تزیین افطار | ۳۳ مدل جدید و ایده زیبا برای تزیین سفره افطاری ۱۳۹۸

تزیین افطار | ۳۳ مدل جدید و ایده زیبا برای تزیین سفره افطاری

در آستانه ماه مبارک رمضان دوباره انداختن سفره های زیبایی افطار به یکی از دغدغه های خانم ها تبدیل خواهد شد ما در دلبرانه ۳۳ مدل تزیین افطار را در سفره های افطاری زیبا را برای شما جمع آوری کرده ایم که بتوانید ایده های خوب و زیبایی از آنها بگیرید و از دوستان و خانواده خود به بهترین نحو پذیرایی کنید . با ما همراه باشید.

تزیین افطار (۱)

اما تزیین یک سفره زیبا برای افطار یا هر مهمانی و مراسم دیگر هم بستگی به استفاده از ظروف و سفره و غذا های زیبا و دارد و هم تزیین تک تک خوراکی های سفره که میتوانید سفره را زیبا تر و دلنشین تر کند ، ما قبلا در چند نوشته از دلبرانه در مورد تزیین خوراکی های سفره افطار ، مثل آش و شله زرد و شیر برنج و نون پنیر و … صحبت کرده ایم . برای دیدن مدل های زیبا و بسیار متنوعی که جمع آوری کرده ایم میتوانید روی تک تک آنها کلیک کنید و تصاویرشان را ببیند .

تزیین سفره افطار

برای درست کردن شیر برنج مجلسی و تزیین آن برای افطار روی لینک زیر کلیک کنید :

تزیین شیر برنج | ۲۵ مدل تزیین شیر برنج مجلسی با گل محمدی دارچین زعفران

برای تزیین زولبیا بامیه سفره افطار با ایده های ساده و زیبا روی لینک زیر کلیک کنید :

تزیین زولبیا بامیه | ۳۵ ایده زیبا و ساده برای تزیین بامیه زولبیا و خرما افطار

برای تزیین نون پنیر سبزی سفره افطار روی لینک زیر کلیک کنید :

تزیین نون و پنیر و سبزی | ۴۰ مدل تزیین نان و پنیر سفره افطار و و سفره عقد

برای درست کردن انواع سوپ و تزیین آن برای سفره افطار روی لینک زیر کلیک کنید :

انواع سوپ | ۱۵ طرز تهیه سوپ های خوشمزه + ۶۰ عکس تزیین سوپ

برای تزیین آش های خوشمزه سفره افطار روی لینک زیر کلیک کنید :

تزیین آش | ۷۰ مدل زیبای تزیین آش + آموزش چند روش ساده تزیین آش

برای ایده های جدید تزیین حلوا در سفره ماه مبارک رمضان روی لینک زیر کلیک کنید :

تزیین حلوا | ۷۰ عکس از مدل های زیبا و جدید تزیین حلوا

برای تزیین شله زرد سفره افطار یا نذری در ماه مبارک رمضان روی لینک زیر کلیک کنید :

تزیین شله زرد | ۷۰ مدل تزیین شله زرد + نکته های یک شله زرد درجه یک

تزیین افطار (۳)

تزیین افطار

یادتان باشد تزیین زیبای یک سفره افطار هرگز به معنی تشریفات و تجملات و بریز و بپاش و درست کردن صد نوع غذای همزمان که همگی دست نخورده از سفره برمیگردند و اسراف میشوند . سلیقه و حوصله خانم های ایرانی میتوتند از یک سفره ساده یک اثر هنری رنگارنگ بسازد مثل تصویر بالا که خوراکی های کم و ساده افطار در ظروف زیبا به شکلی خلاقانه و دلنشین تزیین شده اند .

تزیین افطار (۲)
تزیین افطاری

بسیاری از خانواده ها عادت دارند بلافاصله بعد از اذان فقط یک افطاری سبک میل کنند و بعد از گذشت یکی دو ساعت به صرف شام بپردازند سفره افطار ساده معمولا شامل چای و خرما ، نان و پنیر و سبزی و گاهی میوه جات آن فصل است که به علت خنک ، شیرین و آبدار بودن ، تشنگی را رفع میکند و حسابی میچسبد ، میوه هایی مثل هندوانه در این زمینه از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند .

تزیین افطار (۴)
تزیین افطار خرما و میوه

به تزیین عکس بالا و چیدامن ساده ولی زیبای سفره افطار در آن دقت کنید به سادگی با در کنار هم قرار دادن چند خوراکی ساده و از همه مهم تر نان تازه سفره افطار زیبا و دلنشینی خلق شده است .

تزیین افطار (۵)
تزیین افطار با آش و شله زرد و شیر برنج وحلیم

انواع آش و سوپ و شله زرد و شیر برنج و حلیم از محبوب ترین غذا های سفره افطار هستند چرا که بدن مدتی گرسنه بوده و این خوراکی های گرم و نرم و آبکی حسابی راه گلو را باز میکنند ، حتی متخصصین تغذیه هم توصیه میکنند بلافاصله بعد از افطار سراغ خوراکی های چرب و سنگین نروید و افطار خود با چای خرما و غذا های سبک و حاضری و نهایتا یک ظرف سوپ یا آش و… باز کنید .

تزیین افطار (۶)
تزیین افطاری عروس

همه عروس خانم ها مدانند اولین مهمان هایی که بر سفره سفره افطار ما حاضر میشوند اهمیت خیلی زیادی برای ذوق و سلیقه عروس خانم در چیدمان سفره افطار قائل هستند ، بنابراین خود عروس خانم ها هم دوست دارند نهایت تلاش و هنر خود را چیدمان اولین سفره های خود چه در ماه رمضان چه در غیر آن به کار برند ، دیده های ایده های ساده و زیبای این نوشته میتواند به شما کمک کند سفره های زیبایی برای دوستان و خانواده خود و همسر عزیزتان پهن کنید و در کنار هم از لذت افطار و دعا دسته جمعه بهره ببرید .

تزیین افطار (۸)

تزیینات افطاری

شاید خیلی ها فکر کنند برای داشتن یک سفره افطار زیبا و تزیین افطار باید چندین نوع غذا درست کنند تا سفره رنگینی داشته باشند اما این موضوع اشتباه است ، چرا که معمولا در وعده افطار هیچ کس میل چندانی به خوراکی های چرب و شور و رنگین و غذا های گوشتی و سنگین ندارند ، برعکس خوراکی های ساده ای که شاید در طول سال کمتر به سراغ آنها میرویم بهترین غذا ها در وعده افطار هستند ، مثلا نان و پنیر و گردو یا کرده و مربا به همراه چای خوشمزه و دلچسب ترین غذا ها بعد گرسنگی و روزه داری یک روزه است.

تزیین افطار (۷)

تزیین سفره افطار

سایر توصیه‌ها برای وعده افطار

از نوشیدن آب سرد و انواع آبمیوه و نوشابه های گازدار در عده افطار پرهیز کنید. خوردن آب و نوشیدنی‌های خیلی سرد و به قولی «تگری» در زمان افطار بسیار مضر و آسیب رساننده به سیستم گوارشی، کبدی و هضمی است. پس بعد از گذشتن زمان مناسب از غذا خوردن، نوشیدن آبی که خیلی سرد نباشد، آبمیوه و شربتهای سنتی مانند عرق کاسنی، عرق نعنا، عرق بهار نارنج و بیدمشک، شربت تخم شربتی و خاکشیر مفید است.

تزیین افطار (۹)

تزیین سفره افطار ماه رمضان

تزیین افطار (۱۰)

در وعده افطار سعی کنید آرام غذا خورده و لقمه‌ها را بخوبی بجوید.

از زیاده‌روی و پرخوری در خوردن افطار جدا پرهیز نمایید.

تزیین سفره افطار

تزیین افطار (۱۱)

از خوردن غذاهای پر ادویه، شور و سرخ کردنی‌ها پرهیز شود زیرا باعث شدت عطش می‌شوند.

تزیین سفره افطاری

تزیین افطار (۱۲)

در صورتی که قصد، خوردن شام داشته باشید باید با فاصله زمانی مناسب از خوردن افطاری باشد.

این‌طور نباشد که بلافاصله بعد از خوردن افطار اقدام به خوردن شام شود.

تزیین فرنی افطار

تزیین افطار (۱۳)

از مصرف تنقلات زیاد در فاصله افطار تا سحرپرهیز کنید،

چرا که مصرف این مواد سبب می شود تا هنگام سحر به دلیل پربودن معده،

میل به غذا کاهش پیدا کرده و در نتیجه مواد غذایی لازم به بدنتان نرسد.

تزیین افطار عروس

تزیین افطار (۱۴)
تزیین سفره افطار جدید

تزیین افطار (۱۵)
تزیین سفره افطار ۲۰۱۸

تزیین افطار (۱۶)
تزیین سفره افطار ۹۷

تزیین افطار (۱۷)
تزیین سفره افطار ۹۸

تزیین افطار (۱۸)

در افطار ماه رمضان چه غذا هایی بهتر است ؟

در ماه مبارک رمضان و ایام روزه‌داری لازم است تا فرد روزه‌دار از تمامی گروههای غذایی استفاده کرده و این خوراکی‌ها را در رژیم غذایی خود در این ماه قرار دهد. رعایت اصول تغذیه‌ای مناسب باعث خوهد شد تا علاوه بر از بین رفتن ضعف ناشی از نخوردن غذا و اثرات کم آبی بتواند به خوبی از عهده این فریضه الهی برآمده و از برکات معنوی و روحی بیشمار این ماه بهره‌مند گردد.

تزیین افطار (۱۹)

توصیه‌هایی برای انتخاب غذاهای مناسب برای افطار

با توجه به مصادف شدن ماه رمضان با فصول گرم سال و شرایط خاص روزه داری در تابستان و طولانی بودن روزها، فاصله بین وعده سحر تا افطار طولانی بوده در این زمان فعالیت سیستم گوارشی بدن بسیار کم میشود و با فرا رسیدن زمان افطار، تغییراتی در بدن به وجود می‌آید که باید با کمک تغذیه، آن را به درستی تنظیم کرد. از این رو انتخاب غذاهای مناسب بری افطار بسیار مهم است.

تزیین افطار (۲۰)

استفاده از تمام گروههای غذایی

لازم است فرد روزه دار در ایام ماه رمضان، از همه گروههای غذای اصلی شامل غلات، لبینات، سبزیها، میوه ها و حبوبات استفاده کند.

تزیین افطار (۲۱)

آبجوش و نمک

برای باز کردن افطار توصیه میشود از دو لیوان آب جوش ولرم و یا نمک استفاده شود، شروع افطار با نمک و آب جوش، بدن را آماده دریافت مواد غذایی دیگر می‌کند.

تزیین افطار (۲۲)

شیر و خرما

از دیگر غذاهای مناسب برای افطار در زمانی که میخواهید روزه خود را باز کنید، خوردن یک لیوان شیر همراه با خرما، کشمش و عسل است، این مواد می‌تواند قندی را که بدن لازم دارد از منابع طبیعی دریافت و جبران کند. در زمان افطار بیشترین چیزیکه بدن نیاز دارد یک منبع انرژی سهل الوصول به شکل گلوکز است که تمامیسلول ها خصوصا سلول های عصبی به آن نیاز دارند. خرما، علاوه بر قند طبیعی، سرشار از حیات است و حاوی مواد مغذی و با ارزشی چون آهن و منیزیم است. همچنین مصرف شیر منبع مناسبی از پروتئین و کلسیم است.

تزیین افطار (۲۳)

آبمیوه طبیعی و تازه

مصرف مخلوطی از آب و آبمیوه های تازه و طبیعی نیز برای افرادی که به شیر حساسیت دارند انتخاب مناسبی برای لحظه افطار است. آبمیوه های طبیعیمنابع خوبی از قندها هستند و نیز به تعادل مواد معدنی وجبران آب از دست رفته بدن کمک می کند.

تزیین افطار (۲۴)

سوپ ها

یکی از غذاهای مناسب برای افطار انواع سوپ مانند سوپ جو، سوپ شیر و سوپ گندم است. ترکیبی از سبزیجات، گوشت یا مرغ و غلات موجود در سوپ برای افطار بسیار مناسب است و مواد ضروری مورد نیاز را به بدن می رساند.

تزیین افطار (۲۵)

حلیم

انواع حلیم نیز یکی از بهترین غذاهای مناسب برای افطار است. حلیمی که با گوشت بدون چربی تهیه شده باشد میتواند پروتئین، کربوهیدرات و انواع مواد معدنی مورد نیاز بدن را تامین کند و شامل چهار گروه غذای اصلی میگردد.

تزیین افطار (۲۶)

نان سنگک به همراه پنیر و گردو

انتخاب نان سنگک که از بهترین انواع نان است به همراه پنیر و گردو و مقداری انگور یکی از بهترین خوراکی ها برای وعده افطار است. پس از صرف این غذای سبک و مقوی میتوانید به فاصله یک تا دو ساعت بعد از آن شام مورد نظر خود را نوش جان کنید.

تزیین افطار (۲۷)

مغزهای گیاهی

مغزهای مختلف مثل پسته، بادام، فندق و نخودچی را همراه کمی شکر آسیاب کرده و در فاصله افطار تا سحر میل کنید، همچنین میتوانید با مخلوط کردن آنها با شیر و آرد برنج یکی از غذاهای مناسب برای افطار که فوق العاده مقوی و انرژی زا بوده به نام حریره بادام را آماده کرده و نوش جان کنید.

تزیین افطار (۲۸)

انواع میوه و سبزی

خوردن انواع سبزیها و میوه‌جات به خصوص کاهو، گلابی ، انگور ، هلو ، هندوانه، گرمک، طالبی و انجیر توصیه میگردد. میوه‌ها به علت داشتن پتاسیم فراوان در ایجاد تعادل نمک در خون دخالت می کنند ضمناً چون حاوی آب فروانی هستند برای پیشگیری از تشنگی مفید می باشند. همچنین با مصرف مقدار مناسب میوه و سبز در وعده افطار از بروز یبوست در ایام ماه رمضان پیشگیری میشود. زمان مناسب مصرف میوه پس از شام یاقبل از خواب به عنوان یک میان وعده می باشد.

در نوشتن این مطلب از محتوی این صفحه اینترنتی استفاده شده است .

تزیین افطار
تزیین افطاری

تزیین افطار (۳۰)
تزیین افطار بردن برای عروس
تزیین افطار

تزیین افطار (۳۱)
تزیین افطار خرما
تزیین افطار نون پنیر سبزی
تزیین افطار شله زرد

تزیین افطار (۳۲)
تزیین افطار ماه فرنی
تزیین افطار آش رشته
تزیین افطار ی ساده
تزیین افطار عروس

تزیین افطار (۳۳)
تزیین افطار ۲۰۱۹ 

تزیین افطار ۹۸ ،تزیین افطار سال ۹۷

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم