گیفت عید غدیر | ۵۰ مدل گیفت نمدی و متنوع سبز برای عید غدیر و سادات

دسته بندی : آموزش

گیفت عید غدیر | ۵۰ مدل گیفت نمدی و متنوع سبز برای عید غدیر و سادات

در این نوشته از دلبرانه قصد دارم ۵۰ مدل گیفت عید غدیر شامل گیفت های نمدی ، چوبی ، فلزی و … را تقدیم حضور شما کنم امیدوارم مورد توجه و استفاده شما بخصوص خانواده های سادات که در این روز به بقیه به رسم تبرک عیدی میدهند قرار بگیرد.

گیفت عید غدیر (۱)

گیفت عید غدیر

عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان و بخصصوص شیعیان است و همان طور که میدانید احترام به سادات از گذشته تا کنون بخشی از فرهنگ دینی ما ایرانیان است ، این احترام از این جهت است که سادات منتسب به خاندانی هستند که نزد شیعیان حتی از خانواده و نزدیک ترین دوستان عزیز تر و محترم تر هستند ،ما ایرانیان از گذشته به سبب پیوندی که میان آنها با ائمه اطهار (ع) وجود دارد ، سادات را عزیز و محترم شمرده و ارج و قدر خاصی برای آنان قائل هستیم ، آنان را بالای مجلس مینشانیم ، در سلام و احوالپرسی آنان را مقدم میداریم و دعا آنها را به اجابت نزدیک تر میشمریم .

گیفت عید غدیر (۲)

از این رو در عید غدیر که آنان را عید سادات میدانیم

هر کس سعی میکند به خویشاوندانی که سعادت داشتن لغب سیادت داشته اند ، سر میزنیم

آنان را تکریم و احترام میکنیم و از آنها به رسم تبرک عیدی میگیریم .

گیفت عید غدیر (۳)

عیدی گرفتن از سادات دوست و همسایه و خویشاوند از گذشته جزئی از فرهنگ و آداب روز عید غدیر بوده است ، ب

ه همین دلیل سادات معمولا در این روز خود را مهیا پذیرای و عیدی دادن به مهمان ها میکنند ،

این عیدی میتواند مبلغ کمی پول به رسم تبرک یا یک هدیه کوچک باشد.

گیفت عید غدیر (۴)

گیفت عید  غدیر

هدایا کوچک یا گیفت ها در واقع همین یادگار های کوچک

از مرسم یا جشن به رسم سپاسگذاری و تشکر به مهمان ها داده میشود .

ما هم در این نوشته ۵۰ مدل گیفت عید غدیری زیبا به رنگ سبز که منتسب به سادات است

را از صحات اینستاگرامی تهیه و گرد آوری کرده ایم که تقدیم حضور شما خواهیم کرد.

گیفت عید غدیر (۵)

تزیین پول عید غدیر 

از آنجایی که اغلب هدیه ای که به رسم عیدی و تبرک به مهمان ها در جشن عید غدیر داده میشود پول است ، حتما لینک زیر برای تزیین پول و اسکناس برای عیدی عید غدیر هم برای شما مفید خواهد بود ، روی آن کلیک کرده و عکس ها و مدل های آن را تماشا کنید .

تزیین پول | ۳۳ ایده تزیین پول عیدی ،کادو جالب ۱۳۹۷

گیفت عید غدیر (۶)

گیفت عید غدیر با نمد

گیفت عید غدیر (۷)

گیفت عید غدیر خم

گیفت عید غدیر (۸)

گیفت عید غدیر ۹۸

گیفت عید غدیر (۹)

عید غدیر مبارک گیف

گیفت عید غدیر (۱۰)

گیفت عید غدیر چوبی

گیفت عید غدیر (۱۱)

گیفت عید غدیر با سکه

گیفت عید غدیر (۱۲)

گیفت عید غدیر با مقوا

گیفت عید غدیر (۱۳)

گیفت عید غدیر نمدی جدید

گیفت عید غدیر (۱۴)

گیفت عید غدیر ۹۹

گیفت عید غدیر (۱۵)

گیفت عید غدیر

گیفت عید غدیر (۱۶)

گیفت عید غدیر نمدی

گیفت عید غدیر (۱۷)

گیفت نمدی عید غدیر

گیفت عید غدیر (۱۸)

گیفت نمدی برای عید غدیر

گیفت عید غدیر (۱۹)

گیفت های نمدی عید غدیر

گیفت عید غدیر (۲۰)

گیفت نمدی مخصوص عید غدیر

گیفت عید غدیر (۲۱)

آموزش گیفت نمدی عید غدیر

گیفت عید غدیر (۲۲)

مدل گیفت نمدی عید غدیر

گیفت عید غدیر (۲۳)

گیفت نمدی برا عید غدیر

گیفت عید غدیر (۲۴)

گیفت عید غدیر نمدی جدید

گیفت عید غدیر (۲۵)

هدیه عید غدیر

گیفت عید غدیر (۲۶)
هدیه عید غدیر برای داماد

گیفت عید غدیر (۲۷)
هدیه عید غدیر برای عروس

گیفت عید غدیر (۲۸)
هدیه عید غدیر به عروس

گیفت عید غدیر (۲۹)
هدیه عید غدیر خم

گیفت عید غدیر (۳۰)
هدیه عید غدیر سادات

گیفت عید غدیر (۳۱)
هدیه عید غدیر برای بچه ها

گیفت عید غدیر (۳۲)

عید غدیر gif

گیفت عید غدیر (۳۳)
عید غدیر خم gif

گیفت عید غدیر (۳۴)
gif عید غدیر

گیفت عید غدیر (۳۵)
gif برای عید غدیر

گیفت عید غدیر (۳۶)
تبریک عید غدیر gif

گیفت عید غدیر (۳۷)
عید غدیر ۲۰۱۸

گیفت عید غدیر (۳۸)
عید غدیر ۲۰۱۹

گیفت عید غدیر (۳۹) گیفت عید غدیر (۴۰) گیفت عید غدیر (۴۱) گیفت عید غدیر (۴۲) گیفت عید غدیر (۴۳) گیفت عید غدیر (۴۴) گیفت عید غدیر (۴۵) گیفت عید غدیر (۴۶) گیفت عید غدیر (۴۷) گیفت عید غدیر (۴۸) گیفت عید غدیر (۴۹) گیفت عید غدیر (۵۰)

مطلب خوب زیر از سایت تبیان برای شما گرد آوری شده است ، جهت رعایت کپی رایت : )

روز عید چه کارها که باید کرد؟

کارهایی خوبی که در عید میتوانیم انجام دهیم 

در عید غدیر چه کارهایی مستحب است ؟

تجدید میثاق با رهبری

یکی از آداب عیدغدیر، دیدار با رهبری و تجدید میثاق با مقام ولایت است.

با ملاحظه احادیث مربوط به غدیر، روشن می‌شود که برنامه دیدار با رهبری و پیشوای مسلمانان و بیعت با او، از زمان ائمه علیهم السلام به ویژه از زمان امام علی ابن موسی الرضا علیه السلام مرسوم بوده و مردم، از همه جا برای دیدار با معصومان و تجدید عهد به حضورشان می‌رسیدند. امام صادق علیه السلام دراین باره می‌فرماید: «این روز، روز تجدید عهد و یادآوری اتمام نعمت و اکمال دین است و از احترام زیادی برخوردار است».

دعا و نمازِ شب عید غدیر

شب عید غدیر، از شب های بسیار با فضیلت سال است و اعمالی ویژه دارد.

سید بن طاووس ـ که از بزرگ ترین علمای شیعه است ـ در کتاب گران قدر اقبال، برای شب عید غدیر، نمازی را با آدابی خاص آورده است. هم چنین برای این شب، دعایی وارد شده که خواندنش پاداشی بسیار دارد

در بخش هایی از این دعا می‌خوانیم: « پروردگارا! ما را آن گونه قرار ده که برای ولیّ تو (امیرمؤمنان علیه السلام) با هر کسی که با او عَلَم دشمنی برافرازد، دشمن باشیم و هر که او را دوست دارد، دوست بداریم و با این شیوه، ما اطاعت و فرمان برداری تو را آرزومندیم ای مهربان ترین مهربانان. خدایا! عذاب و خشمت را بر کسی قرار ده که با ولیّ تو بستیزد، امامت او را آگاهانه نپذیرد [و] سرپرستی، ولایت و سبقت او را گردن ننهد».

روزه گرفتن

«روزه عید غدیر از مستحباتی است که خداوند بدان فرا خوانده است».

روزه عید غدیر، از مستحباتی است که بر آن تأکید بسیار شده و پاداش های عظیم و گسترده ای برای آن بیان گردیده است. امیرمؤمنان علی علیه السلام در خطبه ای که در روز عید غدیر ایراد کردند، فرمودند: «روزه عید غدیر از مستحباتی است که خداوند بدان فرا خوانده است». امام صادق علیه السلام نیز فرموده اند: «بر شما لازم است که در روز عید غدیر، برای سپاس گزاری از خداوند و ستودن او، روزه بگیرید».

آن حضرت در پاسخ شخصی که از ایشان پرسید: چه کاری شایسته روز غدیر است و چه عملی در آن استحباب دارد؟ روزه رایکی از اعمال این روز برشمردْ و در حدیث دیگری فرمودند: «من دوست دارم شما آن روز را روزه بگیرید». گفتنی است که در بیش تر روایات، این روزه، روزه شکر و سپاس نامیده شده است. سپاس از پروردگار متعال در برابر نعمت گران سنگ ولایت، وصایت و امامت.

افطاری و اطعام

از سنت هایی که به انجام دادن آن در روز عید غدیر سفارش شده، افطاری دادن به روزه داران است.

افزون بر این، در این روز بر اطعام و پذیرایی مؤمنان نیز تأکید بسیار شده است. «اطعام» به معنای طعام و خوراک دادن، معنایی گسترده تر از افطاری دادن را شامل می‌شود؛ چرا که افطاری، تنها روزه دراان را فرا می‌گیرد، ولی اطعام، پذیرایی و تغذیه است؛ چه مردمانِ روزه دار باشند و چه نباشند. امام صادق علیه السلام یکی از وظایف عید غدیر را اطعام برادران دینی برشمرده‌اند. امام رضا علیه السلام نیز پاداش فردی که مؤمنی را در روز عید غدیر تغذیه می‌کند، هم سان کسی می‌دانند که پیامبران و صدّیقان راطعام داده باشد.

آراستن

از دیرباز، عیدها و جشن ها، با نظافت، غبارزدایی، پیراستن و آراستن همراه بوده است.

در قرآن مجید نیز «روز زینت کردن»، وصف یکی از عیدهای کهن آمده است. این آراستین و پیراستن، از سنت های شایسته ای است که باید مومنان راستین آن را برای عید غدیر رعایت کنند. خانه روبی، غبارزدایی، تزیین مجالس و اماکن در آستانه عید غدیر، سنت و مستحب، و نیز جلوه ای ازشعائر دینی است. امام رضا علیه السلام در این باره می‌فرمایند: «روز غدیر، روز آراستن و زینت کردن است». چراغانی سر در منازل و اماکن عمومی و اداری، از شعایری است که در قلمرو این گونه سفارشات امامان معصوم علیهم السلام قرار می‌گیرد.

پوشیدن لباس نو

ما ایرانیان به پیروی از نیاکانمان، در عید باستانی نوروز  لباس نو می‌پوشیم؛

پس چرا در عید بزرگ ولایت و وصایت خداوندی، تن پوش نو نپوشیم؟ امام صادق علیه السلام فرموده اند: «یکی از وظایف روز غدیر این است که مؤمن، تمیزترین و گران قدرترین جامه های خویش را بپوشد». و امام رضا علیه السلام نیز در بیان دیگری گفته اند: «روز غدیر، روز پوشیدن لباس نو و درآوردن جامه سیاه است».

به کار بردن بوی خوش

دین زندگی ساز و سعادت آفرین اسلام، درباره به کارگیری بوی خوش، و استعمال مواد خوش بو، سفارش های بسیار کرده است و آن گاه که عید سعید غدیر فرا می‌رسد، این سنّت، سفارش ویژه ای پیدا می‌کند. امام صادق علیه السلام در پی وظایف مؤمن درروز عید غدیر فرموده اند: «و مؤمن به اندازه وسعت و توانایی مالی خویش، بوی خوش استعمال کند».

تبریک گفتن

تبریک گفتن در روز عید غدیر، جلوه ای ازاحیا و بزرگ داشت این عید

انسانها به هنگام دست یابی به نعمت، دست یافتن به پیروزی یا روزهای عیدی که سال گشت به این نعمت رسیدن یا به پیروزی دست یافتن بوده، به رعایت رسمی دیرین، آن را به یک دیگر تبریک می‌گفته‌اند. تبریک گفتن در روز عید غدیر، جلوه ای ازاحیا و بزرگ داشت این عید و نشانی از پای بندی به شعایر تشیع است. بدون تردید، عید غدیر، بزرگ ترین دستاورد معنوی را برای کسانی که ولایت را پذیرفته اند، به همراه داشته است.

در این روز، بشر به نعمتی رسیده که تمام نعمتها در برابر آن اندک و حقیر است. از این رو، گرم ترین و واقعی ترین تبریکها برای عید غدیر است. امام رضا علیه السلام در این باره می‌فرمایند: «روز عید غدیر، روز تهنیت گویی است. بعضی از شما به برخی دیگر تهنیت بگوید و هرگاه مؤمنی با برادرش برخورد کرد بگوید: ستایش، مخصوص خداوندی است که ما را از پیوستگان به ولایت امیرمؤمنان علیه السلام و امامان علیهم السلام قرار داد».

دل جویی و مهرورزی

روز عید، روز نگاه های مهرآمیز، لبخندهای دل انگیز و روز دل جویی های انسان دوستانه و خداپرستانه است.

روز غم زدایی از دل های به درد نشسته، نگاه های به در بسته و جان های از اندوه خسته است. آیین اسلام نیز، فرهنگ هم دلی، هم سویی وفریاد رسی است و پیشوای غدیر حضرت علی علیه السلام، پس از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، غم زداترین انسان برای محرومان بود.

اکنون در روز غدیر، این دل جوییها تأکید بیش تری می‌یابد. امیرمؤمنان علیه السلام دراین باره می‌فرمایند: «[در این روز] با خیر فراوان، به دیدار کسانی بروید که به کمک شما دل بسته‌اند و تا آنجا که توان دارید و از دستتان برمی آید، در خوردنی ها، با ناتوانانْ مساوات پیشه کنید». و در ادامه فرمودند: «مهربانی متقابل در روز غدیر، رحمت و نگاه عطوفت آمیز خداوند را جلب می‌کند». امام رضا علیه السلام نیز روز غدیر را «روز مهرورزیدن» خوانده‌اند.

ابراز شادمانی و شادمان ساختن دیگران

بی شک، هر عیدی، یادآور خاطره شادی بخشی است

و در طول تاریخ، عیدها هنگام سرور ملتها بوده است. عید غدیر که عید ولایت و رهبری است، بزرگ ترین و گران قدرترین سرفصل سرنوشت ساز زندگی مسلمانان است و بدون تردید، شادمانی بیش تری را می‌طلبد.

درروایات امامان معصوم علیهم السلام آن چه مورد تأکید قرار گرفته، تنها شادمان بودن نیست، بلکه سفارش شده که شادمانی را ابراز کنید و دیگران را نیز در این شادیْ شریک سازید؛ چرا که این شور و شادی، نشانه شعور دینی و شعاری اسلامی است. حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند: «[در روز غدیر] گشاده رویی را در میا خویش و شادمانی را در ملاقات هایتان ابراز کنید».

و باز فرمودند: «[در این روز] شاد باشید و برادرانتان را با لباس نیکو، بوی خوش و طعام، شاد کنید». امام رضا علیه السلام نیز در این باره فرموده اند: «[در روز غدیر] هر مرد و زن مؤمنی را شادمان سازید».

کارگشایی

برآورده ساختن نیازهای مردم و انجام دادن کارهایی که از ما خواسته اند، از سنت های نیکویی است که در اخلاق و آیین اسلامی بسیار سفارش شده است. در روز غدیر که روز امامِ پروا پیشگانِ جهان و روز بزرگِ کارگشایِ غم دیدگان است، ما بیش تر به ارائه خدمات نوع دوستانه و کارهای نیک فراخوانده شده ایم. باشد تا با این کار، نهال شادی را در باغ آفت دیده دلِ بیچارگان بنشانیم و شاهد رویش شکوفه های شادی بخش آن باشیم.

حضرت علی علیه السلام دراین باره فرموده اند: «هر کس [در روز غدیر] بدون درخواست برادر مؤمنش از او دل جویی و کارگشایی کند و با اشتیاقْ به او نیکی رساند، چون کسی است که در این روز، روزه گرفته و شبش را به نیایش پرداخته است». امام صادق علیه السلام نیز فرموده اند: «شایسته است با نیکی کردن در این روز، به سوی خداوند، تقرب جویید».

حضرت علی علیه السلام می‌فرمایند: «[در روز غدیر] گشاده رویی را در میان خویش و شادمانی را در ملاقات هایتان ابراز کنید».

هدیه دادن

یکی از آاب دیرین اعیاد، به ویژه عیدهای مذهبی و باستانی، هدیه دادن است؛

آن چه ما آن را در تداول عمومی، «عیدی» نام می‌نهیم. این رسم نیکو، خاطره عید را به ویژه در ذهن کودکان و نونهالان شیرین می‌سازد و لبخند و سرور را بر لبها و دل های می‌نشاند و از جلوه های تکریم عید است. در بزرگ ترین عیدها، یعنی عید غدیر، به این هدیه دادنها سفارش شده ایم. شایسته است با هدیه دادن دراین روز، خاطره شاد آن را به ویژه در خردسالان و نونهالان ماندگار سازیم. امام رضا علیه السلام در روایتی در وصف عید غدیر فرموده اند: «[غدیر [روز بخشش و هدیه دادن است».

صلوات

«صلوات» بر پیامبر صلی الله علیه و آله و خاندان پاک او، یاد کرد پیوسته خداوند متعال و فرشتگان است. در آیه ۵۶ سوره احزاب، خداوند ما را به صلوات بر محمد صلی الله علیه و آله و خاندان او فرمان داده است.

صلوات، از ذکرهای بسیار مهم اسلامی است و روایات زیادی درباره آثار و برکات آن در کتاب های شیعیان واهل سنت آورده شده است. یکی ازاعمال روز غدیر، بسیار صلوات فرستادن است. امام رضا علیه السلام در وصف این روز فرموده اند: «[روز غدیر] روز صلوات فرستادن فراوان است». امام صادق علیه السلام نیز فرموده اند: «سزاوار است [روز غدیر [صلوات بسیار فرستاده شود».

غسل

فرهنگ زندگی ساز اسلام، آیین آراستگی، پاکیزگی و طهارت است و شاید از این روست که بسیاری از اعمال عبادتی این دین الهی، با شست و شو، طهارت و پاکیزگی همراه است: «غُسل» نیز افزون بر این که نمادی از تطهیر درون و صفای روح شناخته می‌شود، درس به نظافت و آراستگی ظاهری آدمی است. در روز عید غدیر، یکی از اعمال مستحبی که بدان سفارش شده، غسل است. امام صادق علیه السلام دراین باره می‌فرمایند: «هنگامی که روز غدیر، فرا برسد، باید در هنگام ظهر، غسل کرد».

 همچنین بخوانید :

گیفت عقد | ۴۴ مدل گیفت عقد ، نامزدی و عروسی زیبا و جدید

عروس داماد نمدی | ۵۰ مدل عروسک نمدی و گیفت عروس و داماد

گیفت حنابندان | ۴۰ مدل گیت نمدی و دست ساز حنابندون جدید

گیفت ولنتاین | ۵۰ مدل گیفت ولنتاین بامزه و متنوع Valentine gift

گیفت شب یلدا | ۵۵ مدل گیفت شب یلدایی + آموزش ساختن گیفت نمدی یلدا

گیفت عید نوروز | ۵۰ مدل گیفت نوروز + آموزش ساخت گیفت نمدی عید

گیفت نمدی ولنتاین | ۴۴ مدل گیفت ولنتاین جالب و متنوع نمدی

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم