دسته گل عروس ۲۰۱۷

دسته گل عروس ۲۰۱۷

در این مطلب می خواهیم از مرحله بسیار شیرین و هیجان انگیز اولین جلسه خواستگاری صحبت کنیم. اول از آقا پسرها، یعنی آقا دامادها شروع می کنیم که در این موقع به حضور یک خواهر زرنگ و چابک برای انجام هماهنگی های لازم با خانواده عروس نیاز دارند. راستی طرح شما برای اولین جلسه خواستگاری چیه؟ منظورمان این است که می خواهید با گل بروید یا بدون گل و خودتان نقش گل را ایفا خواهید کرد؟
.
وقتی تصمیم گرفتید از حجم جیب، کیف یا حساب بانکی تان کم بکنید و از گل فروش محله تان یا محله دخترخانم گل بخرید؛ هر گلی با هر رنگی که دوست داشتید، نخرید.

دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس,

.
گل ببرید یا نبرید؛ مسئله این است!
«خانواده پسر با توجه به شناختی که از شرایط فرهنگی و اجتماعی خانواده دختر دارند ممکن است در جلسه اول خواستگاری با خود گل ببرند یا نبرند. اگر خانواده پسر نمی دانند که در جلسه اول باید گل ببرند یا نه، بهتر است این کار را به دو دلیل انجام دهند:

.

اول این که اگر خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند ولی چنین کاری انجام نشود ممکن است آن را به حساب بی احترامی یا دست کم گرفتن خود بگذارند.
.
دوم این که در هر شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی اگر در اولین جلسه گل برده شود اثر روانی خوبی روی خانواده دختر خواهد داشت (حتی اگر خواستگاری به سرانجام نرسد.)»
.
گل، چه رنگش خوبه؟
وقتی تصمیم گرفتید از حجم جیب، کیف یا حساب بانکی تان کم بکنید و از گل فروش محله تان یا محله دخترخانم گل بخرید؛ هر گلی با هر رنگی که دوست داشتید، نخرید.

«بهتر است گل صورتی رنگ (علامت حیات و زندگی)، از یک نوع و به تعداد فرد باشد تا دسته گل زیباتری درست شود.»

.
در ضمن حواستان باشد از باغچه منزل یا همسایه یا … گل نچینید. «مواردی پیش آمده که خانواده پسر از گل های باغچه منزل استفاده کرده اند. امکان دارد خانواده دختر چنین کاری را حمل بر بی احترامی کنند. حتی اگر قرار است از گل های باغچه منزل استفاده شود، باید همراه با چند گل دیگر در گل فروشی به صورت دسته گلی زیبا تزیین و سپس برده شود.»

« خوب است خانواده عروس وقتی گل را دریافت می کنند آن را در یک گلدان بگذارند و در همان اتاقی که خانواده پسر پذیرایی می شوند، در معرض دید آنان قرار دهند.»

دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس,

.
چه کسی بیاید، چه کسی نیاید؟!

خاله بیاید یا عمه؟ کدام خواهرتان در مراسم حضور پیدا کند؟ تکلیف مادربزرگ چیست؟ اگر همسر برادر بزرگ تر بیاید، همسر برادر کوچک تر شاید ناراحت بشود و …

کاملا درکتان می کنیم، ولی دقت کنید که حتما تصمیم عاقلانه ای بگیرید چون رفتارها و کیفیت حضور در اولین جلسه خواستگاری بسیار مهم است.

در کشور ما رسم است در نوبت اول، خانم ها که معمولا مادر پسر عضو اصلی آن هاست همراه با یک یا دو دخترش، خاله داماد یا یکی از خانم هایی که احتمالا بزرگ تر فامیل است در مجلس خواستگاری حاضر می شوند.
.
بعضی مادران نیز همراهی یک خانمی را که روابط نزدیکی با خانواده عروس دارد، ترجیح می دهند. بهتر است خانم هایی که به خواستگاری می روند از بردن عروس های خانواده، دخترخانم های مجرد کم سن و سال و بچه ها خودداری کنند؛ چرا که معمولا عروس های خانواده ابتدا به مقایسه خودشان با دخترخانم که احتمالا در آینده «جاری» آن ها می شود، می پردازند و این موضوع ممکن است در ارزیابی آن ها از شرایط عروس تاثیر بگذارد.

دخترخانم های مجرد کم سن و سال قدرت تجزیه و تحلیل کامل فضای خواستگاری را ندارند. بچه های کوچک نیز ممکن است عملی انجام دهند یا حرفی نابجا را در شرایط نامناسبی بزنند که مشکل ساز شود.
.
گاهی در برخی خانواده ها به دلیل آشنایی و رفت و آمدی که از قبل داشته اند یا به دلیل داشتن نسبت فامیلی، در همان نوبت اول، پدر و پسر هم همراه مادر می روند.»در شماره بعد درباره لباس مناسب خواستگاری و راه هایی برای کاهش اضطراب خواهیم نوشت. عروس خانم ها هم منتظر باشند تا به آن ها بگوییم وقتی خواستگارها زنگ خانه را به صدا در آوردند، آن ها کی در را باز کنند!

.

خب مقاله ما به پایان رسید. اما ممکنه بعضیا بیان بگن تو هم دلت خوشه ها! که الان جرات داره بره خواستگاری؟ جواب اینه که آرزو برا جوانان عیب نیست!

امیدواریم مطلبی که در فارس وی منتشر کردیم، مورد پسند قرار گرفته باشد.

دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس,

نکات کلیدی برای انتخاب دسته گل عروس:

انتخاب دسته گل زیبا و مناسب یکی دیگر از قسمت های مهیج در برگزاری جشن می باشد و باید بهترین دسته گل انتخاب شود . برای اینکه بتوانید زیباترین دسته گل را در این شب فراموش نشدنی در دست داشته باشید مطلب زیر را دنبال کنید….

انتخاب دسته گل مناسب برای جشن عروسی احتیاج به زمان دارد. یعنی شما نمیتوانید به سادگی گل مورد نظرتان را انتخاب کنید،قبل از هر کاری به این فکر کنید که چه چیز هایی را دوست دارید و چه چز هایی را دوست ندارید. بعد به سراغ گل فروش بروید. شما دو چیز را باید بدانید: اول از همه اسم و نوع گل ها مثلا چه مدل دسته گلی با چه رنگ ها و چه گل هایی و دوم قرار داد و بقیه جزئیات.

به هماهنگی‌اش با لباس عروس فکر کنید

قبل از اینکه دسته‌گل‌تان را سفارش دهید به سبک لباس عروس‌تان توجه کنید. قرار است شما در آن شب رویایی چه لباسی بپوشید، یک لباس کلاسیک و پرنسسی، یک لباس ساده سفید یا یک لباس مسحورکننده مدرن؟ سبک لباس شما در انتخاب دسته‌گل شما بسیار مهم است. اگر لباسی با دنباله بلند دارید، می‌توانید دسته‌گل‌های آبشاری را انتخاب کنید و اگر می‌خواهید لباس پرنسسی بپوشید، دسته‌گل‌های گرد بیشتر با لباس شما جور در‌می‌آیند. در اصل تناسب دسته‌گل با لباس‌تان خیلی در زیبایی و خیره‌کنندگی شما نقش دارد.

به رنگ دسته گل توجه کنید

شاید گل سرخ بهترین انتخاب برای دسته گل عروس باشد اما نگاه را خسته می کند و بیش از حد جسورانه به نظر می آید؛ بنابراین می توانید به کمک رنگ هایی مثل زرد این اثر را خنثی کنید، همچنین می توانید از سفید برای ملایم تر کردن سرخی گل ها و یا از رنگ های سبز باشکوه به تقلید از سبز های جنگل استفاده کنید.
صورتی هم رنگ محبوبی برای مراسم عروسی است. شما می توانید رنگ های زرد و نارنجی را به گل های صورتی اضافه کنید.با این کار حتی آن ها درخشان تر به نظر خواهند رسید. اما اگر انتخاب ملایم تری می خواهید رنگ های، کم رنگ تر یا سفید بژ را به دسته گلتان بیافزایید.
گل های سفید می توانند نگاه ها را به سمت خود بکشانند که خود گاهی اوقات شیرین و مطلوب است. اضافه کردن رنگ هایی که بیشتر دیده می شوند، می تواند آن را درخشان تر کند. مثلا می توانید رنگ های صورتی و زرد را برای به دست آوردن ظاهری حساس و ظریف با گل های سفید در نظر بگیرید. اما اگر ترجیح می دهید بیشتر به نظر آیید از رنگ بسیار سرخ، سبز تیره و بنفش با گل های سفید استفاده کنید.

دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس,

به رنگ فصل هم فکر کنید

بعضی گل ها مربوط به فصل خاصی هستند، پس قبل از اینکه عاشق یکی از آنها شوید به فصلشان دقت کنید.همچنین خیلی از گل ها به نوعی شبیه هم هستند. این کار شما را آسان میکند، چراکه میتوانید از گل های شبیه به هم اما ارزان تر استفاده کنید. اگر شما ترکیب رنگ دسته‌گل‌تان را هماهنگ با فصل سال انتخاب کنید، در آن معرکه می‌شوید. دسته‌گل‌های کهربایی، نارنجی و قرمز با فصل پاییز هماهنگی دارند ولی دسته‌گل‌های نقره‌ای، سفید و طلایی برای فصل زمستان مناسب‌اند. اگر قرار‌است برای فصل بهار جشن ازدواج‌تان را برگزار کنید، سراغ دسته‌گل‌های صورتی، آبی و سبز بروید. دسته‌گل‌هایی به رنگ مرکبات هم برای عروسی تابستانی شما عالی خواهند بود. فراموش نکنید دسته‌گل‌هایی با رنگ قرمز و نارنجی و زرد برای پاییز عالی هستند ولی در فصل بهار شما انتخاب‌های بسیاری برای گل‌های دسته‌گل ازدواجتان خواهید داشت. البته اغلب عروس‌خانم‌ها دسته‌گل‌های سفید و سبز را برای ست کردن با لباس عروس‌شان ترجیح می‌دهند.
مکان عروسی روی گل ها تاثیر می گذارد

شما با توجه به جایی که انتخاب میکنید نحوه ی گل آرایی مختلفی را احتیاج دارید. برای مثال اگه توی یک باغ عروسی می گیرید، با توجه به آن همه درخت و گل بهتراست که از گل های کمتری روی میزها استفاده کنید تا شیک تر به نظر برسد. برعکس اگر در تالار عروسی می گیرید،از گل آرایی بیشتری استفاده کنید تا جلوه مراسم را چند برابر کند.

به گل فروش‌تان اعتماد کنید

بهتر است به گل‌ فروش اعتماد کنید. به او دقیقا توضیح دهید که چه مدل دسته‌گلی با چه ترکیب گلی را دوست دارید ولی بعد او را آزاد بگذارید تا دسته‌ گلتان را تزیین کند. بالاخره کار او هرروز تزیین گل است و خیلی بیشتر از شما می‌داند که چه می‌کند. از مجلات و وبلاگها عکس دسته گل های مورد علاقه تان را جدا کنید و به گل آرایتان نشان دهید و اگر ترکیبی از آن ها را دوست دارید با مشاوره گل فروش دسته گلتان را برگزینید اگر امکان دارد لباسی سفید و تقریبا مشابه لباس عروسی تان بر تن کنید و دسته گل های مختلف را بیازمایید تا پس از دیدن عکس ها بتوانید به راحتی در مورد دسته گل مورد علاقه تان تصمیم بگیرید.

دسته‌گلی هم‌قد و قواره خود‌تان بخرید

دقت کنید که دسته‌گل شما تمام دست و انگشتان شما را نپوشاند. عروس‌خانم‌های ریزنقش دسته‌گل‌هایی را انتخاب کنند که جمع وجورتر و مناسب قد و قواره‌شان باشد ولی عروس خانم‌های قدبلندتر می‌توانند دسته‌گل‌های بزرگ‌تری را برگزینند. بالاخره هم در عکاسی و فیلم‌برداری و هم در مراسم‌تان باید حلقه و دست‌بند و ساعت‌تان دیده شود.

حمل دسته گل های گرد و کوچک آسان است اما نسبت لباس و خود عروس را هم در نظر بگیرید.
باید تعادل و تناسب بین یک لباس عروس بزرگ با یک دسته گل با خوشه های بزرگتر و متراکم تر حفظ شود. خوب است شکل کلی را به خاطر داشته باشید و نمای کلی را در ذهن مجسم کنید.
برخی افراد قد بلند نیاز به دسته گل های آبشار مانند دارند اما اصلا این مدل دسته گل ها را به عروس خانم های کوتاه قد توصیه نمی کنیم.
دسته گل های بلندی که به دور دست گره می خورند و یک وری روی ساعد می افتند در حالی که ساقه ی گل های آن دیده می شوند برای عروس خانم هایی که بازوهای درشت یا شانه های پهنی دارند اصلا مناسب نیست.
بهترین انتخاب برای خانم هایی با لباس کوتاه، دسته گل های کوچک تر یا ظریف و حتی به دست گرفتن یک شاخه گل است.

دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس,

دسته‌‌گلی میوه‌ای و خوش‌بو بخرید

اگر کمی ابتکار به خرج دهید می‌توانید دسته‌گل‌های منحصر به فردی سفارش دهید که در آن از ترکیب میوه‌ها و سبزی‌ها و حتی تور و روبان استفاده شده باشد. البته این نوع دسته‌گل برای عروس‌هایی مناسب است که دوست دارند متفاوت باشند. اگر هم قرار است جشن ازدواج شما در یک فضای بسته و کوچک مثل منزل‌تان برگزار شود به سراغ گل‌هایی در دسته‌گل‌تان بروید که بوی زیادی نداشته باشند. مثلا گل مریم و شب‌بو برای چنین مراسمی مناسب نیستند. برعکس شما می‌توانید چنین گل‌های خوش‌بویی را برای جشن‌های مفصل‌تر و در فضای بازی مثل باغ استفاده کنید.

مواظب لباس‌تان هم باشید!

قطعا شما دوست ندارید گرده گل‌ها، لباس‌تان را کثیف کنند و یا شما را در لباس عروس و آرایش به عطسه و حساسیت بیندازند. بنابراین گل‌هایی را برای دسته‌گل ازدواج‌تان برگزینید که گرده پخش نکنند. اگر هم به حساسیت فصلی دچار هستید، در انتخاب گل‌ها دقت کنید. به هر حال دیدن عروسی که مدام عطسه می‌زند و دچار آب‌ریزش بینی شده، چندان جالب نیست.

چه سبکی را ترجیح می‌دهید؟

سبک‌های خاصی برای آراستن دسته‌گل عروس وجود دارد که اول باید ببینید با کدام مدل راحت‌اید و  کدام مدل را در تمام طول عروسی در دست بگیرید و درضمن کدام مدل به لباس شما بیشتر می‌آید؟

*دسته‌گل‌های بازویی: این دسته‌گل‌ها معمولا دسته‌ گلهایی هستند که ساقه بلندی دارند و هنگامی‌که آنها را در لباس عروس در دست می‌گیرید، تا آرنج شما را می‌پوشانند. این سبک دسته‌گل عروس بیشتر حالت کلاسیک و قدیمی دارد.

*دسته‌گل‌های آبشاری: در این دسته گل ها، گل ها و شاخ و برگ ها به صورت آبشاری از دسته گل به سمت پایین آویزان می شوند ، تقریبا شکلی مثلثی دارند و انتهای دسته گل نیز حالت معلق دارد.این نوع دسته گل ها برای عروسی های مجلل  وتشریفاتی بیش تر کاربرد دارند و هم چنین برای عروس خانم های چاق مناسب ترند . دسته گل آبشاری به خاطر فرم و شکلی که دارد به قطره ی اشک نیز معروف است.

*دسته‌گل‌های گرد: دسته‌گل‌هایی که به‌صورت گرد آراسته شده‌اند، تقریبا برای هر لباس و جشنی مناسب‌اند. این دسته‌گل‌ها را معمولاً گل فروشی‌های معتبر درست می‌کنند چون در طراحی این دسته‌گل‌ها تبحر زیادی دارند.

*دسته‌گل‌های دست‌بندی: استفاده ی این نوع دسته گل ها بسیار آسان و راحت است و اگر حوصله دسته گل ندارید و یا با آن راحت نیستید بهتر است دسته گل های کوچکی را سفارش دهید که به وسیله ی یک کش ، سیم یا روبان که روی آن نیز با روبان و گل تزئین شده است مثل یک دستبند دور مچ بسته می شوند . این نوع دسته گل برای مراسم نامزدی، حنابندان و لباس عروسی های ساده تر و حتی ساقدوش های عروس خانم مناسب تر است.

*دسته گل های قلبی: این نوع دسته گل کاملا به شکل قلب بوده و نماد عشق است . برای عروس هایی که در روز عشاق برگزار می شوند بسیار مناسب است و هنوز در بین ایرانیان زیاد جا نیفتاده است.

*دسته گل های رنگین کمان: این دسته گل معمولا به شکل گرد است و با انواع گل و رنگ های مختلف می توان آن را به وجود آورد . هر ردیف این دسته گل از یک نوع گل چیده می شود . مثلا ردیف اول گل رز سفید، ردیف دوم گل عروس ، ردیف سوم گل ارکیده و .. که به صورت گرد چیده می شوند.

دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس,

*دسته گل های مخلوط:این دسته گل می تواند توسط یک طراح حرفه ای و با استفاده از ذوق و خلاقیت او به وجود آید . هر گونه دسته گل فانتزی خاص را که خارج از چهارچوب خاصی باشد می توان دسته گل مدرن یا مخلوط نامید.

*دسته گل های هلالی: این دسته گل کاملا شبیه هلال ماه است . بدین صورت که جای دست گرفتن دسته گل دقیقا وسط آن (بین دو سر هلال ) قرار دارد و دو طرف انتهایی دسته گل حالت معلق دارد و از این لحاظ شبیه به دسته گل های آبشاری است . این دسته گل هنوز بین مردم ایران جا نیفتاده است و از لحاظ ساختاری ظریف در آوردن این دسته گل کار دشواری است.

*دسته گل های دیهیم یا عصایی: همه ی ما در کارتون های زمان کودکی ملکه و یا پادشاه هایی را دیده ایم که کلاه و عصایی خاص در دست داشتند که به آن عصای خاص “دیهیم گفته می شود . جنس این کلاه و عصای پادشاهان از طلا یا نقره بوده و با جواهرات و سنگ های قیمتی مثل : یاقوت و زمرد و … تزئین می شده است.معمولا این عصا و کلاه مخصوص سلطان یک کشور است ، این سلطان می تواند مانند ملکه ی الیزابت انگلستان یک زن باشد و یا یک مرد .

اما امروزه دیهیم های فانتزی وجود دارند که برای مراسم نامزدی با گل تزئین می شوند و عروس خانم به جای دسته گل آن را در دست می گیرد تا مانند فرشته های چوب به دست یا ملکه ها شود . هر چه لباس ، آرایش ، تاج و … رسمی تر باشد باید شکل و شمایل دیهیم نیز رسمی تر باشد و برعکس . مثلا برای یک لباس فانتزی کوتاه صورتی باید از یک دیهیم فانتزی قلب یا ستاره شکل استفاده کرد، نه یک دیهیم ملکه ای . اما معمولا این دیهیم ها را گل آرایی نیز می کنند . از آن جایی که دیهیم از یک میله ی بلند و یک شکل خاص مثل شکل های غیر هندسی و هندسی در نوک این میله تشکیل می شود ، معمولا گل فروش ها محل اتصال این دو قسمت را گل آرایی می کنند.

*دسته گل های توپی: برای مراسم نامزدی بیش تر کاربرد دارد و معمولا با گل رز تهیه می شود. توپی را در نظر بگیرید که روی سطح آن با گل پوشانده شده است ، هیچ ساقه ی گلی در آن وجود ندارد و با یک روبان که از وسط توپ بیرون می آید می توانید آن را در دست بگیرید یا دور مچ خود ببندید.

سبد گل: بعضی از خانم ها دوست دارند به جای دسته گل ، سبد گل در دست بگیرند که البته این سبد کوچک خواهد بود و مانند کیف دستی روی ساق دست عروس می افتد و یا می توان آن را از دسته اش گرفت. گاهی می توان در این سبدها از گل های آویزان استفاده کرد تا گل ها به صورت آبشاری از داخل سبد به بیرون ریخته باشند. سبد گل نیز می تواند از جنس چوب و به رنگ چوب یا سفید رنگ باشد. این نوع دسته گل ها نیز بیش تر برای مراسم حنابندان یا عقد مناسب هستند.

*دسته گل های حلقه ای: این نوع دسته گل ها به دسته کل های دستبندی شباهت دارند با این تفاوت که دسته گل های حلقه ای دور مچ بسته نمی شوند و باید آن ها را مثل یک حلقه در دست گرفت .قطر این حلقه ها را براساس اندازه ای که دوست دارید باید انتخاب کنید و معمولا با روبان های بلند و پهن تزئین می شوند که برای مراسم عروسی زیاد مناسب نیستند  پیچی : این دسته گل برای مراسم حنابندان بسیار مناسب است ولی درست کردن این گل ها کمی مهارت می خواهد . این دسته گل به این صورت است که گل ها را مانند مار روی دست خود پیچ می دهند و این پیچ معمولا بالاتر از آرنج نمی رود و گاهی حتی می توان آن را برای دور پاها هم سفارش داد . یعنی یک دست با یک پای مخالف را بدین شکل گل زد . البته باید توجه داشته باشید که برای سفارش این نوع گل ها لباس تان نباید آستین داشته باشد و اگر برای پاها یتان نیز گل سفارش می دهید حتما لباس تان باید کوتاه باشد تا گل ها بتوانند خودشان را نشان دهد . البته گل زدن پا به دلیل حرکت و رقص دوام زیادی نخواهد داشت اما در حد آتلیه و عکاسی ایده بسیار زیبایی خواهد بود .

با توجه به نکاتی که در این مطلب در اختیار شما قرار دادیم کاملا مشخص است که عوامل زیادی روی انتخاب دسته گلی که شب عروسی تان می خواهید به دست بگیرید اثرگذارند؛ صرف نظر از سلیقه هر فرد، برخی متغیرها در این انتخاب بسیار مهم به نظر می رسند تا هم شما و هم همسرتان از نتیجه راضی باشید.پس با رعایت آنها بهترین دسته گل را سفارش دهید.

دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس, دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس, دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس, دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس, دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس, دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس, دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس, دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس, دسته گل عروس 2017,دسته گل عروس,جدید ترین مدل دسته گل عروس,

دسته گل عروس ۹۶

مدل لباس عروس شیک و اوپایی سال ۲۰۱۷-۱۳۹۵

کالکشن مدل لباس عروس پوشیده و با حجاب اسلامی ۲۰۱۷

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم