رختخواب نوزاد | ۴۰ مدل رختخواب آماده نوزاد از برند سایه

دسته بندی : دانستنیهای کودکان

رختخواب نوزاد | ۴۰ مدل رختخواب آماده نوزاد از برند سایه

قدیم تر ها وقتی نوزادی قرار بود وارد خانواده ای شود مادر یا مادر بزرگشت دست به کار تهیه رختخواب نوزاد می شدند ، آن هم با تهیه پارچه و تهیه پر و پنبه و غیره و در نهایت سپردن به یک لحاف دوز برای دوختن دشک و پتو و متکای کوچولو برای نوزاد . اما الان رختخواب های آماده نوزادی زیبا و با کیفیتی در بازار وجود دارد که کار را برای خانواده های نی نی کوچولو راحت تر کرده است.

در این پست قصد داریم ۴۰ مدل طرح و رنگ رختخواب مسافرتی نوزاد از یک برند ایرانی -تک دوزی سایه – به شما معرفی کنیم . این مدل رخت خواب جمع و جور آماده به راحتی در یک ساک کوچک ست با رختخواب جمع و جور میشود و برای مسافرت و مهمانی به راحتی قابل حمل و نقل است .

امیدوارم برای شما مفید باشد.

با هم مدل های رخت خواب مسافرتی نوزاد را تماشا می کنیم .

 

۴۰ مدل رختخواب نوزاد

رختخواب نوزاد (۱)

رختخواب نوزاد (۲) رختخواب نوزاد (۳) رختخواب نوزاد (۴) رختخواب نوزاد (۵) رختخواب نوزاد (۶) رختخواب نوزاد (۷) رختخواب نوزاد (۸)

رختخواب نوزادی
رختخواب نوزاد پسر
رختخواب نوزادی دخترانه
رختخواب نوزادی پسرونه
رختخواب نوزاد دختر
رختخواب نوزاد دخترانه
رختخواب نوزادىرختخواب نوزاد رختخواب نوزاد (۹) رختخواب نوزاد (۱۰) رختخواب نوزاد (۱۱) رختخواب نوزاد (۱۲) رختخواب نوزاد (۱۳) رختخواب نوزاد (۱۴) رختخواب نوزاد (۱۵)

رختخواب نوزاد پسرانه
رختخواب نوزاد دست دوز
رختخواب نوزاد فانتزی

مدل رختخواب نوزادی
مدل رختخواب نوزاد پسر
مدل رختخواب نوزاد دختر
مدل رختخواب نوزادی جدید

رختخواب نوزاد (۱۶) رختخواب نوزاد (۱۷) رختخواب نوزاد (۱۸) رختخواب نوزاد (۱۹) رختخواب نوزاد (۲۰) رختخواب نوزاد (۲۱) رختخواب نوزاد (۲۲) رختخواب نوزاد (۲۳)

مدل رختخواب نوزادی دختر
مدل تخت خواب دخترانه نوزاد
مدل رختخواب نوزاد پسرانه
مدل سرویس رختخواب نوزاد
انواع مدل رختخواب نوزاد
مدل ست رختخواب نوزاد
مدل رختخواب نوزاد

رختخواب نوزاد (۲۴) رختخواب نوزاد (۲۵) رختخواب نوزاد (۲۶) رختخواب نوزاد (۲۷) رختخواب نوزاد (۲۸) رختخواب نوزاد (۲۹) رختخواب نوزاد (۳۰) رختخواب نوزاد (۳۱)

مدلهای سرویس رختخواب نوزاد
مدل تخت خواب نوزاد ۲۰۱۷

مدل رختخواب بچه گانه
مدل تخت خواب بچه
مدل تخت خواب بچه گانه
مدل رختخواب نوزاد
مدل رختخواب نوزاد پسر
مدل رختخواب نوزاد دختر

رختخواب نوزاد (۳۲) رختخواب نوزاد (۳۳) رختخواب نوزاد (۳۴) رختخواب نوزاد (۳۵) رختخواب نوزاد (۳۶) رختخواب نوزاد (۳۷) رختخواب نوزاد (۳۸)

مدل تخت خواب دخترانه نوزاد
مدل تختخواب بچه ها
مدل تختخواب بچه جدید
مدل رختخواب بچه
مدل رختخواب نوزاد پسرانه

رختخواب نوزاد (۳۹) رختخواب نوزاد (۴۰)

و اما در پایان این مطب مفید از سایت تبیان را به شما تقدیم میکنم امیدوارم به درد بخور باشد :

 

راهکارهای مناسب جهت خوب خوابیدن نوزاد

۱- حمام کردن نوزاد قبل از خواب شب: نوزاد در طی حمام کردن خسته شده و با سرعت بیشتری به خواب عمیق فرو می رود. همچنین آب گرم نه تنها نوزاد را آرام می کند، بلکه عضلات او را ریلکس می کند. اگر مادر بتواند در طی استحمام، با آب گرم نوزاد را ماساژ هم بدهد برای نوزاد بسیار مطلوب می باشد.

همچنین مادران خوش ذوق می توانند روغن اسطوخودوس را و بعد از حمام کردن به بدن نوزاد خود بمالند. این روغن نوعی شل کننده و ریلکس کننده طبیعی است که سبب القای خواب به نوزاد می شود. لازم به ذکر است که شامپوی معروف و رایجی که از قدیم برای نوزادان و کودکان استفاده می شود، از این روغن دارد.

۲- اگر به هر دلیلی تمایل ندارید که نوزاد خود را شب ها و قبل از خواب به حمام ببرید، مثل ترس از سرماخوردگی نوزاد، می توانید قبل از خواب بالش و وسایل رختخواب نوزاد را به اسانس اسطوخودوس آغشته کنید. لازم به ذکر است که باید ملحفه ای تمیز بر روی بالش آغشته شده به اسطوخودوس بیندازید و سپس نوزاد خود را بر روی آن بخوابانید.

اگر چه روغن اسطوخودوس و یا اسانس آن برای خواب راحت نوزاد بسیار مناسب است، اما ممکن است برخی نوزادان به این گیاه حساسیت داشته باشند. بنابراین به والدین توصیه می شود که ابتدا مقدار بسیار اندکی از آن را استفاده کنند. چنانچه در نوزاد حساسیتی ایجاد نکرد، می توانند مقدار بیشتری را استفاده کنند

تماس مستقیم پوست نوزاد با اسطوخودوس و اسانس آن ممکن است حساسیت هایی برای او ایجاد کند. اسانس اسطوخودوس آرامش بخش خوبی برای القای خواب به نوزاد محسوب می شود.

 

ادامه راهکارهای مناسب جهت خوب خوابیدن نوزاد

 

۳- ماساژ دادن نوزاد: بازی کردن با دست و پای نوزاد و انجام حرکات کششی به همراه ماساژ دادن او (ماساژ دادن نوزاد می تواند با چرب کردن بدن او همراه باشد) می تواند نوزاد را خسته کند و خواب را به او القا نماید. بنابراین والدین می توانند زمان کمتری را برای خواباندن نوزاد اختصاص دهند.

تذکر: اگر چه روغن اسطوخودوس و یا اسانس آن برای خواب راحت نوزاد بسیار مناسب است، اما ممکن است برخی نوزادان به این گیاه حساسیت داشته باشند. بنابراین به والدین توصیه می شود که ابتدا مقدار بسیار اندکی از آن را استفاده کنند. چنانچه در نوزاد حساسیتی ایجاد نکرد، می توانند مقدار بیشتری را استفاده کنند.

تذکر: قبل از ماساژ نوزاد، روش های صحیح ماساژ را باید بگیرید تا خطری او را تهدید نکند.

۴- عادت دادن نوزاد به خوابیدن در یک زمان مشخص: اگر چند شب متوالی، نوزاد خود را به خوابیدن در یک ساعت مشخص عادت دهید ساعت خواب او منظم می شود و خود به خود نوزاد با رسیدن به آن زمان مشخص، احساس خواب آلودگی می کند.

تذکر: برخی نوزادان به علل خاصی خواب کافی شبانه ندارند، مثلا پوشکشان کثیف است، دل درد دارند، گرسنه هستند و یا به بیماری خاصی مانند تب و اسهال مبتلا می باشند. لذا والدین عزیز باید قبل از خواباندن نوزاد بی تاب خود، تمام این موارد را چک کنند.

 

ادامه راهکارهای مناسب جهت خوب خوابیدن نوزاد

 

۵- کم سروصدا بودن محیطی که نوزاد خوابیده است: اگر نوزاد بیش از حد به صدای بلند حساس است، سعی کنید محیط خانه را هنگامی که نوزاد خواب است آرام نگه دارید. صدای زنگ موبایل و آیفون را کم کنید و تلویزیون و رادیو را با صدای کم استفاده نمایید. برخی از نوزادان با شنیدن صدای بلند نه تنها از خواب می پرند، بلکه تا مدت ها گریه می کنند و به خواب نمی روند و بی تابی می کنند. این ناشی از ترسیدن نوزاد از صدای بلند است.

در این هنگام توصیه می شود مادر، نوزاد خود را در آغوش بگیرد و با محبت با او صحبت نماید، برایش شعر بخواند و شرایط را طوری فراهم کند که نوزاد احساس امنیت و آرامش کند. در آن هنگام است که نوزاد می تواند دوباره به خواب راحت برود.

۶- استفاده از گیاه بابونه: در طب سنتی گل بابونه را به عنوان تسکین دهنده گریه کودک معرفی می کنند. همچنین از این گل برای تسکین درد بیماری هایی نظیر درد دندان در آوردن، گوش درد، قولنج، اسهال و اضطراب نیز استفاده می شود.

تذکر: گاهی مشاهده می شود که نوزاد بدون دلیل از خواب می پرد و گریه و بی‌تابی می کند. احتمال می رود این حالت نشانه دیدن خواب بد و ترسیدن نوزاد باشد. باز هم در این حالت به مادر توصیه می شود که با در آغوش گرفتن نوزاد او را آرام کند و خواب راحت را برای او ایجاد نماید.

 

همچنین بخوانید :

مانتو بارداری | ۴۰ مدل مانتو بارداری شیک برای دوران حاملگی

لباس بارداری مجلسی | ۶۰ مدل لباس مجلسی شیک برای دوران حاملگی

عکس جدیدترین مدل لباس بارداری شیک سال ۲۰۱۷

آموزش صحیح عوض کردن پوشک بچه

آیا استفاده از بالش برای نوزاد اشکالی دارد؟

کالکشن مدل لباس نوزادی پسرانه و دخترانه ۲۰۱۷ – ۱۳۹۶

اشتراک گذاری مطلب

*

code

کلیه حقوق برای این سایت محفوظ است. اللــهم صــل علــی محــمد و آل محــمد و عجل فرجهــم