار یائسگی می شوند ، بدن آن ها نیز تغییر کرده است و در آن ها نیز بیشترین ریزش مو را دارند . اکثر خانم ها زودتر از سنشان دچار ریزش مو می شوند ، و تغییرات هورمونی آن ها تستوسترون و آندروژن می باشند .

با تغییر رژیم غذایی امکان ریزش مو می باشد .

با تغییر رژیم غذایی و پایین آوردن وزن خود ، باعث ریزش مو می شود . اکثر افراد وقتی رژیم غذایشان تغییر می کنند ، ریزش موهای آن شروع شده و تا زمانی که بدن آن ها به آن رژیم عادت کنند ادامه دارد .

بالا رفتن سن در مو اثر دارد .

با بالا رفتن سن ، فولیکول ضعیف تر شده و در نتیجه باعث ریزش مو می شود . وقتی که فولیکول کاهش یابد ، مو و ریزش کوچک می شود ولی اندازه همان می باشد . فولیکول وقتی ضعیف شود ، موها رشد می کند ولی تار موها ضعیف می باشد و در آخر فرد دچار طاسی سر می شود . بیشتر پزشکان بر این باور هستند که بیشترین ریزش در خانم ها در سن ۴۰ سال می باشد و باعث کم شدن موهای آن می شود و در ۷۰ سالگی ریزش آن ها بیشتر از ۴۰ سالگی می باشد .

خدایا موهام خیلی میریزه چیکار کنم ؟

درمان ریزش مو

چه داروهایی برای ریزش مو خوبه ؟

با دارو ریزش مو را درمان کنید

ماینوکسیدیل را تست کنید .

ماینوکسیدیل ۲ درصد و ۵ درصد می باشد و بهتر است خانم ها ۲ درصد آن ها را روزی ۳ بار استفاده کنند . استفاده از ماینوکسیدیل زمان زیاد می برد تا تاثیر خود را بگذارد . اگر شما این دارو را یک هفته مصرف کنید و بعد آن را قطع کنید ، تاثیری نخواهد داشت . ماینوکسیدیل باعث رشد موهای خانم های شده و همچنین حجم آن را نیز زیاد می کند . و با قطع کردن ماینوکسیدیل باعث ریزش شما و حجم موهای شما را کم می کند . ماینوکسیدیل دارای عوارض می باشد که عوارض آن باعث رفتن ضربان قلب شده و باعث تحریک پوست می شود .

ماینوکسیدل برای ریزش مو خوبه ؟

اگر دکتر برای شما فیناستراید تجویز کرد ، حتما درباره آن بپرسید .

فیناستراید داروی خوراکی بوده و برای باعث جلوگیری از ریزش مو خوب می باشد ، و قابل توجه است که این دارو برای آقایان بوده و امکان دارد روی سر خانم ها پاسخگو نباشد و باعث ریزش آن شود . این دارو را سازمان ( اف ، بی ، آیی ) برای خانم های تایید نکرده است ، زیرا هنوز روی سر هیچ خانوم آزمایش نشده و امکان این را می دهند که باعث ریزش بیشتر آن شود . این دارو از عوارض بالایی برخوردار بوده و حتما باید این دارو رو تجویز و از عوارض آن به شما بگویید .

اخطار : قابل توجه است کسانی که باردار و یا زایمان کرده اند ، اگر از این دارو استفاده کنند ، آن ها دچار مشکل می شوند .

فیناستراید برای ریزش مو خوبه ؟

داروهایی که پزشک امکان دارد برای شما تجویز کند .

اکثر داروها بعد از چند روز مصرف تاثیر خود را می گذارد و این اتفاق در آقایان رخ می دهد ولی در خانم ها این گونه نمی باشد ، زیرا باعث ریزش و حتی بیشتر شدن ریزش آن می شود . اکثر داروها توسط سازمان ( اف ، بی ، آی ) آمریکا تایید نشده است ولی بیشتر پزشکان آن را تجویز می کنند و این دارو ها شامل سایمتیدین و قرص های کنترل باردار می باشد .

سایمتیدین برای ریزش مو خوبه ؟

درمان ریزش مو

 

درمان های طبیعی و خانگی ریزش مو

از کاشت مو را امتحان کنید .

وقتی شما قصد انجام کاشت مو را دارید ، آن ها فولیکول های پر پشت را برداشته و در جاهایی که موهای شما کم می باشد می گذارد . کاشت مو هزینه بالایی دارد ولی موها روی سر شما می ماند و دیگر باعث ریزش نخواهد بود .

لیزر درمانی را تست کنید .

سازمان ( اف ، بی ، آی ) چند دارو برای ریزش مو را تایید کرده است که با مصرف آن ، دیگر دچار ریزش نخواهید شد و همچنین موهای شما را ترمیم می کند . لیزر درمانی نیز خوب می شود و دیگر فرد دچار ریزش مو نخواهد شد . و در بسیاری از افراد تاثیر خوبی را گذاشته است .

از سیر هم می توانید کمک بگیرید .

سیر خواص بسیر زیادی دارد و برای ریزش مو و تقویت موی سر بسیار مفید است بر اساس یک تحقیق انجام شده  اکثر افرادی که برای درمان ریزش مو از سیر استفاده کرده‌اند موی آن ها مجدد روییده است. همچنین استفاده از سیر سبب انعطاف مو و رشد مو خواهد شد.

برای درمان ریزش مو از آلوورا استفاده کنید.

این گیاه به علت داشتن خواص زیاد برای درمان سوختگی و آسیب های پوستی بسیار مناسب است همچنین از ریزش مو جلوگیری می کند و حتی ممکن است رشد او را هم ترمیم دهد. این گیاه به علت داشتن پروتئین سلول های مرده پوست را از بین می‌برد و سلولهای جدیدی را جایگزین می‌کند در نتیجه از شوره سر می کاهد. الوورا به خاطر داشتن خواص آنتی باکتریال سبب جلوگیری از بیماریهای قارچی و باکتریایی میشود و مصرف آن سبب از بین رفتن چربی اضافه سر می شود و همچنین او را درخشان می کند و از نازک بودن آنها پیشگیری خواهد کرد.

از ماست استفاده کنید.

برای مراقبت و نگهداری از مو بسیار مفید است و به علت وجود اسید لاکتیک از خشکی موها جلوگیری می کند ماست سبب نرمی پوست می شود و همچنین برای درمان شوره سر هم بسیار مفید است.

به سر خود آب پیاز بزنید.

پیاز برای مشکلات مو بسیار توصیه شده است به علت داشتن گوگرد فراوان مو را تقویت می کند و جریان خون را در سطح پوست افزایش می‌دهد. یکی از مواد مغذی زیادی را به موها می رسند و به علت داشتن خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب سبب از بین رفتن رادیکال های آزاد می شود پس اگر ریزش مو دارید حتماً از آب پیاز استفاده کنید.

از سیب‌زمینی مصرف کنید.

سیب زمینی ویتامین های مختلف و همچنین فیبر زیادی دارد و برای درمان ریزش مو بسیار تاکید شده است. آب سیب زمینی به عنوان یک نرم کننده عمل می‌کند و پوست سر را پاکسازی خواهد کرد و سبب نرمی مو می شود. استفاده از سیب زمینی هم ریزش مو را کم می‌کند و هم رشد آن را تقویت خواهد کرد.

برای درمان ریزش مو از آبلیمو هم استفاده کنید.

آبلیمو هم سبب رشد مجدد مو میشود و به علت داشتن ویتامین c، ویتامین b، مواد معدنی، فسفر، کلسیم، منیزیم و اسید فولیک بسیار برای تقویت مو مفید است و همچنین از وجود بیماریهای قارچی جلوگیری می‌کند و ثواب پاکسازی پوست سر خواهد شد و همچنین شوره سر را هم از بین خواهد بود آبلیمو پیاز مو را جوان می کند و به شدن آن کمک خواهد کرد.

درمان خانگی ریزش مو ،  برای ریزش مو چی بخورم ؟ 

درمان ریزش مو

چه ویتامین هایی برای ریزش مو خوبه ؟

از ویتامین و مواد مغذی استفاده کنید .

از پزشک خود بخواهید به شما برنامه غذایی بدهد که ویتامین و مواد مغذی نیز در آن باشد . و حتما قبل از اینکه به پزشک بروید ، از آزمایش ویتامین و مواد مغذی بدهید ، تا برنامه غذایی درست و دقیقی را به شما بدهد . امگا ۳ و ۶ را در برنامه غذایی خود قرار دهید . امگا ۳ احتمال دارد روی ریزش مو شما تاثیر نگذارد ولی بعد از گذشت چند ماه تاثیر خود را گذاشته و شما دیگر دچار ریزش مو نخواهید شد .استفاده از ویتامین ( بی ) و ال سیستئین روی موهای شما تاثیر می گذارد و همان لحظه تاثیر خود را نمی گذارد بلکه بعد از گذشت ۵ ماه تاثیر خود را می گذارد . توصیه می شود حتما از ویتامین ها و مواد معدنی استفاده کنید ، زیرا باعث می شود که ریزش موهای شما کمک شود و همچنین حجم موهای شما را افزایش دهید .

درباره ملاتونین با پزشک خود مشورت کنید .

ملاتونین طبق تحقیقات انجام شده روی عده ای از خانم ها تاثیر می گذارد و حتی نیز امکان دارد تاثیر نیز نگذارد و باعث بدتر شدن آن می شود .  خانم ها باید از پماد ملاتونین استفاده کنند ، این پماد بعد از ۶ ماه تاثیر خود را می گذارد . ملاتونین در فاز آناژون تاثیر گذاشته و در آن فاز باعث رشد مو و همچنین باعث پرپشت شدن موها می شود .

ازروغن اسطوخودوس استفاده کنید .

روغن اسطوخودوس باعث رشد موها و همچنین باعث حجم بیشتر آن می شود . این روغن را با روغن های دیگر قاطی کرده و به موهای خود بزنید .

 

بیشتر بخوانید : 

آیا نرم کننده ها باعث ریزش مو میشوند ؟

موهام میریزه چیکار کنم (درمان ریختن مو در زنان)

طاسی و کچلی مردان (پیشگیری از ریزش مو در مردان)

بلند کردن مو | چگونه موهای بلند و زیبایی داشته باشیم؟

پرپشت شدن مو | برای پرپشت شدن مو های خود چه کار کنیم ؟

چیکار کنم موهام دوباره شروع به رشد کنه ؟  (راههای رشد مجدد مو )

موهام ریخته چیکار کنم ؟ (روش خانگی ، گیاهی و طبیعی رویش مجدد مو )

اشتراک گذاری مطلب

*

code

بهینه سازی : دلبرانه


اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم
کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است و کپی برداری فقط باذکر منبع با لینک مربوطه بلامانع است
Copyright delbaraneh.com © 2019- Allrights Reserved.