تبلیغات

 
 

بلوز دامن | ۴۰ مدل بلوز و دامن زنانه شیک از برند ایرانی Rasta

بلوز دامن | ۴۰ مدل بلوز و دامن زنانه شیک از برند ایرانی Rasta

بلوز دامن از مرسوم ترین و قدیمی ترین لباس های زنانه در خانه و مهمانی و مجالس است ، در این نوشته قصد دارم ۴۰ مدل بلوز و دامن زنانه ساده و گلدار زیبا از یک برند ایرانی به نام رستا را با شما به اشتراک بگذارم و در مورد پوشیدن بلوز و دامن و ست کردن آنها با هم بیشتر با شما صحبت کنم امیدوارم این مطلب مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

بلوز دامن

بلوز دامن

بلوز دامن مجلسی
بلوز دامن بلند

از قدیم بیشترین لباسی که خانم ها چه در خانه و چه در مهمانی میپوشیدند انواع بلوز (شومیز ، پیراهن ، تاپ ،  آستین بلند ، آستین کوتاه و …) با انواع دامن (دامن کوتاه ، دامن بلند ، دامن تنگ ، دامن گشاد ، دامن ساده ، دامن طرحدار ، دامن گل گلی و … ) بوده است .

حتی همین حالا خیلی از خانم ها برای پوشیدن انواع دامن با بلوز و شومیز و پیراهن راغب ترند تا پیراهن های یک سره بلند یا سرهمی و یا بلوز شلوار و غیره … این استایل به خاطر پوشیدگی و سنگین رنگین بودن انتخاب اول خانم هاست . اما چه رنگ ها و چه مدل هایی را انتخاب کنیم که با همین بلوز و دامن های مرسوم و قدیمی خوش استایل و شیک و به روز به نظر برسیم ؟

بلوز دامن (۲)

بلوز دامن (۳)

بلوز دامن ایرانی
بلوز دامن حریر

چطور بلوز و دامن خورد را برای مهمانی انتخاب کنیم ؟

 1. بهتر است یکی از این دو طرحدار باشد ، مثلا بلوز طرحدار ( طرح هایی مثل خال خالی ، گل گلی ، طرح های اسلیمی و سنتی یا طرح های فانتزی ) با دامن ساده یا بلوز ساده با دامن طرحدار (مثل دامن گل گلی یا هر طرح دیگر )
 2. درست است که دامن مشکی انتخاب اول خیلی از خانم هاست اما بهتر است لااقل همه دامن هایی که انتخاب میکنیم ساده و مشکی نباشد ، اگر برای پوشیدن یک دامن با رنگ شاد و طرح دار مثل یک دامن گلدار معذب هستید میتوانید بجز مشکی سراغ باقی رنگ های تیره مثل سرمه ای مات ، طوسی یا نوک مدادی ، بنفش بادمجانی تیره ، زرشکی یا آجری ، سبز ابی یا فیروزه ای تیره ، قهوه ای سوخته و رنگ هایی از این قبیل رفته و به لباس های خود تنوع بدهید.
 3. اگر عادت دارید بلوز یا شومیز یا پیراهن خود را روی دامن بیاندازید بهتر است از مدل دامن های گل و گشاد استفاده نکنید چون اینطوری لباس رویی خوش حالت دیده نمیشود بهتر است از دامن های راسته بلند یا کوتاه استفاده کنید .
 4. اگر دوست دارید همه چیز مثل بلوز ساده باشد میتوانید با اکسسواری مثل گردنبند های فانتزی یا مهره ای بلند سادگی خود را تعدیل و تیپ خود را زیبا تر کنید.
 5. چطور بلوز و دامن خود را برای مهمانی ست کنیم ؟

 6. برعکس اگر عاشق لباس های طرح دار ، مثل انواع خال خالی گل گلی هستید بهتر است هم بلوز و هم دامن را طرحدار انتخاب نکنید چون ظاهری بی نظم پیدا میکنید . سعی کنید حداقل یک تکه از لباس های خود را ساده انتخاب کنید .  برای مهمانی مختلط بهترین انتخاب برای شما یک ست دامن و روسری گل دار با رنگ های شاد و زیبا و یک بلوز یا شومیز ساده ست دامن و روسری است .
 7. برای درخشیدن در مهمانی و دورهمی یا عید دیدنی میتوانید از همان طرح و رنگ که برای خود بلوز و دامن انتخاب میکنید برای دختر کوچولوی خود هم انتخاب کنید ، یک ست مادر و دختری زیبا و با نمک که همه عاشقش خواهند شد . نمونه هایی از این مدل در انتهای این نوشته وجود دارد .
 8. نکته مهم دیگر این است که اگر قرار است بلوز و دامن خود را مهمانی مختلط و با روسری بپوشید بهتر است تمرکز خود را روی دامن و مدل سرآستین بگذارید در غیر این صورت بهتر است یک بلوز با یک یقه خاص مثل یقه کراواتی یا یقه حلزونی یا انواع یقه شیک دیگر انتخاب کنید .
 9. اگر عاشق ست کردن همه چیز با هم هستید میتوانید از پارچه طرحدار دامن برای یقه ، سرآستین و روسری انتخاب کنید ، اینطوری ظاهری شیک و مرتب و خاص پیدا میکنید .
 10. اگر دچار اضافه وزن هستید از مدل دامن های پفی و چین دار کوتاه و پارچه های طرح دار و آهار دار بخصوص طرح های درشت دوری کنید و به جای آن از پارچه های لخت و افتاد دامن های راسته بلند بدوزید اما اگر لاغر هستید دامن های پفی ، چین  دار ، چند طبقه و البته طرحدار را فراموش نکنید .

بلوز دامن (۴) بلوز دامن (۵)

بلوز دامن مجلسی شیک
بلوز دامن دخترانه

به نحوه ست کردن رنگ ها در این نوشته دقت کنید . اگر یکی از تکه های لباس شما طرحدار است ، مثل تصویر بالا که دامن طرح دار با زمینه سبز آبی روشن و گل های ریز و درشت روی آن با یک بلوز سبز آبی به زیبایی ست شده است ، برای دامن عکس بالا شما میتوانید از شومیز یا بلوز های ساده با هر کدام از رنگ هایی که در گل هیا دامن به کار رفته است هم استفاده کنید .

بلوز دامن (۶) بلوز دامن (۷)

بلوز دامن خانگی
بلوز دامن بچه گانه

اگر ساده پسند هستید و دوست دارید هم بلوز ( یا شومیز ) و هم دامن از رنگ های ساده و بون طرح باشد بهتر است از تضاد بین رنگ های برای جلوگیری از یکنواختی زیاد استفاده کنید مثال یک دامن رنگ تیره با یک بلوز رنگ روشن و یا برعکس ، البته اگر دچار اضافه وزن هستید (بخصوص اگر باسن و شکم بزرگی دارید بهتر است از دامن به رنگ های تیره و مات در کنار بلوز رنگ روشن انتخاب کنید و سراغ دامن های رنگ روشن نروید چون پایین تنه شما را بزرگ تر نشان میدهد . )

بلوز دامن (۸) بلوز دامن (۹)

بلوز دامن دخترانه مجلسی

به طور کلی میتوان گفت برای داشتن یک تیپ خاص و زیبا مهم تر از خرید زیاد شناخت رنگ ها و ترکیب متناسب آنها با هم است ، در غیر این صورت همه ما کسانی را میشناسیم که با وجود این که همیشه لباس های گران قیمت و زیادی میخرند ، خوش تیپ و زیبا در مهمانی ها ظاهر نمیشوند . هزینه برای لباس در کنار سلیقه و شناخت رنگ ها و طرح ها در کنار هم باعث زیبایی و خوش تیپی شما میشود

بلوز دامن (۱۰) بلوز دامن (۱۱)

بلوز دامن ۲۰۱۸
بلوز دامن ۲۰۱۹
مدل بلوز دامن ۲۰۲۰

بع عنوان یک خانم توصیه میکنم اگر برای لباس های خود خط قرمز های سخت گیرانه ای وضع کرده اید و به آن عادت کرده اید دلتان را به دریا بزنید و کی دامن گل گلی زیبا یا بلوز های با رنگ های شاد بهاری خریداری کنید . و در کنار کلی دامن مشکی و لباس های تکراری خود گاهی تنوعی به ظاهر خود دهید و از تاثیر آن روی روح و روان خود و اطرافیان خود شگفت زده شوید .

  بلوز دامن (۱۲) بلوز دامن (۱۳)

بلوز دامن کوتاه ۲۰۱۸
بلوز دامن زنانه ۲۰۱۹
بلوز دامن مجلسی ۲۰۲۰

این هم یک مدل بلوز و دامن شیک و رسیم برای محرم و صفر و عزاداری و روضه های خانگی آن . همینطور ختم و مراسم عزاداری که دنبال یک لباس سیاه هستید که در عین سادگی و حفظ شان و احترام مجلس شیک و خوش دوخت هم باشد.

 بلوز دامن (۱۴) بلوز دامن (۱۵)

مدل بلوز دامن ۲۰۱۸
بلوز و دامن ۲۰۱۹
بلوز دامن دخترانه ۲۰۲۰

در ادامه نظر شما عزیزان و همراهان دلبرانه را به مدل های بیشتری از بلوز دامن زنانه و دخترانه زیبا که در عین سادگی دوخت و طرح ها بسیار اصیل و متناسب بار فرهنگ ایرانی طراحی شده اند جلب میکنم این لباس ها از صفحه اینستاگرامی برند ایرانی رستا جمع اوری شده است ، جهت رعایت کپی رایت .

بلوز دامن (۱۶) بلوز دامن (۱۷)

بلوز دامن ۹۷
بلوز دامن ۹۸

بلوز دامن (۱۸)

بلوز دامن مجلسی ۹۷
بلوز دامن مجلسی ۹۸

بلوز دامن (۱۹)

مدل بلوز دامن ۹۷
بلوز دامن سال ۹۸
مدل بلوز دامن مجلسی ۹۹

بلوز دامن (۲۰)

مدل بلوز و دامن ۹۷
مدل بلوز دامن سال ۹۸

بلوز دامن (۲۱)

بلوز و دامن
بلوز و دامن مجلسی

بلوز دامن (۲۲)

بلوز و دامن شیک
بلوز و دامن بلند

بلوز دامن (۲۳)

بلوز و دامن دخترانه
بلوز و دامن مجلسی دخترانه

بلوز دامن (۲۴)

بلوز و دامن حریر
بلوز و دامن بلند مجلسی

بلوز دامن (۲۵)

بلوز و دامن کوتاه
بلوز و دامن مجلسی زنانه

بلوز دامن (۲۶)

بلوز و دامن ۲۰۱۸
بلوز و دامن ۲۰۱۹

بلوز دامن (۲۷)

بلوز و دامن مجلسی ۲۰۱۸
مدل بلوز و دامن ۲۰۱۹
مدل بلوز و دامن ۲۰۲۰

بلوز دامن (۲۸)

بلوز و دامن زنانه ۲۰۱۷
بلوز دامن ۲۰۱۸
بلوز و دامن ۲۰۱۹

بلوز دامن (۲۹)

مدل بلوز و دامن مجلسی ۲۰۱۸
مدل بلوز و دامن مجلسی ۲۰۱۹

بلوز دامن (۳۰)

مدل بلوز و دامن ۹۷
بلوز و دامن ۹۸
بلوز و دامن ۹۹

بلوز دامن (۳۱)

بلوز دامن مشکی برای محمر 

بلوز دامن مشکی زنانه برای روضه 

بلوز دامن (۳۲)

بلوز و دامن گل گلی رنگ شاد 

بلوز و دامن گلدار زنانه 

بلوز دامن (۳۳)

بلوز و دامن مشکی زنانه 

بلوز و دامن مشکی زنانه ساده 

بلوز دامن (۳۴)

ست بلوز و دامن دخترانه 

ست  لباس مهمانی دخترانه 

بلوز دامن (۳۶)

ست دامن و روسری گلدار 

ست بلوز و دامن گلدار 

بلوز دامن (۳۵)

ست بلوز و دامن کوتاه 

بلوز و دامن کوتاه دخترانه مجلسی 

بلوز دامن (۳۷)

بلوز یقه کراواتی 

پیراهن یقه کراواتی 

بلوز دامن (۳۸)

مدل بلوز و دامن شیک و ساده دخترانه 

مدل شومیز و دامن ساده دخترانه 

بلوز دامن (۳۹)

ست بلوز و دامن مادر و دختر 

ست لباس مهمانی مادر و دختر 

 

بلوز دامن (۴۰)

ست شومیز دامن مادر و دختر 

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم شما میتوانید با دوخت باقی مانده پارچه لباس هایی که برای خود بلوز و دامن مجلسی تهیه کرده اید یک لباس ست برای دختر خانم خود بخرید و حسابی با هم ست کنید و در مهمانی در کنار هم بدرخشید ، ضمن این که دختر کوچولو نازنین شما حتما از این که مامان خود ست کرده حسابی ذوق خواهد کرد.

ست بلیز دامن گلدار مادر و دختر بلوز دامن (۴۱)

 

در انتها برای ست کردن انواع دامن با انواع لباس مطلب مفیدی از سایت چی بپوشم برای شما در اینجا بازنشر میکنیم که ایده های خوبی برای ست کردن دامن با لباس های مختلف به شما ارائه میکند . امیدوارم از مطالعه این مطلب هم استفاده لازم را ببرید .

 راه های ست کردن دامن با لباس های مختلف

پوشیدن دامن یکی از راه های داشتن استایل زیبا و جدید در مجالس و میهمانی هاست. در این پست قرار است چند قانون ساده را در مورد ست کردن دامن های بلند و کوتاه با آیتم هایی که به همراه آن ها می پوشیم با هم بررسی کنیم. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

 • دامن ها یا شورت های کمربند دار را با پیراهن های بلند طرح دار و گل دار بپوشید. با اینکار رنگ ساده ی دامن یا شورت را از حالت کسل و خسته کننده در آورده اید.
 •  دامن های طرح دار کمر بلند را مخصوصا در تابستان با روپوش های نازک بلند بپوشید ، به جای آن استفاده از کیمونوی خنک و بلند هم توصیه می شود.
 • رنگ مهمترین نکته است. دامن های چین دار و طرح دار مفهومی را با لباس های بلند و مجلسی بپوشید، اگر نمی توانید رنگ ها را به راحتی ست کنید سعی کنید بلوز تان تک رنگ باشد.
 •  دامن های بلند را با لباس مجلسی های آستین حلقه ای بپوشید که هم راحتی را در آن ها حس کنید و همچنین این دو آیتم خیلی با هم ست هستند.
 •  شورت دامن ها را اگر با یک کت تک راه راه مجلسی زنانه بپوشید مسلما استایل جدیدی را تجربه کرده اید که تا کنون روی تن هیچکس ندیده اید.
 • چطور دامن را با لباس های مختلف ست کنیم ؟

 • نکته ی مهم در متعادل کردن رنگ های یک دامن طرح دار و لباس روی آن ترکیب رنگ هاست. رنگ ها را ملو انتخاب کنید زیراکه دامن طرحدار به خودی خود ترکیب رنک زیادی را استفاده کرده است.
 • شلوارک های جین بلند هم باید با یک روپوش مجلسی بلند و نازک ست شوند. کفش های تخت با این استایل فوق العاده می شود.
 • دامن های برمودا را با لباس مجلسی های کمربند دار و یا کیمونوی ژاپنی ست کنید که بلند و کوتاه بودن آن ها همدیگر را خنثی کند.
 • همانند قبل باید بگوییم برای متعادل سازی شما باید شلوارک های تا زیر زانو را با لباس های کوتاه بالای نافی ست کنید که اگر ترکیب رنگ را رعایت کنید استایلی فوق العاده ساخته اید.
 • اگر اهل رنگ های پاستیلی هستید دامن های نخی خود را با پیراهن مردانه های رنگ پاستلی ست کنید که این روز ها عجیب روی مد است.
 • و در نهایت دامن بلند نیاز به ست شدن با لباسی کوتاه یا تنگ را دارد. اگر آستین حلقه ای مجلسی دارید شک نکنید که این دو باهم ست هستند.

 

 

مطالب مرتبط : 

مدل بلوز زنانه | ۲۰ مدل شومیز و بلوز زنانه ساتن و حریر شیک برای مهمانی

مدل دامن بلند | ۴۴ مدل بلوز و دامن بلند مجلسی شیک دخترانه ۲۰۱۹

مدل لباس مهمانی پوشیده + ۳۰ مدل شومیز بلند مناسب مهمانی

شومیز حریر دخترانه | ۳۰ مدل شومیز دخترانه مجلسی ترک ۲۰۱۷

بلوز شلوار دخترانه مجلسی | ۳۰ مدل شومیز و شلوار مجلسی شیک

مدل دامن مجلسی | عکس ۸۸ مدل دامن مجلسی دخترانه شیک اروپایی ۲۰۱۸

دامن کوتاه دخترانه | ۲۵ مدل دامن کوتاه اسپرت ، تنگ ، مجلسی دخترانه

دامن دخترانه | ژورنال ۵۵ عکس دامن اسپرت و شیک دخترانه ۲۰۱۸ – ۹۸

دامن گلدار | ۳۰ عکس دامن گل گلی کوتاه و بلند دخترانه شیک ۲۰۱۹

اشتراک گذاری مطلب

*

code

بهینه سازی : دلبرانه


اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم
کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است و کپی برداری فقط باذکر منبع با لینک مربوطه بلامانع است
Copyright delbaraneh.com © 2019- Allrights Reserved.