تزیین سفره افطار | سفره افطاری را چطور تزیین کنیم + ۲۰ مدل زیبا

تزیین سفره افطار | سفره افطاری را چطور تزیین کنیم + ۲۰ مدل سفره افطار زیبا

تزیین سفره افطار آن از آن سفره هایی که از این سر پذیرایی پهن میشود تا آن سر پذیرایی ذاتا زیبا و دنشین و خاطره انگیز است و ما را به خاطره روز هایی مهمان میکند که سر سفره افطار مادر بزرگ ها می نشستیم و همراه با بزگتر ها روزه کله گنجشکی خودمان را افطار می کردیم ، در این نوشته از دلبرانه هم ۲۰ مدل زیبا از تزیین سفره افطاری شب های ماه مبارک رمضان را خواهید دید ، هم چند نکته ریز و ظریف در مورد چطور تزیین کرده سفره های افطار در کنار هم خواهیم آموخت با ما همراه باشید .

تزیین سفره افطار

تزیین سفره افطار (۱)
تزیین سفره افطار ماه رمضان

این هم تصویر عمو پورنگ محبوب بچه ها سر سفره افطار ماه مبارک رمضان

تزیین سفره افطار (۳)
تزیین سفره افطار برای مهمانی
تزیین سفره افطار برای مهمان

برای تزیین سفره افطار ماه مبارک رمضان لازم نیست دچار تکلف و تشریفات و بریز بپاش زیادی بشوید ، خود افطار و روزه برای چشاندن طعم گرسنگی و نداشتن غذا به ما واجب شده پس پهن کردن سفره های لبریز از انواع و اقسام خوراکی ها که اغلب حتی خورده هم نمی شوند کمی متناقض با هدف روزه داری به نظر میرسد ، پس بهتر است به جای ریخت و پاش و اسراف برای تزیین سفره های افطاری خود از هنر و سلیقه و چیدمان کمک بگیرید.

تزیین سفره افطار (۴)
تزیین سفره افطار جدید
تزیین سفره افطاری ماه رمضان

یک نکته خیلی به درد بخور این است که اگر ظروف سفره افطار شما سفید است که اغلب همین طور است از سفره های رنگی رنگی با رنگ های تیره یا جیغ استفاده کنید ، چون اینطوری هم ظروف هم خوراکی ها روی این زمینه شاد و رنگی حسابی دلبری خواهد کرد. درست مثل عکس سفره افطار پایین ، تصور کنید اگر به جای این سفره رنگی از یک سفره ساده بیرنگ یا سفید استفاده شده بود این سفره تا این حر رنگارنگ و زیبا و اشتها آور به نظر نمی رسید.

تزیین سفره افطار (۵)
تزیین سفره افطار
تزیین سفره افطاری

یک نکته که البته برای خانم های ایرانی گفتن ندارد ، چیدمان منظم و قرینه مواد غذایی در سر سفره افطار است ، سعی کنید همه بشقاب ها به طور منظم و روی یک خط منظم چیده میشود سپس بشقاب سوپ خوری درون بشقاب های پلو خوری گذاشته شده و قاشق و چنگال در دو طرف بشقاب قرار داده میشود ، سعی کنید تعداد دیس های برنج یا سالاد و سوپ و آش رشته افطار به اندازه ای باشد  که همه کسانی که در سر سفره حاضر هستند با کمی دست دراز کردن به آن دسترسی داشته باشند . مثلا بهتر است به جای یک ظرف سوپ یا آش دو یا چند ظرف کوچک سر سفره قرار داده شود. خوراکی هایی مثل خرما ، زولبیا بامیه ، نان و پنیر و سبزی بهتر است برای هر دو نفر در سفره گذاشته شود.

تزیین سفره افطار (۶)
تزیین سفره افطاری عکس

استفاده از ظروف رنگی میتواند رنگ و لعاب زیبایی به سفره شما بدهد ، اگر افطاری خیلی مفصلی دارید با استفاده از ظروف یک بار مصرف رنگی میتوانید در عین زیبایی خودتان را از بشور و بساب طولانی پس افطار خلاص کنید .

تزیین سفره افطار (۷)
تزیین سفره افطاری جدید

عکس پایین چند نکته گفته شده در بالا را همزمان یاد آوری میکند ، استفاده از سفره های زیبا و رنگی برای ظروف سفید ، چیدمان منظم و قرینه و  سادگی . همه این ها در کنار سلیقه خوب در تزیین تک تک اجزای سفره افطار در به وجود آمدن این سفره ساده و دلنشین افطار همیار بوده اند.

تزیین سفره افطار (۸)
تزیین سفره افطار+عکس

تزیین سفره افطار (۹)
www.تزیین سفره افطار

وقتی از تزیین سفره افطار صحبت میکنیم منظور تزیین تک تک اجزای موجود در سفره است ، تزیین آش یا حلیم ، شله زرد یا فرنی نان و پنیر و سبزی و هر دسر یا خوراکی که برای افطار آماده کرده اید باید به صورت تک تک با زیبایی و سلیقه تزیین شود تا پس از چیدمان سفره افطار زیبا و دلنشینی داشته باشید.

تزیین سفره افطار (۱۰)
تزیین سفره افطار ۲۰۱۸

بخصوص برای تعدا زیاد مهمان و سفره های طولانی سعی کنید خوراکی هایی به شک لقمه های کوچک یا همان فینگر فود آماده کنید که پس از صرف سوپ یا آش یا حلیم و شله زرد به سادگی میل شود ، لقمه هایی نان و پنیر و ساندویچ های کوچک و خوشمزه یا کیک ها قطعه قطع شده و یا غذا های لقمه ای مثل سمبوسه و پیراشکی .

تزیین سفره افطار (۱۱)

تزیین سفره افطاری
تزیین سفره افطاری ماه رمضان

رنگین بودن سفره میتواند تاثیر بسیار زیادی در چیدمان و زیبایی آن داشته باشد ، بخصوص که اغلب ظروف از رنگ های روشن و اغلب سفید ساخته شده اند و ظروف سفید جلوه چندانی روی سفره های بی رنگ و سفید ندارند . تزیین سفره افطار (۱۲)

تزیین سفره افطاری عکس
تزیین سفره افطاری جدید

همانطور که میدانید تزیین سفره افطار به شلوغی بیش از حد یا غذاهای آنچنانی نیست و با ساده ترین غذا ها و خوراکی ها میتوانید زیبا ترین سفره را داشته باشید به شرطی که کمی مهر مادرانه و سلیقه زنانه را در چیدن همان غذا های ساده همیشه گی به کار ببرید به علاوه این که میتوانید از حضور انواع میوه ها بخصوص هندوانه در سفره افطار کمک بگیرید که خیلی هم برای افطار دلچست و مفید خواهد بود.

تزیین سفره افطار (۱۳)
تزیین سفره افطاری شیک
تزیین سفره افطاری ۹۴

تزیین سفره افطار (۱۴)

تزیین سفره افطاری مجلسی
تزیین سفره افطاری عروس

 با عوض شدن سبک زندگی دیگر شاید در خانه های کوچک امروزی که تازه پر از انواع مبل و میز ناهار خوری و … است انداختن سفره های بلند و سرتاسری افطار نشدنی باشد در این صورت میتوانید به سبک مهمانی ها و دورهمی هایی مثل تولد همه غذا ها را ظرف های کوچک کشیده یا بسته بندی و آماده کرده و آن را تک تک با حوصله و دقت تزییک کنید . به عبارت ساده تر غذا ها را مثل فینگر فود ها آماده کرده و برای پذیرایی در اختیار مهمان ها قرار دهید ، این لینک ” ۵۰ مدل زیبا و کابردی برای فینگر فود های مهمانی و تولد و افطار در اخیار شما قرار میدهد .

فینگر فود تولد | ۵۰ مدل فینگر فود با تزئین زیبا برای جشن تولد

تزیین سفره افطار (۱۵)

تزیینات سفره افطاری
تزیین سفره افطاری

استفاده از ظروف زیبا و جالب و در کنار انتخاب یک سفره یا پارچه سنتی مثل ترمه و قلمکار برای سفره افطار میتواند یک تنه بار تزیین سفره افطار شما را به دوش بکشد ، حالا اگر کمی چاشنی سلیقه زنان ایرانی به آن افزوده شود که نور علی نور خواهد شد.

تزیین سفره افطار (۱۶)
تزیین سفره افطار ماه رمضان
تزیین سفره افطار

سعی کنید همه هنر ترکیب رنگ خود را در دیزاین سفره افطار به کار بگیرید و از همه رنگ ها یک نماینده در سفره داشته باشید . زرد شله زرد یا برنج زعفرانی یا زولبیا بامیه ، سبز سبزی خوردن ، قرمز گوجه در کنار خیار یا ترب میتواند رنگ آمیزی سفره شما را زیبا و دل انگیز سازد. همه این رنگ حتی اگر بدون دیزاین در کنار هم قرار بگیرد دلبری خواهد کرد چه برسد به زمانی که شما همه چیز را با سلیقه و حوصله به زیبایی در کنار هم چیده باشید.

تزیین سفره افطار (۱۷)
تزیین سفره افطار ۲۰۱۸

تزیین سفره افطار (۱۸)
تزیین سفره افطار ۹۷
تزیین سفره افطار ۹۸

تزیین سفره افطار (۱۹)
تزیینات سفره افطار ۹۸
مدل تزیین سفره افطار ۹۹

تزیین سفره افطار (۲۰)

همچنین بخوانید :

تزیین افطار | ۳۳ مدل جدید و ایده زیبا برای تزیین سفره افطاری

تزیین میز ناهار خوری | ۴۰ ایده چیدن میز ناهارخوری برای مهمانی یا جهیزیه عروس

تزیین سفره ایرانی | ۸۰ عکس زیبا از تزیین سفره ایرانی به سبک دلنشین سنتی

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم